датчик за външната температура проблем

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 6.01.2012
Пол: Мъж
Кара: Bmw 330 xd

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от Transporter 1 » 15 Апр 2012, 12:33

dido0o``` написа:
Transporter 1 написа:здравей те колеги датчика ми нещо се прецака ,така мисля де
докато си показва реални стойности и после почва да расте температурата до +50 :dunno:
благодаря предварително

Виж да не би буксата нещо да прави проблем. Ако имаш контактен спрей я напръскай. За да се сменя от време на време на +50 значи не прави добър контакт.


мерси колега но Аз няма букса ами сам го направил директно с кабелите ,понеже са изтрагнали буксата
но ще проверя да не се е разпоил някои кабел
В началото бе самолетен двигател..... и Господ каза: ''Нека бъде BMW''

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 22.08.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 335d

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от turbobg93 » 19 Апр 2012, 16:50

http://www.electroninvest.eu/index.php? ... &parent=53
Това ли е въпросния заместител на датчика ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 176
Регистриран на: 28.12.2010
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: е46 136к.с.
Мечтае да кара: х5

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от stoimenov_1958 » 21 Апр 2012, 13:38

Това е.Ползвам го от 8 месеца.

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: Kortrijk
Пол: Мъж
Кара: E46 Coupe Facelift Ac Schnitzer

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от muncata » 21 Апр 2012, 20:21

Колеги същата работа съм и аз, само че моя датчик показва приблизително около -20 градуса, свалях го да видя дали има някакви проблеми зачистих го-нищо, слагам го.... пак около -20 градуса :(

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от Phil » 21 Апр 2012, 22:52

muncata написа:Колеги същата работа съм и аз, само че моя датчик показва приблизително около -20 градуса, свалях го да видя дали има някакви проблеми зачистих го-нищо, слагам го.... пак около -20 градуса :(


И при мен беше така - сменете датчика ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: Kortrijk
Пол: Мъж
Кара: E46 Coupe Facelift Ac Schnitzer

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от muncata » 24 Апр 2012, 1:07

То най-добрия вариант е да се вземе пробно от др. кола да се сложи и ако няма проблем значи си е за смяна датчика :)

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 11.08.2012
Пол: Мъж
Кара: BMW 530D (f10) xDrive 258hp

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от Berchev » 01 Окт 2012, 18:14

Колеги прочетох темата, но не намерих отговор на питането си за това пускам нов пост. Понеже съм новак снимков материал би ми свършил перфектен вариант.

Ето го и следното питане значи поръчах си датчик за външната температура защото смятам да си вземам лостче с бутон и да си активирам борд компютъра. А и мисля че този датчик ми трябва за да разбера работи ли ми печката или не че имам пък не знам дали работи.

Колата е Е46 320D 1998 година. Понеже не мога точно да обясня прикачвам снимка как е положението ми долу след като свалих малкия подкалник.

Photo 1.jpg


Така малко обяснения по снимката че е с мн гадно качество обаче апарата не беше в мене и за това снимах с телефона. Значи зеленото е мястото за халогените (при мен няма и има декоративни решетки). Червеното е някаква кръгла кирия която не знам какво и за какво служи и се надявам да ме светнете, а синьото е единствения кабел който намирам там и той влиза в тая кръгла кирия.

Благодаря предварително за разясненията. и така как и от къде да си взема кабели за да си сложа датчика за температурата. И също къде да погледна ако евентуално имам букса къде може да я намеря. Ще съм много благодарен да разбера от къде да си пусна жици или от кои вече пуснати да взема :?

Благодаря предварително
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от uCnaHeTcA » 12 Дек 2012, 17:58

След вчерашния сняг, издрънках на 2 места жестоко :dummy: в дупки, та започна да им показва -40... Днес свалям подкалника и гледам виси един кабел, видимо или скъсан или изкормен от някъде... Не успях да го снимам, че ми падна батерията, но доколкото успях да видя, датчик не видях :paranoid: Или беше прекалено тъмно :paranoid: Та въпроса ми е, има ли шанс да се крие някъде и ако не, само датчик ли ми трябва или... :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 20.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: compact
Детайли за колата: BMW compact e46 03 320td 150 hp

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от olegvn » 12 Дек 2012, 18:39

Колеги моя датчик видимо го няма и кабела е скатан някъде и прави късо.. когато вали :banghead: и писка зумера -40 + 50. До колкото съм чел кабела идва от таблото и после не ми е ясно :confused: . Така купих колата и не знам какво се е случвало с датчика ... Някакви идеи как минава кабела ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 26.10.2011
Местоположение: Русе
Мечтае да кара: e46 330i

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от minimalcoholic » 12 Дек 2012, 19:44

бърз и евтин начин да имаш такъв датчик ... термистор :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 4.09.2003
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Детайли за колата: Е46 M47N20

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от Ludmil » 12 Дек 2012, 23:45

При мен датчика липсва и ми показва +50, не съм разглобявал подкалника да видя какво е положението.
Търся си корпус от стар неработещ датчик за да ползвам буксата, че не ми се режат кабели и не ми се преправя инсталация. Имам терморезистор 5кОм и идея как да се направи така че да не се закачва и чупи по бордюри и преспи от сняг.
... _______
o/_______\o
(Оo=00=oO)
[]==***==[]

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от Gqbriel » 13 Дек 2012, 9:17

uCnaHeTcA написа:След вчерашния сняг, издрънках на 2 места жестоко :dummy: в дупки, та започна да им показва -40... Днес свалям подкалника и гледам виси един кабел, видимо или скъсан или изкормен от някъде... Не успях да го снимам, че ми падна батерията, но доколкото успях да видя, датчик не видях :paranoid: Или беше прекалено тъмно :paranoid: Та въпроса ми е, има ли шанс да се крие някъде и ако не, само датчик ли ми трябва или... :roll:


Търси си нов ако питаш мен,шанса след удър да е влязъл от вътрешната страна на подкалника и кората на мотора е малка..дупката е колкото да мине самия кабел с буксата,но не и датчика,той седи на самия подкалник.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 1.12.2011
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 35i LCI M sport

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от dobry46 » 11 Май 2014, 10:32

stilko написа:
marto853. написа:А някои знае ли кабелите от самия датчик къде отиват,че за съжаления не ги намирам на купето.


И двата отиват към таблото мисля че бяха 1-ви и 2-ри пин.


Някой може ли да каже кабелите на датчика за външната температура къде
отиват в таблото.Както е написал колегата - 1-ви и 2-ри пин или на друго място ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 14.08.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320D
Мечтае да кара: на сняг

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от Nistel » 12 Май 2014, 7:18

При мен пък показва температура с около 10 градуса по-висока отколкото е реално. Ако вън е 5 показва 15. Такива стойности +-50 никога не е давала а проблема го има от почти година, но все не ми се занимава :banghead: дали пак проблема е около датчика или компа нещо не е в ред?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от Gqbriel » 12 Май 2014, 7:40

Ако имаш познат/приятел с е46 за 2мин ги рязменяте и ще разбереш

Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook