Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 22.07.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d facelift

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от acidburn-525tds » 14 Юни 2017, 21:38

Сигурен ли си че е като на снимката и че кабела е на правилното място?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 15.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от ico83 » 15 Юни 2017, 7:42

acidburn-525tds написа:Сигурен ли си че е като на снимката и че кабела е на правилното място?

Същия е. На 4,8и9 пин на саунд буксата
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 3.03.2013
Пол: Мъж

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от ivovg » 16 Юни 2017, 22:41

Колега подкарали aux кабелчето ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 15.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от ico83 » 17 Юни 2017, 9:47

ivovg написа:Колега подкарали aux кабелчето ?

Аз не, но тези дни пак ще пробвам

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от Stanimir330 » 20 Юни 2017, 12:33

Колеги, ако си взема тоя кабел за aux ще стане ли на навигация MK3 16:9. https://www.olx.bg/ad/car-aux-in-3-5mm- ... fdbf6259df Модула ми е с отключена функция за aux, но не знам какъв кабел да си взема и къде отзад на модула да го вкюча.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от borke_ » 20 Юни 2017, 20:16

Искам да споделя мнение относно изкарването на аукс кабел.Тъй като се занимавах доста време с това нещо смея да твърдя,че разгадах как седят нещата.Първо за да изкараш аукс цд-то ти трябва да има двете малки букси и да има копче "mode". Ако е с едната букса или с копчето "scan" НЯМА да стане.( качил съм снимки на предишната страница какво трябва да е). Ако вашето цд отговаря на тези изисквания може да си закупите кабел(има ги в olx) или да си направите. След като си купите кабел и го включите трябва да ви изпише aux на дисплея веднага.АКО не изпише, значи вашето цд не го разпознава. За да го подкарате трябва да си преправите кабела като му закачите резистори и кондензатори (на 1,2 страница от тази тема подробно е написано какви трябва да са и как трябва да се запоят).След което го включвате и всичко трябва да е ок. Поне при мен беше така. Така че ако се чудите защо вашето цд има буксите и копче mode и не подкарва аукса,най вероятно ви трябва да го преправите.Надявам се да съм бил полезен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от luizov » 20 Юни 2017, 20:50

borke_ написа:Искам да споделя мнение относно изкарването на аукс кабел.Тъй като се занимавах доста време с това нещо смея да твърдя,че разгадах как седят нещата.Първо за да изкараш аукс цд-то ти трябва да има двете малки букси и да има копче "mode". Ако е с едната букса или с копчето "scan" НЯМА да стане.( качил съм снимки на предишната страница какво трябва да е). Ако вашето цд отговаря на тези изисквания може да си закупите кабел(има ги в olx) или да си направите. След като си купите кабел и го включите трябва да ви изпише aux на дисплея веднага.АКО не изпише, значи вашето цд не го разпознава. За да го подкарате трябва да си преправите кабела като му закачите резистори и кондензатори (на 1,2 страница от тази тема подробно е написано какви трябва да са и как трябва да се запоят).След което го включвате и всичко трябва да е ок. Поне при мен беше така. Така че ако се чудите защо вашето цд има буксите и копче mode и не подкарва аукса,най вероятно ви трябва да го преправите.Надявам се да съм бил полезен.


И една подробност - трябва cd-то да е произведено след 09/2002. И лично според мен не си заслужава понеже звукът е ужасен (лично мое мнение)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 15.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от ico83 » 21 Юни 2017, 7:22

borke_ написа:Искам да споделя мнение относно изкарването на аукс кабел.Тъй като се занимавах доста време с това нещо смея да твърдя,че разгадах как седят нещата.Първо за да изкараш аукс цд-то ти трябва да има двете малки букси и да има копче "mode". Ако е с едната букса или с копчето "scan" НЯМА да стане.( качил съм снимки на предишната страница какво трябва да е). Ако вашето цд отговаря на тези изисквания може да си закупите кабел(има ги в olx) или да си направите. След като си купите кабел и го включите трябва да ви изпише aux на дисплея веднага.АКО не изпише, значи вашето цд не го разпознава. За да го подкарате трябва да си преправите кабела като му закачите резистори и кондензатори (на 1,2 страница от тази тема подробно е написано какви трябва да са и как трябва да се запоят).След което го включвате и всичко трябва да е ок. Поне при мен беше така. Така че ако се чудите защо вашето цд има буксите и копче mode и не подкарва аукса,най вероятно ви трябва да го преправите.Надявам се да съм бил полезен.
е моето така и не тръгна по нито един от описаните начини,но пък и няма да го мъча повече особенно пък и звука щом е гаден

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 3.05.2015
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d - 2004 г.

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от juli1888 » 07 Юли 2017, 7:33

ЕВРИКА , моето кабелче тръгна от първия път без много мъки . Едно уточнение само . На първа страница колегата е писал , че кондензаторите трябва да са 0.22 F , а в действителност трябва да са 0.22 микрофарада . Можеби е грешка при писането . Поздрави на всички . :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от oldirtydog » 07 Юли 2017, 9:29

аз бях с обикновенният касетофон bmw reverse,за минимални пари си взех бизнес касетофон и си поръчах от алиекспрес дигитален мп3 чейнджър който поддържа карта с памет аукс и усб :) верно китайче е и от време на време функцията му raNdom или шафъл както си му викаме ние не работи много добре но звука е приличен и не се разваля фацата на колата :) с удоволствие бих си взел навигация също от алито но парите са малко повече и ме е страх че ще ми разбият колата заради нея :) затова този вариант ме устройва :) чейнджърчето е прекарано в жабката и по всяко време можеш да смениш карта флашка или каквото имаш :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 15.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от ico83 » 07 Юли 2017, 20:09

ico83 написа:
borke_ написа:Искам да споделя мнение относно изкарването на аукс кабел.Тъй като се занимавах доста време с това нещо смея да твърдя,че разгадах как седят нещата.Първо за да изкараш аукс цд-то ти трябва да има двете малки букси и да има копче "mode". Ако е с едната букса или с копчето "scan" НЯМА да стане.( качил съм снимки на предишната страница какво трябва да е). Ако вашето цд отговаря на тези изисквания може да си закупите кабел(има ги в olx) или да си направите. След като си купите кабел и го включите трябва да ви изпише aux на дисплея веднага.АКО не изпише, значи вашето цд не го разпознава. За да го подкарате трябва да си преправите кабела като му закачите резистори и кондензатори (на 1,2 страница от тази тема подробно е написано какви трябва да са и как трябва да се запоят).След което го включвате и всичко трябва да е ок. Поне при мен беше така. Така че ако се чудите защо вашето цд има буксите и копче mode и не подкарва аукса,най вероятно ви трябва да го преправите.Надявам се да съм бил полезен.
е моето така и не тръгна по нито един от описаните начини,но пък и няма да го мъча повече особенно пък и звука щом е гаден

Моето ютоур тръгна след разместване набпинове

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 19.07.2017
Пол: Мъж

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от JustBePlayer » 31 Юли 2017, 16:49

Здравейте колеги! Искам е46 2000г. Има ли проблем ако искам да му закача business CD от моделите след 2002г ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от kkrumov » 01 Авг 2017, 9:22

JustBePlayer написа:Здравейте колеги! Искам е46 2000г. Има ли проблем ако искам да му закача business CD от моделите след 2002г ?

Искаш или имаш :) ? Няма проблем, закачай.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 19.07.2017
Пол: Мъж

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от JustBePlayer » 05 Авг 2017, 23:16

kkrumov написа:
JustBePlayer написа:Здравейте колеги! Искам е46 2000г. Има ли проблем ако искам да му закача business CD от моделите след 2002г ?

Искаш или имаш :) ? Няма проблем, закачай.


Не четох много преди това и закачих. Сега не мога да намеря преходник за антената. Ще трябва да го чакам един месец от Китай, дано не се наложи и усиловател за антената да сменям понеже и такива мнения бях че по европейските форуми :D.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Изкарване на AUX кабел за Business CD E46

Мнение от dr.peshev » 06 Авг 2017, 12:00

От tpetrov за 1 ден и под 10лв е прходника fakra-iso
Усилвател не ти трябва
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook