Цветовите Обозначения На Оригиналните Пружини

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 590
Регистриран на: 30.08.2008
Местоположение: УК
Пол: Мъж
Кара: E92 335d

Re: Цветовите Обозначения На Оригиналните Пружини

Мнение от vvaskoo » 20 Фев 2011, 19:33

© написа:
Face написа:Прегледах ги тук на бързо,но гледам са само за 6-цилиндрови.
Ако накой си познае пружините да свирка.
http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=397880



Тия са за американските версий . И има доста цветове който не са показани в тоя ПДФ файл .
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 398
Регистриран на: 17.05.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 /316i

Re: Цветовите Обозначения На Оригиналните Пружини

Мнение от IKN » 07 Дек 2012, 12:54

ludia написа:Понеже съм пич ще споделя едно файлче което достигнах до него чрез доста търсене. За жалост е само за хората с бензин но и те не са малко :yes:
Аиде пък ще почерпите по една бира като се видим пак на Железница :bchug:
тук е файла

Колеги ,някой има ли това "файлче" или работещ линк към него.
Изчетох доста по въпроса за цветните маркировки на пружините ,но навсякъде неясноти и питанки :banghead:
Лошото е ,че в ОЕМ-а няма таблица за цветните кодове на пружините ,а препоръка - "Обърнете се към
местния БМВ дилър."


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Цветовите Обозначения На Оригиналните Пружини

Мнение от efren » 08 Юли 2015, 12:55

Смених пружините на е46 комби 320i с такива от 330xi. Идеята беше да се повдигне колата, че ми беше леко ниска и опирах тук там. Колата се повдигна с около 20 мм, но тотално омекна и взе да се клати като патка. Старите пружини бяха с две розови ивици отзад ( което май е sport settings ) и една червена ивица - предните. Новите от 330xi са с по една оранжева ивица и отпред и отзад. Какви пружини трябва да сложа, за да може да остане малко по висока, но и да е по-твърда?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Цветовите Обозначения На Оригиналните Пружини

Мнение от kkrumov » 08 Юли 2015, 13:20

Дано това да ти помогне:
Front springs –
* M3 springs have 1 yellow stripe
* manual transmissions have 1 white stripe on the sport springs
* auto transmissions have 1 brown or orange stripe on the sport springs
* 330’s have 1 white and 1 red stripe on the sport springs

Rear springs –
* M3 springs have 4 yellow stripes
* 330 sport springs have 3 stripes
* 330 non-sport springs have 2 stripes
* non-330 sport springs have 2 stripes
* non-330 non-sport springs have 1 stripes
* manual transmissions have green stripes on the sport springs
* auto transmissions have blue or white stripes on the sport springs


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Цветовите Обозначения На Оригиналните Пружини

Мнение от efren » 08 Юли 2015, 14:33

Това съм го чел...
Въпроса е какъв цвят ми трябва за да може хем да е висока хем да е твърда - иначе казано как да намеря пружини от xi или xd които да са твърди, но и колата да е малко по висока.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Цветовите Обозначения На Оригиналните Пружини

Мнение от efren » 09 Юли 2015, 15:17

С оглед на невероятната неяснота с цветовете на пружините почвам да се чудя, дали да не върна старите, които си бяха горе долу добре и да им сложа от по дебелите подложки за да повдигна с 10 мм.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 18.11.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 GTS

Re: Цветовите Обозначения На Оригиналните Пружини

Мнение от bavaromobila » 09 Юли 2015, 16:08

Аз съм с една зелена ивица отпред, става въпрос за купе, което излиза уж по ВИН със спортни настройки на окачването. Да си кажа честно ми се струват доста твърди. Така като прочетох излиза, че тези с зеления цвят са май най-твърдите. Опитвам се да разбера обаче, кои са най-меки, но не намирам информация. Искам височината да си остане същата. Все си мисля, че тези с червения цвят ще са най-меки, но нека някой по запознат да каже :)
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Цветовите Обозначения На Оригиналните Пружини

Мнение от efren » 09 Юли 2015, 16:48

Аз махнах с една червена ивица отпред и сложих с една оранжева и тези с оранжевата са по меки.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 18.11.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 GTS

Re: Цветовите Обозначения На Оригиналните Пружини

Мнение от bavaromobila » 09 Юли 2015, 17:51

А със същата височина ли са?
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Цветовите Обозначения На Оригиналните Пружини

Мнение от efren » 09 Юли 2015, 17:58

Както писах по-горе сега колата е по-висока, но по-мека. Просто явно пружините са по дълги, но са и по-меки.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 11.01.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330д 204к.с.
Мечтае да кара: E92 335д
Детайли за колата: Чипосан фърколет!

Re: Цветовите Обозначения На Оригиналните Пружини

Мнение от jordan_vik » 09 Юли 2015, 23:13

efren написа:Както писах по-горе сега колата е по-висока, но по-мека. Просто явно пружините са по дълги, но са и по-меки.

Колега, за моите пружини за които пита, казах ти че нямат цветно обозначение, резултат-свалени са от 330хд, сложих ги на 320д комби, вдигнаха задницата с 30мм., супер здраво возене и товарене, няма мърдане колата, смених ги защото ми изпаднаха евтини оригинални за моя модел, предишните ми бяха счупени, а тогава не можеш да намеря същите за моето комби.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 556
Регистриран на: 7.02.2007
Местоположение: софия

Re: Цветовите Обозначения На Оригиналните Пружини

Мнение от nandrolon » 11 Авг 2015, 12:03

Не видях никъде две кафяви точки, че гледам на 320d са такива, поне моите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 5.10.2011
Пол: Мъж
Кара: спокойно
Мечтае да кара: по хубави български пътища

Re: Цветовите Обозначения На Оригиналните Пружини

Мнение от A-style » 18 Юли 2016, 0:13

Моята 330д седан 184к е с 1 оранжева точка на задните пружини и с 3 оранжеви на предните пружини и си е висока и вози мекичко.Като гледам другите 330д седан си мисля , че са и слагани пружини от комби...Искам да я сваля отзад поне 2 см и отпред 3см , каква маркировка пружини да сложа(може и да разменим за по-ниски пружини с някой ако желае, приемам всякакви предложения :bchug: )
На др 330д 184 отпред пружините са с 2 точки - оранжева и червена, отзад с 3 сини и стои по-ниско от моята ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Цветовите Обозначения На Оригиналните Пружини

Мнение от luizov » 18 Юли 2016, 16:11

A-style написа:Моята 330д седан 184к е с 1 оранжева точка на задните пружини и с 3 оранжеви на предните пружини и си е висока и вози мекичко.Като гледам другите 330д седан си мисля , че са и слагани пружини от комби...Искам да я сваля отзад поне 2 см и отпред 3см , каква маркировка пружини да сложа(може и да разменим за по-ниски пружини с някой ако желае, приемам всякакви предложения :bchug: )
На др 330д 184 отпред пружините са с 2 точки - оранжева и червена, отзад с 3 сини и стои по-ниско от моята ...


Един мой авер има 330d седан като твоето и също е със сини маркировки на задните пружини - вози доста твърдо. За сравнение аз карам 323ci със спорт съспеншън сетингс амортисьори и пружини Eibach Pro kit и колата ми вози доста по меко и комфортно от 330d-то. Мой съвет - по добре си поръчай от Ebay.de един такъв комплект чисто нови пружини излиза около 240 лв. с доставката.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: Цветовите Обозначения На Оригиналните Пружини

Мнение от virtualchild » 18 Юли 2016, 16:24

Моите са оригинални задни с две бели точки и ги карах 4 години и се счупиха...
Сега ще търся алтернатива за задницата. И без това искам повечко презавиване тоест по-твърди задни пржини от предните.
Предполагам знаете, че твърдостта на пружините променя недозавиването и презавиването. :wave:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook