Лампата на свещите 320D 2002 г

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 13.09.2006
Местоположение: София

Re: Лампата на свещите 320D 2002 г

Мнение от Lara » 03 Яну 2011, 12:28

8) ЧНГ на всички!!
Благодаря ви за отговорите!
Стана ми ясно, че наистина май имам проблем с някоя свещ - ще отида на диагностика. Точно тази диагноза ми постави и познат, който видя колко бързо ми изгасват свещите на -10 градуса.

Още веднъж тенкс и безаварийна година :D

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 13.09.2006
Местоположение: София

Re: Лампата на свещите 320D 2002 г

Мнение от Lara » 20 Мар 2011, 12:28

Да възобновя темата - оказа се, че май имам проблем със средната помпа.
Когато дам на контакт, понякога изобщо не се чува бръмченето на помпата и съответно тогава изобщо не пали колата - върти си на стартер. А като дам 10-ина пъти на контакт, без да въртя, в момента когато се чуе бръмченето на помпата - колата пали.
Мерихме когато помпата не бръмчи - стига ток до буксата, която влиза в нея, но явно самата помпа не сработва.
Предполагам, че ще се наложи да сменяме помпата, но все пак ако някой има по-добра идея ще е хубаво да я чуя.

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Лампата на свещите 320D 2002 г

Мнение от Dimitroff » 21 Мар 2011, 15:02

Няма да е лошо преди да смениш помпата да идеш на една диагностика при някой, който има необходимия софтуер и познания, за да не стане да смениш здрава част със здрава, а проблема да остане...
Ако не пали - може да е и проблем с клапана/датчика на рейла!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 18.04.2010
Местоположение: София - град
Пол: Мъж
Кара: тъжно друга марка :(
Мечтае да кара: Пак BMW

Re: Лампата на свещите 320D 2002 г

Мнение от The Edge » 21 Мар 2011, 22:09

И все пак се приготви психически за нова подкачваща помпа ... доказано слабо място, като водните помпи на други марки :mhihi: Като цена е около 4ри стотака ... ( няма смисъл да се рискува с по-евтин китайски вариант)

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 13.09.2006
Местоположение: София

Re: Лампата на свещите 320D 2002 г

Мнение от Lara » 22 Мар 2011, 12:18

Dimitroff написа:Няма да е лошо преди да смениш помпата да идеш на една диагностика при някой, който има необходимия софтуер и познания, за да не стане да смениш здрава част със здрава, а проблема да остане...
Ако не пали - може да е и проблем с клапана/датчика на рейла!

Оо задължително ще отида на диагностика преди да сменям нещо! Лошото е че не мога да намеря време, но ще се оправя някак.

Обаче ако проблема е в помпата - защо пали понякога - няма ли просто да спре да работи изведнъж?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: Лампата на свещите 320D 2002 г

Мнение от S7 » 22 Мар 2011, 20:35

Тази сутрин се загледах че при 4 С не ми светна изобщо лампата за подгрев...ама никак дори за секунда,това проблем ли е :paranoid:

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Лампата на свещите 320D 2002 г

Мнение от Dimitroff » 22 Мар 2011, 20:43

Lara написа:
Dimitroff написа:Няма да е лошо преди да смениш помпата да идеш на една диагностика при някой, който има необходимия софтуер и познания, за да не стане да смениш здрава част със здрава, а проблема да остане...
Ако не пали - може да е и проблем с клапана/датчика на рейла!

Оо задължително ще отида на диагностика преди да сменям нещо! Лошото е че не мога да намеря време, но ще се оправя някак.

Обаче ако проблема е в помпата - защо пали понякога - няма ли просто да спре да работи изведнъж?


Думите ти звучат логично, но...практиката показва друго...

Пак ти казвам - преди да смениш каквото и да е - отиди на диагностика и не си тръгвай ако не получиш ясен и категоричен отговор къде точно е проблема!
Дали в клапана/сензора на рейла или в помпата...или другаде!

@ s7 - не е задължително да ти подгрява - ако няма нужда - не го прави и затова не виждаш лампата - лятото виждаш ли я ?

А при контакт при студена кола - първи старт появява ли се поне за мъничко ??

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: Лампата на свещите 320D 2002 г

Мнение от S7 » 22 Мар 2011, 20:51

Dimitroff написа:@ s7 - не е задължително да ти подгрява - ако няма нужда - не го прави и затова не виждаш лампата - лятото виждаш ли я ?

А при контакт при студена кола - първи старт появява ли се поне за мъничко ??


Ама никак не се показва,днес съм я дебнал през цялото време и не светна за милисекунда даже :dunno: Затова питам дали е проблем,щото някой беше писал че светвала макари и за сек. при топло време...ама честно да ти кажа и на 318 тдс-а напреди не светваше никак като е топло.....ама как да споря с капацитети че е нещо нормално :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 13.09.2006
Местоположение: София

Re: Лампата на свещите 320D 2002 г

Мнение от Lara » 28 Мар 2011, 10:47

Оправихме го!
Оказа се релето от тази тема - за съжаление не ми попадна при търсенето - щеше да ми спести доста време...

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 16.10.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 5er E39
Мечтае да кара: BMW 4er

Re: Лампата на свещите 320D 2002 г

Мнение от MKirilov » 07 Юни 2015, 16:00

Добре че намерих тази тема, ако може да ви задам 1 въпрос относно този индикатор. пре мен изобщо неще да светне, ходих на диагностика свещите се греят релето работи, правя тест на таблото свети, но когато дам на контакт да запаля неще да свети, ако някои се е зблъсквал с токъв проблем моля да пише?.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 1.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 525d Touring
Мечтае да кара: Сред колегиални шофьори
Детайли за колата: М пакет

Re: Лампата на свещите 320D 2002 г

Мнение от fissikela » 28 Окт 2015, 1:14

Да попитам.
Карам 525д м57 и лампата на свщите не е светила до момента.Колата я имам от няколко месеца.
На по топло пали като ракета а на по студено като трактор за около 5 секунди и след това се нормализира.....какво смятате?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Лампата на свещите 320D 2002 г

Мнение от Gqbriel » 28 Окт 2015, 8:34

fissikela написа:Да попитам.
Карам 525д м57 и лампата на свщите не е светила до момента.Колата я имам от няколко месеца.
На по топло пали като ракета а на по студено като трактор за около 5 секунди и след това се нормализира.....какво смятате?

На топло тея свещи не работят ,така казано...а работи като трактор в смисъл пртрирса и после се нормализира или просто е по-шумна?
Ако е първото - имаш отишла свещ,ако е второто и е нормално ,но и може и дюза да трака - а който не е чувал,как трака наистина ще се изненада..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 13.03.2013
Местоположение: СA
Пол: Мъж
Кара: 330 d ,204 h.p.
Детайли за колата: e46 330d touring ,manual 6 speed,204 h.p.

Re: Лампата на свещите 320D 2002 г

Мнение от philipz » 28 Окт 2015, 13:47

Дюза на диагностика би трябвало да се хваща , ако корекционните стойности са фрапиращо високи. Иначе как трака ми е интересно , аз съм имал дюза с +2,6 корекция и не тракаше нищичко , но на студен мотор претрисаше ( губеше оборот ) . Как трака да ги слушам и аз моите :D :D :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Лампата на свещите 320D 2002 г

Мнение от Gqbriel » 28 Окт 2015, 16:25

philipz написа:Дюза на диагностика би трябвало да се хваща , ако корекционните стойности са фрапиращо високи. Иначе как трака ми е интересно , аз съм имал дюза с +2,6 корекция и не тракаше нищичко , но на студен мотор претрисаше ( губеше оборот ) . Как трака да ги слушам и аз моите :D :D :D


Ами на +4.5 искам да ти кажа,че си е*ало майката :mhihi: :mhihi: то не е тракане до си е думкане :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Лампата на свещите 320D 2002 г

Мнение от NGneer4eto » 30 Окт 2015, 11:58

Тя и свещта се хваща на диагностика. Отделно си има начин да се пробват без диагностика и без да се свалят. :)

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook