Прекъсва единия цилиндър!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

Мнение от G0-SH0W » 04 Яну 2018, 22:39

Със сигурност потвърждавам, проблема с оборотите е само на Газ. По-рано на бензин ми го е правила, защото помпата е била на края на живота си. 2 дена на бензин и си мърка, оборотите - бетон. Трябва да потърся добър газаджия във Варна да я погледне. Някой да препоръча?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Неработещ парктроник БМВ 330ци Е46 кабрио

Мнение от oldirtydog » 05 Яну 2018, 8:41

G0-SH0W написа:Със сигурност потвърждавам, проблема с оборотите е само на Газ. По-рано на бензин ми го е правила, защото помпата е била на края на живота си. 2 дена на бензин и си мърка, оборотите - бетон. Трябва да потърся добър газаджия във Варна да я погледне. Някой да препоръча?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

улица Подвис 27,точно под Кълвачев фолио има един майстор Свилен.аз преди година взех комби 2003 115 коня N42 и си сложих газовото във Търговище,където ми беше слагано и на предната кола и нямах никакви ядове.човека явно в зор се видя с този двигател и имах доста ядове няколко месеца.След доста обикаляне стигнах до него и съм доста доволен:) понякога от газта се бъгва и бензиновият комп затова си му трябва наистина хубава настройка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Прекъсва единия цилиндър!

Мнение от G0-SH0W » 05 Яну 2018, 8:52

Благодаря колега, ще го проверя. Извинявам се за отклонението от темата!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Прекъсва единия цилиндър!

Мнение от G0-SH0W » 20 Яну 2018, 9:48

G0-SH0W написа:
turbonetic написа:
G0-SH0W написа:Здравейте, моя проблем е малко по-различен, но си мисля че пак това е темата.

Става дума за колата от профила ми 328i Touring с ГИ Романо.

На студен двигател нямам никакви проблеми, пали от раз и работи нормално. Най-често се проявява когато загрее спра и изгася за известно време и пак запаля. Стартера върти повече, от колкото като е студена, като запали почва да "боботи" и тресе, а оборотите играят. При вървежа няма никакви проблеми, не падат обороти като подам газ, може би е малко по-мудна. По-рано като я закачах с INPA беше записала misfire на 4-ти и 6-ти цилиндър и за това съм подготвил нови свещи за смяна, NGK Laser Line LPG1. Колата е автоматик и прави проблема само на P. Слагам и линк към видео от днес, карах известно време и като паркирах, оборотите започнаха да играят.
Искам да отбележа че не всеки път прави проблема, но направи ли го, и да гася двигателя пак е същото. Трябва да го оставя да изстине добре и е ОК. Утре пак ще я закача, че днес ми светна чека отново и ще видя какво е записал компа.

И още един проблем се появи днес, май не ми е ден, спрях, изгасих, слязох и немога да заключа. Заключих с ключа в ключалката и нямах проблем да отключа с дистанционното. Отварях и затварях врати, е неще и неще. Пробвах бутона в купето, и той неще да заключи. Дръннах ключа в ключалката, свърших си работата, отключването нормално с дистанционното, качих се, запалих, пробвах пак бутона в купето, РАБОТИ! Викам си, оправи се. Да, ама не, спрях, излязох и пак не ще да заключи от дистанционното. Бутона в купето пак не работи, палих и гасих 3 пъти и нищо. Утре пак ще я мъча. Ако някой е имал подобен проблем, моля споделете.

Ето и видеото за горния проблем:
https://youtu.be/4GoZ_NzoS_Q

Ваносите ревизирани ли ти са колега.Един приятел имаше същия проблем при него се оказаха ваносите...
Аз я имам от 6 месеца колата, не съм ги ревизират но и не се чуват да тракат или нещо, няма грешки за соленоидите. Ще пробвам първо със свещите, че така и така съм ги взел, пък от там по веригата :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Здравейте колеги, пиша за да уточня за хора с подобен на моя проблем. Целия проблем при мен се оказа от редуктора, който сам си повишава налягането. Беше скочил от 1.3 настройка на 1.8. сега сме го бутнали обратно на 1.3 и ако пак го направи ще му направя едно обслужване, въпреки че е само на 45к.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 10.01.2018
Пол: Мъж

Re: Прекъсва единия цилиндър!

Мнение от L.Arsenov » 25 Яну 2018, 12:05

Имах същия проблем с misfire, появяваше се когато си иска и в един момент след 2 месеца колата почна постоянно да върви на 5 цилиндъра, закарах я на сервиз и излезе бубина, била е тръгнала и накрая е спряла тотално, на bosh струваше 61лв

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Прекъсва единия цилиндър!

Мнение от xterminator » 27 Яну 2018, 14:45

G0-SH0W написа:И още един проблем се появи днес, май не ми е ден, спрях, изгасих, слязох и немога да заключа. Заключих с ключа в ключалката и нямах проблем да отключа с дистанционното. Отварях и затварях врати, е неще и неще. Пробвах бутона в купето, и той неще да заключи. Дръннах ключа в ключалката, свърших си работата, отключването нормално с дистанционното, качих се, запалих, пробвах пак бутона в купето, РАБОТИ! Викам си, оправи се. Да, ама не, спрях, излязох и пак не ще да заключи от дистанционното. Бутона в купето пак не работи, палих и гасих 3 пъти и нищо. Утре пак ще я мъча. Ако някой е имал подобен проблем, моля споделете.

Ето и видеото за горния проблем:
https://youtu.be/4GoZ_NzoS_Q

Поздрави

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Релето на комфорт модула в жабката.
Изображение

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook