DIY Скъсени вакуум пътища.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 19.05.2014
Местоположение: Black Sea
Пол: Мъж
Кара: E46 320D,150к.с /комби бегачка

Re: DIY Скъсени вакуум пътища.

Мнение от nazis » 05 Дек 2014, 21:21

И при мен колата стана по пъргава - но засега връщам сток маркучетата да не спекне турбото,
Голямата цица разсейва добрият ебач !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 462
Регистриран на: 16.01.2011
Пол: Мъж
Кара: E 46 Sedan 136 Hp
Мечтае да кара: Най-новото BMW независимо от модела

Re: DIY Скъсени вакуум пътища.

Мнение от bobi_81xx » 05 Дек 2014, 22:33

nazis написа:И при мен колата стана по пъргава - но засега връщам сток маркучетата да не спекне турбото,

Карам вече 3 години със скъсени вакум пътища и нямам никакви проблеми с турбото, а и така мисля да си карам занапред предполагам нещо ако не е било в ред до сега да си е показало.Минал съм 50-60к до сега без тулумбата :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 19.05.2014
Местоположение: Black Sea
Пол: Мъж
Кара: E46 320D,150к.с /комби бегачка

Re: DIY Скъсени вакуум пътища.

Мнение от nazis » 08 Дек 2014, 2:35

Не задруго ами съм сменял турбо на предната кола и знам къкъв филм и пари е затова си оставам на сток
Голямата цица разсейва добрият ебач !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 30.09.2013
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i

Re: DIY Скъсени вакуум пътища.

Мнение от acho-bacho » 10 Юни 2015, 9:23

Аз пробвах за около 30 мин и не видях разлика във вървежа на колата. Нямаше повече дим, пробвах кикдаун няколко поредни пъти и не светват никакви лампи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: DIY Скъсени вакуум пътища.

Мнение от lyu_records » 01 Авг 2015, 22:39

Няма разлика щото този съд, който елиминирате е резерв вакум, когато колата е в ниски обороти и не може да смогне помпата, или има пробив по маркучите, инженерите са си вързали гащите с него и определено има защо.

П.П.
Смърт за нафтата да живее бензина :mhihi: :mhihi:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: DIY Скъсени вакуум пътища.

Мнение от Zagy » 03 Авг 2015, 8:19

lyu_records написа:П.П.
Смърт за нафтата да живее бензина :mhihi: :mhihi:



Опаааа :bang: :bang: :bang: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: DIY Скъсени вакуум пътища.

Мнение от lancerpor » 30 Сеп 2015, 22:33

Днес реших да пробвам този "мод" и аз. Първо обаче ми направи впечатление, че като издърпах маркуча от тулумбата не изсъска. Това значи ли, че нещо в системата е било прецакано? Сложих го на мястото на другия маркуч както си трябва и другия го оставих да виси. Разлика не мога да кажа, че усещам някаква сериозна. Може би наистина с една идея по-бързо отговаря на газта, но не знам дали не е ефект само в моята глава. Искам да попитам главно дали трябва да изсъска задължително? :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 5.10.2011
Пол: Мъж
Кара: спокойно
Мечтае да кара: по хубави български пътища

Re: DIY Скъсени вакуум пътища.

Мнение от A-style » 13 Дек 2015, 18:06

Колко време трябва да държи вакуума ? След 5 мин изгасена кола няма и помен от вакум по системата , при вас как е колеги ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 5.12.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: в лявата лента.
Мечтае да кара: Черна е46 М3 :)
Детайли за колата: DIESEL POWER

Re: DIY Скъсени вакуум пътища.

Мнение от Zheleznia » 19 Дек 2015, 21:37

Здравейте Колеги :) малко инфо и от мен, карам от сигурно година без тулумбчето и колата я осещам малко по отзивчива в ниските обороти, други наблюдения нямам, освен че понякога сякаш като я изцеждам на дълъг път и като включа 5 има недостиг на вакум и натискам газта ама не набира както би трябвало. Незнам със сигурност дали това е от елиминираното ''буренце'' или от нещо друго, но понякога се случва, рядко но го има! Наскоро смених всички вакуум маркучета 3мм. купих си 3.5 метра и ми остана към 0.5 м и след като ги смених сякаш колата стана една идея още по отзивчива в ниските, явно новите маркучета си казват думата :) ако някой от Варна се интересува от къде съм ги взел, срещу строителния техникум има магазин за хидро-маркучи или нещо такова общо за 3.5м. дадох към 17лв. сини са на цвят точно за вакуум са ;) След смяната на маркучите не съм забелязал да има недостиг на вакуум, но и не съм я изцеждал сериозно скоро време.
По ме дразнят "боклуците" които хвърлят боклуците си по Земята!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: DIY Скъсени вакуум пътища.

Мнение от MMG » 07 Май 2016, 18:12

Днес се изненадах от това какъв тунинг съм имал по колата. Така изглежда вакуум резервоара - целият е смачкан - от стена до стена. Явно, за да го изолират един вид, нагрявали ли са го незнам. Много е странно ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: DIY Скъсени вакуум пътища.

Мнение от NGneer4eto » 07 Май 2016, 18:20

MMG написа:Днес се изненадах от това какъв тунинг съм имал по колата. Така изглежда вакуум резервоара - целият е смачкан - от стена до стена. Явно, за да го изолират един вид, нагрявали ли са го незнам. Много е странно ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


Sent from my iPhone using Tapatalk


:clap: :clap: :clap: :ahah: :ahah: :bowdown: :bowdown: :kuku:
Това ако не са братята италианци, пак си е работа. Само те могат да бъдат толкова креативни. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: DIY Скъсени вакуум пътища.

Мнение от MMG » 07 Май 2016, 18:30

Колата е от Германия по вин, но може и през Италия да е минала по пътя. :mhihi:


Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: плевен
Пол: Мъж
Кара: е46 320д

Re: DIY Скъсени вакуум пътища.

Мнение от VALCATA82 » 12 Май 2016, 15:21

Zheleznia написа:Здравейте Колеги :) малко инфо и от мен, карам от сигурно година без тулумбчето и колата я осещам малко по отзивчива в ниските обороти, други наблюдения нямам, освен че понякога сякаш като я изцеждам на дълъг път и като включа 5 има недостиг на вакум и натискам газта ама не набира както би трябвало. Незнам със сигурност дали това е от елиминираното ''буренце'' или от нещо друго, но понякога се случва, рядко но го има! Наскоро смених всички вакуум маркучета 3мм. купих си 3.5 метра и ми остана към 0.5 м и след като ги смених сякаш колата стана една идея още по отзивчива в ниските, явно новите маркучета си казват думата :) ако някой от Варна се интересува от къде съм ги взел, срещу строителния техникум има магазин за хидро-маркучи или нещо такова общо за 3.5м. дадох към 17лв. сини са на цвят точно за вакуум са ;) След смяната на маркучите не съм забелязал да има недостиг на вакуум, но и не съм я изцеждал сериозно скоро време.

колега и аз имам този проблем,като я настъпя набира до едно положение,върнах тулумбичката и пълни километража,такаче слагаия

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 16.02.2015

Re: DIY Скъсени вакуум пътища.

Мнение от nioks » 18 Май 2016, 17:41

дали някой ще може да ми пише на ЛС .. за 1 въпрос относно вакум съдчето (тумбестото нещо) и относно 3.0д как да го направя точно ?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 9.04.2016
Пол: Мъж

Re: DIY Скъсени вакуум пътища.

Мнение от m5453 » 23 Окт 2016, 12:58

Dimitroff написа:Важно доуточнение - при Е46 преди фейса схемата е друга!

Изображение

Не съм пробвал да запуша маркуч номер 2, но ...не пречи да се пробва :mhihi:


Колеги, накой има ли въпросната схема,че не ми излиза,като файл на мен. За Е46 320д 136к.с преди фейса става въпрос.
Благодаря предварително! :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook