Проблем с отключването

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Проблем с отключването

Мнение от metodi80 » 29 Мар 2015, 12:19

catpat написа:Аз моите от Китай. Поръчах повечко за да ми излезе по-евтино транспорта. Който желае, да пише, имам.

Здравей , колега !
Имаш ли налични от тези релета и на каква цена ?
Благодаря !

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 18.02.2014
Пол: Мъж

Re: Проблем с отключването

Мнение от iemo74 » 06 Апр 2015, 18:14

Здравеите колеги! Предварително се извинявам ако сам пропуснал някоя тема за моят проблем!!Колата е bmw е 46 1.8 118 к. 99 г. проблемът ми е следният имах проблем с централното след много информация от форума реших да сменя релето за отключване понеже неискаше да се отключва от централното но пък се заключваше всеки път.От самия ключ се отключваше шофиорската врата но само тя и то ръчно..смених релето с (Туcо) и би трябвало всичко да бъде наред но.. идва и проблемът не искаше нито да отключва нито да заключва вече...всичко друго си работеше без проблем плафони,чистачки,прозорци и каквото там командва шах и мат.В момента се заключва само вратата на шофиора ръчно бутона на барчето същто нереагира ..
Реших че не съм направил нещто както трябва с смяната на релето отворих го отново погледнах по хубаво но не видях проблем..обучих ключа няколко пъти, примигваше си след всяко обучение но централното не щтракваше а трябваше и друг път съм си обучавал ключа,като задържах бутоните стъклата си се вдигаха и съответно се сваляха значи имаше разпознаване ..някакво..намерих друг модул от същтото bmw само че 2000 пак преди феиса и сащтата работа..все едно ключа не се познава с модулите но пък как всичко друго си работеше.. :( ако някои колега се е сблъскал с подобен случаи нека ми пише..благодаря предварително!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с отключването

Мнение от oci » 06 Апр 2015, 23:19

Трябва да се провери ключа дали излъчва може проблема да е и в него и затова да не може да се обучи. Ако си от София мога да ти го тествам. Безплатно :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.09.2011
Пол: Мъж

Re: Проблем с отключването

Мнение от vasetobg75 » 28 Юни 2015, 6:53

Аз също имах сериозен проблем с отключването.Веднъж смених модула който е в джабката платих за него 100лв отделно на майстор ,но ми настрои само единия ключ резервните не успя,и така изкарах по малко от година,после отново проблем с отключването .Така докато не поставих един вид аларма/няма звук а само отключва и заключва/ на колата,с нея просто се заобикаля въпросния модул и вече никакви проблеми.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 19.04.2015
Пол: Мъж
Кара: 330d touring Mtech 2
Мечтае да кара: e30 4.4
Детайли за колата: Плаче за LSD

Re: Проблем с отключването

Мнение от yanko8808 » 28 Сеп 2015, 0:24

Здравейте колеги,

Имам проблем не знам дали е за тук, но ще споделя карам е46 330д 2002г. туринг - стара каравана.
След един дъжд спря да ми работят копчетата от ключа.
Пробвах с другият ключ и двата са с формата на диамант резултат 0, пробвах с обучаване пак нищо.
Друго интересно което забелязах е , че почна да се заключва при 5 10 км/ч , като преди това нямаше тази гадна екстра.
Централното работи от ключалката и от копчето вътре.
Да сменям ли релета или да търся проблема другаде....антени .. други неща ... ключовете работеха и двата съмнително е от 1 път и двата да спрат.

Колко лошо е да свикнеш на хубавото.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 13.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 00 318i M43

Re: Проблем с отключването

Мнение от catpat » 16 Юни 2016, 9:21

Здравейте,
Имам търсените релета на добра цена.
Доставка с куриер на следващият работен ден.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Проблем с отключването

Мнение от VladiE » 27 Авг 2016, 13:46

Каква е цената колега?

Изпратено от моя GT-N7105

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 13.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 00 318i M43

Re: Проблем с отключването

Мнение от catpat » 27 Авг 2016, 14:17

До края на август, за колеги от форума, цена 12лв за брой.
Отлично качество.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Проблем с отключването

Мнение от VladiE » 05 Сеп 2016, 22:04

Благодаря колега. Смених релетата и всичко работи като швейцарски часовник :)

Изпратено от моя GT-N7105

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 30.08.2010

Re: Проблем с отключването

Мнение от rsp1 » 03 Окт 2016, 7:48

здравейте взех си две реленца но въпросът ми е къде в София могат да ми ги сменят

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2253
Регистриран на: 22.01.2007
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: ...don`t drive fast, just fly low
Мечтае да кара: E36 M3

Re: Проблем с отключването

Мнение от BT9028BA » 19 Ное 2016, 23:11

Здравейте, имам проблем с централното, и дали при мен проблема е от релетата.

Значи не може да се отключи само като е студено времето, като се стопли няма проблеми. При опит да отключа от ключа само примигват мигачите но не може да отключи. Само с ключа става и то се отключва шофьорската врата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с отключването

Мнение от oci » 22 Ное 2016, 23:06

BT9028BA написа:Здравейте, имам проблем с централното, и дали при мен проблема е от релетата.

Значи не може да се отключи само като е студено времето, като се стопли няма проблеми. При опит да отключа от ключа само примигват мигачите но не може да отключи. Само с ключа става и то се отключва шофьорската врата

Модула или релетата

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 24.05.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 318ci e46 coupe,Honda CBR 919RR
Мечтае да кара: BMW 335i e92 coupe

Re: Проблем с отключването

Мнение от eng.arnaudov » 23 Ное 2016, 18:43

Аз колеги имам следния проблем - пасажерската ми врата не се отключва - нито с дистанционното, нито от копчето вътре, само на ръка като дръпна ръчката отвътре да я отворя или през ключалката отвън, ама пък се заключва от копчето вътре и с ключа, но не се заключва като вдигна 20км/ч както беше преди. Въпроса ми е - възможно ли е да е от тези реленца или пък нещо моторчето да ми прави номера ? Питам, защото не съм наясно колко са релетата и какво управляват - дали е едно за двете врати, две за двете или пък четири.

Благодаря предварително
Изображение
Burn the rubber, not your soul !!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Проблем с отключването

Мнение от VladiE » 27 Ное 2016, 11:03

Здрасти колега, релетата са две и едното управлява lock-a, а другото unlock-a. Смени и двете за да нямаш главоболия в бъдеще.

Изпратено от моят SHV-E250K

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Проблем с отключването

Мнение от vvasilev1 » 12 Мар 2017, 7:50

Сменени са ми и двете релета! На отключване всичко е перфектно, но на заключване мигачите светват, чува се леко "цък" и до там. Чоповете или не падат или падат до средата и колата не се заключава? Обикалям я сума време докато реши да се заключи? Моля за съвет.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook