датчик за външната температура проблем

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 20.01.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 D

датчик за външната температура проблем

Мнение от slavi katrankov » 26 Фев 2011, 13:05

датчиъка който ми показва външната температура показва не възможни стоиности ван е 5градуса а то мопазва 40гарадуса


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от milennyc » 26 Фев 2011, 16:57

slavi katrankov написа:датчиъка който ми показва външната температура показва не възможни стоиности ван е 5градуса а то мопазва 40гарадуса



-40градуса ли ? Ако е така просто или го няма или кабелите са прекъснати до датчика

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от ///M_Martin » 26 Фев 2011, 19:11

milennyc написа:
slavi katrankov написа:датчиъка който ми показва външната температура показва не възможни стоиности ван е 5градуса а то мопазва 40гарадуса



-40градуса ли ? Ако е така просто или го няма или кабелите са прекъснати до датчика

100% е това,махни подкалника и виж датчика,няма как да го сбъркаш(ено продълговато такова :mhihi: )

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от Dimitroff » 26 Фев 2011, 19:28

Това е датчика:
Изображение

Тук трябва да седи :
Изображение

:yes:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от Zagy » 26 Фев 2011, 19:35

Разбрах, че имало и вариант с термистор:

5 kOhm NTC термистор, B25/100, код HT502D1 (температурен сензор)

Струва от 50 стотинки до 1 лев, само дето малко трябва да си поиграеш с кабелите и да го запоиш.
Si non confectus, non reficiat.


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от milennyc » 26 Фев 2011, 19:49

Zagy написа:Разбрах, че имало и вариант с термистор:

5 kOhm NTC термистор, B25/100, код HT502D1 (температурен сензор)

Струва от 50 стотинки до 1 лев, само дето малко трябва да си поиграеш с кабелите и да го запоиш.


Точно така ..... или 40лв. с оригинален

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от Dimitroff » 26 Фев 2011, 20:51

Или 15-20 лева втора ръка...прост датчик е - няма какво да му стане :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 381
Регистриран на: 22.04.2010
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: M6

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от bochogogogo » 27 Фев 2011, 14:53

А колеги да попитам на същото място само че от другата страна видях друг датчик само че кръгал.Интересува ме той за какво е??

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 23.02.2009
Местоположение: Варна

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от Vanio_bmw » 27 Фев 2011, 15:10

bochogogogo написа:А колеги да попитам на същото място само че от другата страна видях друг датчик само че кръгал.Интересува ме той за какво е??

доколкото знам е за подгрева на чистачките и го имат само коли с '' зимен пакет "
Нз. оба4е дали буксата не е по дефолт и винаги да си я има в вси4ки коли ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от shark1986 » 27 Фев 2011, 18:21

Колеги на мен ми писна от тоя датчик! :ranting: Сигурно вече за 5-ти път го сваляме и го пръскаме със контактен спрей и след 3-4 дена и като мина по неравност и хоп пюука и ми показва -12 или -15 градуса и след 1-2 мин се опрявя и като мина пак по неравност пак същото!Така вече 5 пъти сваляне пръскане със контактен спрей и пак така!Да го сменям ли тоя датчик или какво да правя?Казват че на тоя датчик нямало какво да му се развали или буксата от неравностите по пътя нещо се размества датчика? :dunno: Дайте идеи :help:
ИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: f31, 320D
Мечтае да кара: Каквото и да е, но да е BMW :)

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от ckrumov » 27 Фев 2011, 19:10

shark1986 написа:Колеги на мен ми писна от тоя датчик! :ranting: Сигурно вече за 5-ти път го сваляме и го пръскаме със контактен спрей и след 3-4 дена и като мина по неравност и хоп пюука и ми показва -12 или -15 градуса и след 1-2 мин се опрявя и като мина пак по неравност пак същото!Така вече 5 пъти сваляне пръскане със контактен спрей и пак така!Да го сменям ли тоя датчик или какво да правя?Казват че на тоя датчик нямало какво да му се развали или буксата от неравностите по пътя нещо се размества датчика? :dunno: Дайте идеи :help:


Колега, самия датчик едва ли е прецакан. Огледай си добре кабелите до датчика и най- вече в непосредствена близост до него. Най- вероятно /както беше и при мен ;) / имаш почти скъсан кабел. Взимаш поялника и действаш ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 20.01.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 D

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от slavi katrankov » 01 Мар 2011, 17:30

мерси колеги

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от shark1986 » 02 Мар 2011, 20:03

ckrumov написа:
shark1986 написа:Колеги на мен ми писна от тоя датчик! :ranting: Сигурно вече за 5-ти път го сваляме и го пръскаме със контактен спрей и след 3-4 дена и като мина по неравност и хоп пюука и ми показва -12 или -15 градуса и след 1-2 мин се опрявя и като мина пак по неравност пак същото!Така вече 5 пъти сваляне пръскане със контактен спрей и пак така!Да го сменям ли тоя датчик или какво да правя?Казват че на тоя датчик нямало какво да му се развали или буксата от неравностите по пътя нещо се размества датчика? :dunno: Дайте идеи :help:


Колега, самия датчик едва ли е прецакан. Огледай си добре кабелите до датчика и най- вече в непосредствена близост до него. Най- вероятно /както беше и при мен ;) / имаш почти скъсан кабел. Взимаш поялника и действаш ;)

Колега да обясниш по подробно как да ги изкарам тия кабели и да ги проверя?
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от Gqbriel » 03 Мар 2011, 18:55

shark1986 написа:
ckrumov написа:
shark1986 написа:Колеги на мен ми писна от тоя датчик! :ranting: Сигурно вече за 5-ти път го сваляме и го пръскаме със контактен спрей и след 3-4 дена и като мина по неравност и хоп пюука и ми показва -12 или -15 градуса и след 1-2 мин се опрявя и като мина пак по неравност пак същото!Така вече 5 пъти сваляне пръскане със контактен спрей и пак така!Да го сменям ли тоя датчик или какво да правя?Казват че на тоя датчик нямало какво да му се развали или буксата от неравностите по пътя нещо се размества датчика? :dunno: Дайте идеи :help:


Колега, самия датчик едва ли е прецакан. Огледай си добре кабелите до датчика и най- вече в непосредствена близост до него. Най- вероятно /както беше и при мен ;) / имаш почти скъсан кабел. Взимаш поялника и действаш ;)

Колега да обясниш по подробно как да ги изкарам тия кабели и да ги проверя?


Dimitroff е показал снимки къде се намира,по тях се ориентирай и за кабелите ,които се виждат.Аз съм правил същата манипулация и кабела беше прекъснат при самия датчик- идея си нямам как.Сваляш подкалника - малкия и пълен ляв,и ще имаш добър поглед над датчика и кабелите.Прегледай ги и така.Ако имаш условия още по-добре.Нищо,сложно или особено няма в тези кабели,дърпаш и трябва да се откачи от датчика,поне при мен така стана :yes:
Успех
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 31.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 320D 03'

Re: датчик за външната температура проблем

Мнение от Deyan108 » 04 Мар 2011, 16:53

И при мен тоя датчик веднъж показа -50, но това беше единичен случай. След това проверих самия датчик, буксите и кабелите - като нови бяха. Оттогава не съм имал проблеми.

Между другото, за проверка само на датчика и буксата не трябва да се сваля нищо - датчика е напълно достъпен откъм предната броня - може лесно да се откачи и провери без излишно разглобяване.

;)

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook