датчик за външната температура проблем

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 28.08.2012
Пол: Мъж

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от AgeraR » 12 Авг 2014, 11:13

Някой колега от Хасково, Пловдив или от който й град да е, може ли да ми изпрати 5 kOhm NTC термистор: код HT502D1, (B25/100) (температурен сензор) до Кърджали, защото тук е невъзможно да се намери такова нещо. :bchug: Ще съм му много благодарен :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 28.07.2014
Пол: Мъж

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от tifos_bg » 11 Авг 2015, 8:36

здравейте

опитах се да мина тънко с 5К термистор като си купиха двата варианта (единия е в тръбичка направен,само да си запоиш кабелчетата и само термистор) проблема е , че нито един от двата варианта не сработва , постоянно се менят стойностите от плюсова до минусова температура и зумера ме побърква , но проблема със зумера ще го преживея , немога да преживея това че компресора на климатика не включва защото си мисли че е някъде на северния полюс :) климатичната инасталация е проверена и работи проблема е че датчика за околната среда казва че е студено !!! въпроса ми е освен 5Ко негатив има ли датчици с други параметри използвани в Е46 , мойта е 316ти компакт

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 26.09.2008
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW i8

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от Amigo0o » 18 Фев 2017, 14:34

Взех нов датчик с букса, свързах ги но пак -40, допрях кабелите дирекно вътре в датчика, пак нищо. Неска взех и един термистор 5 килоома но продължава да е -40. Някои има ли идея от какво може да е, проследих до колкото можах кабела не усетих да има по него прекъснато. Когато се постави при подаване на контакт веднага ли отчита температурата или е нужно да мине време ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от Tsureto » 08 Мар 2018, 9:46

Вдигам темата. След смяна на НОВ датчик, температурата продължава да е +50. Тук таме, когато си пожелае показва -9/+9, но като цяло седи на +50. При мен, явно е имало драма, кабела и датчика са с къс кабел, близо до фара, даже седеше свободен. Има си букса, всех нов датчик, вързах го да не мърда, но продължава да показва +50. От къде може да е проблема ?
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от stefan_suny » 09 Мар 2018, 23:10

Най вероятно проблема е в кабелите към датчика - протрити, напукани, или нещо подобно и дават на късо\опират един в друг или към корпуса

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от Tsureto » 17 Мар 2018, 7:56

Няма проблем по кабелите, проверих ги. Датчика е нов.... :dunno:
Направи ми впечатление, че когато температурата е над 9 градуса, показва реално и точно, НО, когато е под 9 градуса, показва +50 :dunno: :dunno: :dunno: :dunno: Пълна мистерия :help:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 23.05.2016
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d 136к.с.
Мечтае да кара: Нещо което не се чупи постояно.

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от StefanovVT » 05 Май 2018, 19:57

Та някой да ни светне, каква е тази манипулация с термистора може ли? Благодаря! :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от PaLMaL » 31 Яну 2021, 15:02

Има ли модификации без такъв сензор ? Защото моята я взех без подкалници , но след като ги
набавих видях , че няма инсталация за него.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook