проблеми с най-скапания двигател на BMW N42B20

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: проблеми с най-скапания двигател на BMW N42B20

Мнение от Митко Стоянов » 04 Яну 2018, 17:12

Gtuned написа:Сега да несъм ви засегнал по някакъв начин че всички се засилихте да пишете ? Ако е така извинявам се ! Лошото е , че когато имах нужда от мнения само 1-2 -ма колеги се отзоваха ! Лек ден.
Те хората спряха да пишат заради такива консуматори като теб...
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 10.11.2012
Пол: Мъж
Кара: е46 !

Re: проблеми с най-скапания двигател на BMW N42B20

Мнение от Gtuned » 04 Яну 2018, 20:35

А ти случайно да си се замислял че споделената информация не само в тази теме е в полза на всички притежатели на тази марка и колкото повече е тя толкова по добре или ти си този който раздава правосъдие в форума и трупа мнения без никаква компетентност по въпроса ? И все пак благодаря за вниманието и нека прекъснем този безмислен спор и спрем да пълним темата с спам ! И няма смисъл да разнищваме повече тази тема затова ще те помоля учтиво да си не ми отговаряш! Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 25.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N42B20A
Мечтае да кара: Х 5
Детайли за колата: Е46 318i 143к.с.2002г.комби автоматик

Re: проблеми с най-скапания двигател на BMW N42B20

Мнение от risto416 » 04 Яну 2018, 22:51

Gtuned написа:А ти случайно да си се замислял че споделената информация не само в тази теме е в полза на всички притежатели на тази марка и колкото повече е тя толкова по добре или ти си този който раздава правосъдие в форума и трупа мнения без никаква компетентност по въпроса ? И все пак благодаря за вниманието и нека прекъснем този безмислен спор и спрем да пълним темата с спам ! И няма смисъл да разнищваме повече тази тема затова ще те помоля учтиво да си не ми отговаряш! Благодаря!


Незнам за какво говориш,но така и не разбрах как си решил проблема с бубуната,свеща и цилиндъра които не работеха за тях исках да напишеш. Нищо лично,не се сърди,но пишем,пишем помагаме за решаването на даден проблем и накрая поличаваш само :проблема е решен и толкова,съгласи се че не е коректно. Лека вечер.

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 6.11.2017
Пол: Мъж

Re: проблеми с най-скапания двигател на BMW N42B20

Мнение от bmw-fann34 » 14 Яну 2018, 8:54

Gtuned написа:А ти случайно да си се замислял че споделената информация не само в тази теме е в полза на всички притежатели на тази марка и колкото повече е тя толкова по добре или ти си този който раздава правосъдие в форума и трупа мнения без никаква компетентност по въпроса ? И все пак благодаря за вниманието и нека прекъснем този безмислен спор и спрем да пълним темата с спам ! И няма смисъл да разнищваме повече тази тема затова ще те помоля учтиво да си не ми отговаряш! Благодаря!

философтването няма смисьл,или имаш някакви други проблеми,вече Не свьрзани с колата.но тука нее болница за душевно болни,.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 10.12.2008
Пол: Мъж
Кара: e30 318 is;e30 325ix+ инхалатор

Re: проблеми с най-скапания двигател на BMW N42B20

Мнение от chipipk » 15 Яну 2018, 0:40

здравейте,имам следния всеобщ проблем на студено мотора тресе все едно е на 3 цилиндъра излезе ли от синята зона работата се оправя значително и остава съвсем леко притрисане,а докато е студена и гасне.Та... сменил съм филтъра на картерните,свещи,проверка на зацепване,проверка за износване,калибрация на валветроника,ъпдейт на абсолютно всеки един модул в колата промяна 0.записва грешки единствено датчик за ниво на масло и алтернатор кумуникация зареждането си е 14,2.прочетох цялата тема и цяла седмица си бласкам главата защото беше написан софтуер да не записва грешки в компа на мотора който след ъпдейта вече си записва,но след толкова четене в наще и чужди форуми не разбрах от какво идва този проблем и как се лекува :banghead: :banghead: :banghead: дайте съвет какво да гледам,проверявам или направо как да го оправя
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 10.12.2014
Кара: E46 318i 2002

Re: проблеми с най-скапания двигател на BMW N42B20

Мнение от Taricate » 15 Яну 2018, 17:59

chipipk написа:...записва грешки единствено датчик за ниво на масло и алтернатор кумуникация зареждането си е 14,2...


Смени алтернатора с работещ, който НЕ записва грешки и ще ти се оправят оборотите. Погледни и всмук.колектор да нямаш сцепен маркуч от / към дросела. Имах случай с перфектно работеща кола и от време на време "претрисаше", след смяна на алтернатора с БОШ ( а беше ВАЛЕО) - няма никакви проблеми.
Добрите шофьори имат остатъци от насекоми по страничните си прозорци! - Валтер Рьорл

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 29.11.2009
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E46 and E30

Re: проблеми с най-скапания двигател на BMW N42B20

Мнение от Gonke » 15 Яну 2018, 18:36

Колеги,може ли едно мнение и за моя проблем ?!?
КОЛАТА (n42b20) като е студена или температурата е около синьото - НЯМА ПАЛЕНЕ.
Сменин са бобини,свещи,бензинови дюзи (4 чисто нови) чисто нов горивен филтър , чисто нова бензинова помпа , чисто нов дебитомер,дросела е огледало,всички датчици по мотора работят и реагират нормално.Колата има ГИ който е настройван хиляди пъти и все едно и също.
Проблема е сходен с този на клипа на колегата.
https://www.youtube.com/watch?v=Xv4a0MYjQuQ&t=52s
На диагностика не излизат грешки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: проблеми с най-скапания двигател на BMW N42B20

Мнение от ivoaudi » 15 Яну 2018, 19:24

Може да не ти затваря добре клапана на газовото и вечер газта останала в тръбопровода да я изпразва по всмукателите. Покарай само на бензин за да елиминираш това.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: M550d

Re: проблеми с най-скапания двигател на BMW N42B20

Мнение от bobreti » 15 Яну 2018, 21:40

46 страници и едни и същи въпроси.Хора мързи Ви да четете!
Аз карах този мотор 2г. и нямах никакви сериозни ядове.Този мотор си иска качествени части и майстори които разбират,а не пред блока с комшиите. :OT:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: M550d

Re: проблеми с най-скапания двигател на BMW N42B20

Мнение от bobreti » 15 Яну 2018, 21:42

Gonke написа:Колеги,може ли едно мнение и за моя проблем ?!?
КОЛАТА (n42b20) като е студена или температурата е около синьото - НЯМА ПАЛЕНЕ.
Сменин са бобини,свещи,бензинови дюзи (4 чисто нови) чисто нов горивен филтър , чисто нова бензинова помпа , чисто нов дебитомер,дросела е огледало,всички датчици по мотора работят и реагират нормално.Колата има ГИ който е настройван хиляди пъти и все едно и също.
Проблема е сходен с този на клипа на колегата.
https://www.youtube.com/watch?v=Xv4a0MYjQuQ&t=52s
На диагностика не излизат грешки.

Тези мотори са много капризни за ГИ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 10.12.2014
Кара: E46 318i 2002

Re: проблеми с най-скапания двигател на BMW N42B20

Мнение от Taricate » 15 Яну 2018, 21:54

bobreti написа:
Gonke написа:Колеги,може ли едно мнение и за моя проблем ?!?
КОЛАТА (n42b20) като е студена или температурата е около синьото - НЯМА ПАЛЕНЕ.
Сменин са бобини,свещи,бензинови дюзи (4 чисто нови) чисто нов горивен филтър , чисто нова бензинова помпа , чисто нов дебитомер,дросела е огледало,всички датчици по мотора работят и реагират нормално.Колата има ГИ който е настройван хиляди пъти и все едно и също.
Проблема е сходен с този на клипа на колегата.
https://www.youtube.com/watch?v=Xv4a0MYjQuQ&t=52s
На диагностика не излизат грешки.

Тези мотори са много капризни за ГИ

Вечерта преди да се прибереш го включи на бензин последните 5-6 км до вкъщи.Докато работи (на бензин) - врътни и му затвори кранчето на газовата бутилка. После кажи как е ... на другата сутрин !

PS: Видях, че по-горе са ти казали същото, но спри газта директно от бутилката, за да си 100% сигурен.
Добрите шофьори имат остатъци от насекоми по страничните си прозорци! - Валтер Рьорл

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.08.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '02 e46 143hp
Мечтае да кара: (F15) X5 M50d

Re: проблеми с най-скапания двигател на BMW N42B20

Мнение от justvettel » 16 Яну 2018, 3:50

Скоро ми предстои първа смяна на маслото на тази кола с този двигател и вече си купих YACCO VX 1000 LL 5W-40, но ме интересува дали да сложа някоя добавка заедно с маслото. Също така какво друго ще ми препоръчате да сменя освен маслото, масления филтър, въздушния филтър, филтър на купето и свещите, защото са закупени изброените неща, но ако трябва още нещо да се купи нека да е преди смяната, за да може всичко да се поднови на един път.
Благодаря предварително! :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 10.12.2014
Кара: E46 318i 2002

Re: проблеми с най-скапания двигател на BMW N42B20

Мнение от Taricate » 16 Яну 2018, 10:40

justvettel написа:Скоро ми предстои първа смяна на маслото на тази кола с този двигател и вече си купих YACCO VX 1000 LL 5W-40, но ме интересува дали да сложа някоя добавка заедно с маслото. Също така какво друго ще ми препоръчате да сменя освен маслото, масления филтър, въздушния филтър, филтър на купето и свещите, защото са закупени изброените неща, но ако трябва още нещо да се купи нека да е преди смяната, за да може всичко да се поднови на един път.
Благодаря предварително! :)

+Хидравличната и спирачна течност.
Те са хигроскопични ("просмукват" влага/вода) и е добре да се сменят на 3-4 години
Добрите шофьори имат остатъци от насекоми по страничните си прозорци! - Валтер Рьорл

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 29.11.2009
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E46 and E30

Re: проблеми с най-скапания двигател на BMW N42B20

Мнение от Gonke » 16 Яну 2018, 16:11

Taricate написа:
bobreti написа:
Gonke написа:Колеги,може ли едно мнение и за моя проблем ?!?
КОЛАТА (n42b20) като е студена или температурата е около синьото - НЯМА ПАЛЕНЕ.
Сменин са бобини,свещи,бензинови дюзи (4 чисто нови) чисто нов горивен филтър , чисто нова бензинова помпа , чисто нов дебитомер,дросела е огледало,всички датчици по мотора работят и реагират нормално.Колата има ГИ който е настройван хиляди пъти и все едно и също.
Проблема е сходен с този на клипа на колегата.
https://www.youtube.com/watch?v=Xv4a0MYjQuQ&t=52s
На диагностика не излизат грешки.

Тези мотори са много капризни за ГИ

Вечерта преди да се прибереш го включи на бензин последните 5-6 км до вкъщи.Докато работи (на бензин) - врътни и му затвори кранчето на газовата бутилка. После кажи как е ... на другата сутрин !

PS: Видях, че по-горе са ти казали същото, но спри газта директно от бутилката, за да си 100% сигурен.

Мерси и на двамата,ще пробвам,дано това да е проблема.

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 6.11.2017
Пол: Мъж

Re: проблеми с най-скапания двигател на BMW N42B20

Мнение от bmw-fann34 » 16 Яну 2018, 19:26

chipipk написа:здравейте,имам следния всеобщ проблем на студено мотора тресе все едно е на 3 цилиндъра излезе ли от синята зона работата се оправя значително и остава съвсем леко притрисане,а докато е студена и гасне.Та... сменил съм филтъра на картерните,свещи,проверка на зацепване,проверка за износване,калибрация на валветроника,ъпдейт на абсолютно всеки един модул в колата промяна 0.записва грешки единствено датчик за ниво на масло и алтернатор кумуникация зареждането си е 14,2.прочетох цялата тема и цяла седмица си бласкам главата защото беше написан софтуер да не записва грешки в компа на мотора който след ъпдейта вече си записва,но след толкова четене в наще и чужди форуми не разбрах от какво идва този проблем и как се лекува :banghead: :banghead: :banghead: дайте съвет какво да гледам,проверявам или направо как да го оправя

Колеги сьветвам да не гадаем а да направим като мен Закарвате колата в БМВ,заслужава си,.там проблема и всичко на колата излиза наяве,.тия проблеми дето ги пишете аз ги имам сьщите,.компа заминава това е.,Студена запалва и угасва,после не пали,.тресе на свободен ход,.и няма мощност,.понякога не вьрви изобщо,понякога много добре вьрви не тресе,.при мен се оказа компа,.нее скьпо да я закарате,и аз несьм баровец,.закарах колата и сьм много доволен.,

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook