автоматична скоростна кутия

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от Lenco » 28 Юли 2015, 10:40

Това,за големината на джантите, винаги ми се е струвало, като мит.
Как с гуми 225/50/16 ще ускориш по-бързо от 225/40/18. Като махнем разликата в килограмите, която не е еднаква за всички модели джанти, и не винаги в полза на по-малките, едва ли има друга причина.
Аз лично не усетих разлика на м43, като минах от 16" на 18".
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от terorero » 05 Авг 2015, 21:37

Напоследък забелязвам нещо странно в държането на моята скоростна кутия. Когато спирам до състояние на покой превключването от втора към първа предавка не е толкова гладко като преди и се усеща доста по-осезаемо. Нямам никакви други оплаквания. Случайно или не, това се случи веднага след като си взех колата от М-кар след смяна на пасажерски airbag. Предполагам, че тогава е бил изключван акумулатора или нещо подобно, не знам как да си го обясня.

Следните теми от чуждестранните форуми описват подобен проблем и неговото решение - резет на кутията, изключване на акумулатора или ъпдейт!?
http://www.bimmerforums.com/forum/showt ... -Downshift
http://www.bimmerforums.com/forum/showt ... o-low-gear

Мислите ли, че проблемът може да е софтуерен/електрически или да търся причината другаде. Колата е 2002г. 325i.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1553
Регистриран на: 7.09.2008
Местоположение: около Пловдив
Кара: BMW 330cd

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от unikalen88 » 08 Авг 2015, 23:57

ам нали има периот на адаптация,колко е карана колата след процедурата
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от terorero » 09 Авг 2015, 20:43

И аз така предположих, но от тогава изминах над 500км. без промяна. В крайна сметка проблема изчезна след изключване на акумулатора за десетина минути.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 5.09.2012
Местоположение: London.UK.
Пол: Мъж
Кара: E46
Детайли за колата: 2002 година ,330 дизел автомат.М57

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от miro krastev » 31 Авг 2015, 19:37

Здравейте колеги.Имам проблем с моята скоростна кутия на моето 330Д която ме остави по средата на Германия в нищото :cry: .Казусът е следния :
Кутията работеше идеално както винаги е било с изключение на 5 предавка между 2000 и 2300 оборота се усещаше някакво придърпвана на колата.Ако и подам по-рязко газ тя връща една надолу и като мине определени обороти качва пета някъде към 2500 и продължава без проблем.Но всяко хубаво нещо има и своя край.В нормално движение със скорост около 130 км изведнъж на таблото до индикатора за директна предавка D се появи светещ индикатор показващ зъбно колело в средата с удивителен знак "i'' и колата мина както в авариен режим и остана като в изключено положение,тоест двигателя работи ,на директна е но не мърда.Веднага разбрах че имам проблем с трансмисията или по точно че кутията замина.Затова изчаках пътна помощ която ме закара до един сервиз и "майстора" там след като му обясних какъв проблем имам той направи някаква диагностика и казва ходи я пробвай,но как да я пробвам като тя не иска да мръдне.Но все пак запалих колата,включих директна и колата тръгна както винаги е вървяла,НО за около 10мин докато не загря и индикатора за внимание пак светна и тя мина отново в авариен режим,и така докато не истина отново.Чак тогава механика каза че кутията е заминала.Но моят въпрос е ако тя наистина е аут възможно ли е като е студена да работи идеално да загряване и така отново и отново.Сега я чакам рекаварито да ми я прибере пред нас и тогава ще търся решения.Но все пак ако някой се е сблъсквал с такъв проблем моля да сподели,защото дори и да е развалена това си е моята Е46ца и аз си я обичам и не искам да се разделям и с нея без да съм направил всичко за да я спася.
Моля помогнете с мнения.
Мерси.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 713
Регистриран на: 14.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F11 LCI 530xd / E46 330xda M57N
Мечтае да кара: по-малко на пътна помощ
Детайли за колата: +VRPerformance+eco-tuning auto+ново BMW X5 турбо

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от virtualchild » 01 Сеп 2015, 10:22

Привет колега,
Предполагам, че проблема ти е започнал от торк конвертора и заключването му, защото стандартно това става на 5та скорост.
Ето аналогичен случай:
http://www.xoutpost.com/bmw-sav-forums/x5-e53-forum/82777-gm-5l40-e-teardown.html

За това как точно работи кутията ако е американската може да прочетеш тук:
https://www.dropbox.com/s/ssv81or4abkqluc/5L40E.pdf?dl=0

Най-малкото сигурно трябва да смениш торк конвертора, който е като съединител в автоматиците.


Успех

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 5.09.2012
Местоположение: London.UK.
Пол: Мъж
Кара: E46
Детайли за колата: 2002 година ,330 дизел автомат.М57

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от miro krastev » 02 Сеп 2015, 15:06

[quote="virtualchild"]Привет колега,
Предполагам, че проблема ти е започнал от торк конвертора и заключването му, защото стандартно това става на 5та скорост.
Ето аналогичен случай:
http://www.xoutpost.com/bmw-sav-forums/x5-e53-forum/82777-gm-5l40-e-teardown.html

За това как точно работи кутията ако е американската може да прочетеш тук:
https://www.dropbox.com/s/ssv81or4abkqluc/5L40E.pdf?dl=0

Най-малкото сигурно трябва да смениш торк конвертора, който е като съединител в автоматиците.


Успех[/quot
Мерси колега за мнението.Сега чакам да пристигне колата след което ще мине в сервиз и ще видя какво ще излезе ,тога ще споделя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.03.2016
Пол: Мъж

Re: автоматична скоростна кутия Въпрос

Мнение от mackrandev » 26 Мар 2016, 20:13

Здравейте. Интересува ме кутията на Е46, 330i 2001g. Мисля, че е ZF.
Голям проблем ли е това, че от Паркинг на Задна /P->R/ има силно тупане и удар, туп-туп, иначе кутията за момента сменя плавно всички други предавки, почти не се усеща. Предполагам това "туп" от паркинг на задна се получава от това, че е хубаво, когато се спира трябва да се дръпне ръчната, за да обере всички луфтове и инерции, а не директно на паркинг да ги обере кутията.
Аз карах 6 години автоматик, с GM кутия и по този начин си е запазих, винаги като спирам някъде особено голям наклон, давам на N, дърпам ръчната и след това минавам на Паркинг. И при тръгване по същия начин, на D и чак тогава пускам ръчната. Тогава няма никакъв удар след смяна.
Само че тази E46-ца, кутия сега и при дръпната ръчна на равен път или наклон си тупа и то доста явно, заради това се е получило това износване.
Как може да се оправи това, и ако се отваря кутията задължително пълно рециклиране и профилактика на всяка една част, или само от P към R?
Четох някъде, че във Варна имало майстор на автоматици, при който отиваш с проблем в СК и той дава същата кутия рециклирана и ремонтирана и взима повредената.
Колата е на един приятел, може ли съвет и много читав майстор, който да обърне внимание и да каже, кое е най-правилното решение.
Благодаря ви.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от koziak » 26 Мар 2016, 22:39

Виж си тампоните на дифа. При мен беше същото именно от тях.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 23.03.2016
Пол: Мъж

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от mackrandev » 27 Мар 2016, 10:00

koziak написа:Виж си тампоните на дифа. При мен беше същото именно от тях.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Благодаря! Ще имам това предвид, макар, че от неутрална на задна няма тупкане, нито от директна на задна. Само от паркинг на задна е ужас.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от Atanas328 » 29 Мар 2016, 15:28

mackrandev написа:
koziak написа:Виж си тампоните на дифа. При мен беше същото именно от тях.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Благодаря! Ще имам това предвид, макар, че от неутрална на задна няма тупкане, нито от директна на задна. Само от паркинг на задна е ужас.

Може да видиш тампоните,може и да смениш маслото на кутията, със сигурност ще има подобрение . Да ти кажа честно и моята така прави от п на р като дадеш рязко доста силно изтропва туп туп ,но ако пробваш много бавно само с пръста да буташ докато влезе от п в р няма проблеми . Също и когато колата е под наклон е още по голямо тупкането и по-трудно става ,но може би е нормално .

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.05.2014
Местоположение: Was
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 330ci

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от Luchkata » 18 Апр 2016, 19:28

Искам и аз да попитам нещо ако някой има идея, съжалявам предварително ако не евъпросът където трябва. Та с автоматична ск. кутия съм ZF 5HP 19 на BMW E46 330Ci, като позагрее колата кутията минава в авариен режим, извън града не го прави, забелязах обаче, че виско съединителя не работи, смисъл с ръка се спира лесно перката, може ли да е от нея или никакъв шанс, благодаря...П.С изкарва ми ето тези грешки P0741, P0734, на ръчно сменяне на предавките няма проблеми, само когато съм на D и то само когато загрее колата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от Kris » 26 Апр 2016, 21:44

Atanas328 написа:
mackrandev написа:
koziak написа:Виж си тампоните на дифа. При мен беше същото именно от тях.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Благодаря! Ще имам това предвид, макар, че от неутрална на задна няма тупкане, нито от директна на задна. Само от паркинг на задна е ужас.

Може да видиш тампоните,може и да смениш маслото на кутията, със сигурност ще има подобрение . Да ти кажа честно и моята така прави от п на р като дадеш рязко доста силно изтропва туп туп ,но ако пробваш много бавно само с пръста да буташ докато влезе от п в р няма проблеми . Също и когато колата е под наклон е още по голямо тупкането и по-трудно става ,но може би е нормално .


Когато е под наклон, е силно препоръчително да си ползвате ръчната спирачка ( след като включите на P и преди да пуснете педала на спирачката).

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 5.06.2016
Пол: Мъж

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от boceto » 05 Юни 2016, 13:52

Колеги помагайте имам следния проблем.При връщане на скорост най-често от 5та на 4та отзад се осеща нещо като забиване (чува се нещо като Крр) има и лека вибрация.Това е само в ниските обороти около 2000,дори когато съм на ръчни скорости на 4та при подаване на гас също го прави.Колата е 330д автомат 2003г.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 26.08.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от Jelevvvz » 13 Ное 2017, 14:40

Някой може ли да ми каже има ли разлика между АСК за задно и АСК за 4х4. Визирам по точно GM кутията на Е46 330 бензин? Има някаква разлика в табелките, но дали фукционално имат ли разлика? На моята (xi) пише (3G-ZQ) , а на обикновенната пише (4G-ZW),но и на двете има едно (P31) което е еднакво?

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook