автоматична скоростна кутия

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 344
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от stefan_suny » 13 Ное 2017, 22:19

Кутията е съвсем същата, само задния капак е различен заедно с изходния вал, но ако ще сменяш кутията може да си свалиш твоя и да го сложиш на другата.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 11.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 525i e39

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от Martin_90 » 29 Ное 2017, 20:34

Здравейте колеги. Да ви попитам за съвет. Преди месец купих е39 525i автоматик на 110 000 мили. Нямам никакъв проблем със скоростите, превключват плавно без удари освен леко чукване в първите 100 200 метра след като я запаля сутрин и тръгна. Понеже съм сигурен, че кутията не е обслужвана от предишните собственици, да го направя ли аз или да чакам някакви признаци.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 3.01.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: както я може.
Мечтае да кара: На пържоли и пържени картофки нон-стоп.

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от dxd » 30 Ное 2017, 8:22

Martin_90 написа:Здравейте колеги. Да ви попитам за съвет. Преди месец купих е39 525i автоматик на 110 000 мили. Нямам никакъв проблем със скоростите, превключват плавно без удари освен леко чукване в първите 100 200 метра след като я запаля сутрин и тръгна. Понеже съм сигурен, че кутията не е обслужвана от предишните собственици, да го направя ли аз или да чакам някакви признаци.

Ми като не я обслужиш,като се окоти ще търсиш общо взето под вола теле,кое колко струва и дали си заслужава да се прави :mhihi: Естествено,че трябва първото нещо да направиш е да я обслужиш,за да си спокоен.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.09.2015
Пол: Мъж

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от navseal » 30 Ное 2017, 11:06

Когато имаш налице признаци, вече може да е късно. Обърни й внимание докато е време.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 11.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 525i e39

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от Martin_90 » 03 Дек 2017, 0:58

Благодаря колеги :yes: . Свърших работа - 150 паунда масло филтър и гарнитура + работа.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 24.06.2017
Кара: BMW 330 Ci

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от imbmling » 14 Фев 2019, 10:45

Здравейте. Колата е E46 330i, кутията ZF 5HP19, колата е на (уж реални, кабриолет е и не е карана много) 180 000 км. Карам я от 20 000. Още при купуването смених маслото на автомата. От скоро автоматът започна да влиза в авариен режим (грешка при смяна между 2 и 3 скорост) след 3 вечери дрифтове. :mhihi:

Следва отварянето му и споменатата цена за ремонт е минимум 2000 лева, потенциално повече + още няколко стотин за смяна на масло и филтри.

Според вас това адекватна цена ли е? Бих се радвал на всеки коментар по темата. Планирам да карам колата поне още 30 000 км и не ми се иска да се вкарвам във филми с автомати втора ръка и неясно състояние.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 318i

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от BukToP » 14 Фев 2019, 14:59

imbmling написа:Здравейте. Колата е E46 330i, кутията ZF 5HP19, колата е на (уж реални, кабриолет е и не е карана много) 180 000 км. Карам я от 20 000. Още при купуването смених маслото на автомата. От скоро автоматът започна да влиза в авариен режим (грешка при смяна между 2 и 3 скорост) след 3 вечери дрифтове. :mhihi:

Следва отварянето му и споменатата цена за ремонт е минимум 2000 лева, потенциално повече + още няколко стотин за смяна на масло и филтри.

Според вас това адекватна цена ли е? Бих се радвал на всеки коментар по темата. Планирам да карам колата поне още 30 000 км и не ми се иска да се вкарвам във филми с автомати втора ръка и неясно състояние.


аз бях в подобна ситуация - дали да направя ремонт на моята кутия на стойност почти колкото половината кола и с гаранция от 10 000 км или 6 месеца или да сложа 2-ра ръка
нито едното от двете не е приемлива опция, поне за мен
10 000 км са нищо - аз поне ги минавам за 4-5 месеца и ако(да знам че е "ако") се счупи автомата - не малко пари хвърлени на вятъра....
взех кутия 2-ра ръка - покара около 15 000 км и започна да прави мизерии - за сега все още я карам - в начална фаза е проблема и се появява рядко - доста по малко пари хвърлени на вятъра спрямо тези за ремонт
заключение: слагаш ръчка - това е най сигурната и надеждна интервенция относно скоростните кутии в е46

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 30.05.2015
Пол: Мъж

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от rosenrt » 21 Яну 2022, 17:24

fastra написа:
csx написа:Здравейте, колеги! Имам Е46,320Д,2003.Аз съм сменил маслото и филтъра, но сега като застудя и трябва на кутията повече време за да тръгне от място сутрин на първо палене.Преди да сменя маслото си беше същата работа на студено време. След като запали първият път и след това нямам ядове цял ден.Маслото е ZF, филтър- оригинален и старото масло си беше чисто в кутията, но реших да го сменна, след като не знаех, че е в това състояние.Хвана 6 литра масло, а аз бях източил към 5 литра.С повече газ тръгна веднага, но излиза аварийният режим и след загасване на колата изчезва грешката.В топлото време нямам проблем със тръгването и скорости, но станели студено и на колата и трябва към минута за да си тръгне сама от място на първо палене.Това се случва само на Д. Благодаря.

........колега и аз имам същия проблем , ако си го решил пиши и кажи как ,че направо откачам :banghead:


Моята кутия е GM 5 скорости ,има подобен проблем ,сутрин като е студена иска доста газ да потегли като позагрее тръгва без газ ,що е то :?:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от Vasko_G » 21 Яну 2022, 19:37

Моята кутия е GM 4-степенна на 340000. Кгато е студено, държи ниска предавка, до по-високи обороти. Като загрее, започва да сменя на 1800-2000 оборота. При мен е почти 7 години и винаги така е работила. Според мен, това е някаква защита на самата кутия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 3.01.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: както я може.
Мечтае да кара: На пържоли и пържени картофки нон-стоп.

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от dxd » 24 Яну 2022, 10:25

rosenrt написа:
fastra написа:
csx написа:Здравейте, колеги! Имам Е46,320Д,2003.Аз съм сменил маслото и филтъра, но сега като застудя и трябва на кутията повече време за да тръгне от място сутрин на първо палене.Преди да сменя маслото си беше същата работа на студено време. След като запали първият път и след това нямам ядове цял ден.Маслото е ZF, филтър- оригинален и старото масло си беше чисто в кутията, но реших да го сменна, след като не знаех, че е в това състояние.Хвана 6 литра масло, а аз бях източил към 5 литра.С повече газ тръгна веднага, но излиза аварийният режим и след загасване на колата изчезва грешката.В топлото време нямам проблем със тръгването и скорости, но станели студено и на колата и трябва към минута за да си тръгне сама от място на първо палене.Това се случва само на Д. Благодаря.

........колега и аз имам същия проблем , ако си го решил пиши и кажи как ,че направо откачам :banghead:


Моята кутия е GM 5 скорости ,има подобен проблем ,сутрин като е студена иска доста газ да потегли като позагрее тръгва без газ ,що е то :?:

Моята е така от 10г,на кутията и няма нищо,един клапан просто не задържа маслото и като постои повече време след това и трябва време ,за да подкачи и тръгне.Съвет,като бързаш сутрин дай на ръчен режим,колата тръгва веднага,включваш втора и връщаш на Драйв и си ти.Аз така правя и няма проблем,иначе трябва да я форсираш много сутрин докато зацепи.Общо взето е това,кутията ти е здрава.Гледам колегата е сложил масло зф на ГМ кутия,там ще има проблем,за ГМ кутия маслото е Декстрон 3.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 26.11.2023
Пол: Мъж

Re: автоматична скоростна кутия

Мнение от Hans10 » 26 Ное 2023, 0:33

Здравейте, става въпрос за bmw x3, 2004г. 204 к.с. 5- степенна автоматична скоростна кутия. От скоро взе да се появява лампичката за кутията и колата влиза в нещо като авариен режим. След рестартиране на автомобила колата върви нормално. На диагностика ми изписа грешки : p0701, p0734, p0735.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook