Проблем с отключването

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 28.05.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 e53 3.0d 218ps
Мечтае да кара: X5 ///M - печка :D
Детайли за колата: Зла печка :D

Проблем с отключването

Мнение от An4oOo » 11 Дек 2010, 15:04

Здравейте колеги! Не открих задоволяващ отговор в търсачката затова и пиша. :) Имам следния проблем и то откакто стана студено! Колата не се отключва. Или се отключва на 3тия 4тия път. Аларма имам афтърмаркет и от двете дистанционни едно и също е положението, понеже ми казаха че може да се получава от слаби батерий. Смених ги... файда никва. Таам е работата че самото централно прави мизерий. Алармата си изкарва светлинни звукови идникации купето вътре си светва.. ама уви вратите не се отключват.Пробвах асистанс да окажа с ключа ама нищо пак. Като я заключа пак се чува няква дейност на моторчетата от вратите, но при повторен опит за отключване пак нейска, сякаш са се запънали мамито им. Отвътре от бутона за централното пак същата история. На 3-4-5-6 опит се отключва. И така вчера седя като идиот на посредата на пазара и се мъча да си отключа колата, а отстрани изглежда сякаш ще я крада :mhihi: Пробвах да "наритам" колата докато е заключена да видя ще писне ли, после докато индикира че е отключена пак, понеже ми казаха и за някви релета че някое може да е заминало и алармата да лъже че е отключена колата.. ама неще и да пищи изобщо. Пратих я да си почива на платения паркинг и сега питам: Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Успял ли да е да го реши сам, И ако не е, чии услуги да търся? - на алармаджия или еладжия? Щото неща да ми разкостят колата да търсят къде е и накрая да ми кажат не си за мене. Да добавя че колата е 320д 99г.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Проблем с отключването

Мнение от frizzante » 11 Дек 2010, 17:46

Същата кола, същия проблем. Имаш проблем с релетата или модула за управеление който е зад жабката. Започни първо със смяна на релетата и се надявай да се оправи от тях че модула е цифра. Сега да ти кажа какво да правиш докато го оправиш. Говоря за оригинлната аларма и ключ. Когато не иска да се отключи, натискаш отново заключване, изчакваш 3-4 сек, пак натискаш заключване и след това натискаш отключване в 99% от случаите при мен работи :mhihi: :mhihi: :mhihi: затова и се ослушвам още за ремонта...Иначе ако си вътре (при мен се случва да съм вътре, защото е направена да се заключва като потегля) тогава натискаш веднъж копчето до скоростния лост, натискаш повторно и задържаш....и отключва.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 10.12.2009
Местоположение: Sliven
Пол: Мъж
Кара: e46

Re: Проблем с отключването

Мнение от dimitar46 » 11 Дек 2010, 17:52

на мен ми правеше проблем шофиорската врата и се оказа подгряване на ключалките
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Проблем с отключването

Мнение от Next » 11 Дек 2010, 18:02

dimitar46 написа:на мен ми правеше проблем шофиорската врата и се оказа подгряване на ключалките

:OT: И такова нещо ли имат Е46
Изображение

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: Проблем с отключването

Мнение от Dimitroff » 11 Дек 2010, 19:25

Едва ли...


Аватар
Мнения: 1832
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: Другите да му завиждат.....
Мечтае да кара: Самолет и Петролен танкер
Детайли за колата: MNOGO BARZA

Re: Проблем с отключването

Мнение от milennyc » 11 Дек 2010, 19:34

dimitar46 написа:на мен ми правеше проблем шофиорската врата и се оказа подгряване на ключалките


аз такаова нещо не съм виждал :mhihi: при тебе сигурно е афтърмаркет

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: Кавадарци,Македонија
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е46 320дизел /1999год.

Re: Проблем с отключването

Мнение от toni07 » 11 Дек 2010, 20:03

Слушај ме добро,проблемот е многу решлив и е едноставен т.е не е скапа многу поправката
одговори ми само на следните питања:
-дали прозорците од вратите се автоматски или рачно
ако се автоматски и се отвораат со помош на дугмета тогаш проблемот ти е решен за 30 минути-во това спада вадење на модулот и ставање на истиот.Одговори ми и че го решиме НЕ СЕ СЕКИРАЈ И ЈАС ЈА ИМАМ ТАА КОЛА БМВ е46 320 дизел 07/1999година тоа е проблем на сите тие бмв-ња

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Проблем с отключването

Мнение от © » 11 Дек 2010, 20:13

надявам се си разгледал и тези теми
viewtopic.php?t=93932
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... p?t=110538

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: Кавадарци,Македонија
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е46 320дизел /1999год.

Re: Проблем с отключването

Мнение от toni07 » 11 Дек 2010, 20:19

© написа:надявам се си разгледал и тези теми
viewtopic.php?t=93932
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... p?t=110538
До сите што имаат проблем со отклучувањето на бравите од вратите на БМВ Е46 320дизел 07/1999година ,проблемот е во релињата кои што се наоѓаат во модулот кој што се наоѓа позади касетата.модулот е бела боја-главно како подолу што ќе ви го пуштам линкот се отштекуваат две бусни и кога ќе го отвориш внатре се релињата ако се покрај бравите и стаклата на далечинско односно на дугме тогаш НЕ КУПУВАЈТЕ НОВИ САМО ЗАМЕНЕТЕ ИМ ГИ МЕСТАТА НА РЕЛИЊАТА -ТИЕ ОД ПРОЗОРЦИТЕ НА МЕСТОТО КАДЕ ШТО СЕ РЕЛИЊАТА ОД БРАВИТЕ НА ВРАТИТЕ ВО МОДУЛОТ.ЌЕ ГИ СМЕНИТЕ КАЈ ОБИЧЕН ЕЛЕКТРОНИЧАР КОЈ ИМА И МАЛКУ ПОЗНАВАЊА -СЛОБОДНО КАЖЕТЕ МУ ВИЕ КОИ ДЕКА ДА ГИ СТАВИ И ИМАТЕ ЗАГАРАНТИРАН УСПЕХ П.С ЈАС ТОА ГО РЕШИВ ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ СЕГА Е СЕ КАКО ТРЕБА ЕВЕ ВИ ГО ЛИНКОТ.

http://www.bmwgm5.com/

ПОЗДРАВ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 28.05.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 e53 3.0d 218ps
Мечтае да кара: X5 ///M - печка :D
Детайли за колата: Зла печка :D

Re: Проблем с отключването

Мнение от An4oOo » 11 Дек 2010, 21:40

© написа:надявам се си разгледал и тези теми
viewtopic.php?t=93932
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... p?t=110538


Да разгледах ги колега, но не ги взех на сериозно понеже проблема ми се появи откакто стана студено. И оттам си вкарах филма че може от студа нещо да спича по механиката на вратите и да му тряа няколко опита да успее да отключи! Понеже съм от Варна следва и да попитам тея релета само в Варна Карс ли мога да ги открия или ги има по магазините за електроника, щото утре е неделя а тук таме се намират работещи магазини, та да си реша проблема още утре :)

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: Кавадарци,Македонија
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е46 320дизел /1999год.

Re: Проблем с отключването

Мнение от toni07 » 12 Дек 2010, 1:13

An4oOo написа:Здравейте колеги! Не открих задоволяващ отговор в търсачката затова и пиша. :) Имам следния проблем и то откакто стана студено! Колата не се отключва. Или се отключва на 3тия 4тия път. Аларма имам афтърмаркет и от двете дистанционни едно и също е положението, понеже ми казаха че може да се получава от слаби батерий. Смених ги... файда никва. Таам е работата че самото централно прави мизерий. Алармата си изкарва светлинни звукови идникации купето вътре си светва.. ама уви вратите не се отключват.Пробвах асистанс да окажа с ключа ама нищо пак. Като я заключа пак се чува няква дейност на моторчетата от вратите, но при повторен опит за отключване пак нейска, сякаш са се запънали мамито им. Отвътре от бутона за централното пак същата история. На 3-4-5-6 опит се отключва. И така вчера седя като идиот на посредата на пазара и се мъча да си отключа колата, а отстрани изглежда сякаш ще я крада :mhihi: Пробвах да "наритам" колата докато е заключена да видя ще писне ли, после докато индикира че е отключена пак, понеже ми казаха и за някви релета че някое може да е заминало и алармата да лъже че е отключена колата.. ама неще и да пищи изобщо. Пратих я да си почива на платения паркинг и сега питам: Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Успял ли да е да го реши сам, И ако не е, чии услуги да търся? - на алармаджия или еладжия? Щото неща да ми разкостят колата да търсят къде е и накрая да ми кажат не си за мене. Да добавя че колата е 320д 99г.



Анчо0 разгледа ли го мојот линк-мило ќе ми биде ако си го решиш проблемот-и јас сум бил во таква состојба че да пукнех од склет

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 28.05.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 e53 3.0d 218ps
Мечтае да кара: X5 ///M - печка :D
Детайли за колата: Зла печка :D

Re: Проблем с отключването

Мнение от An4oOo » 14 Дек 2010, 17:27

Колеги тея релета много трудно почти невъзможно се откриват. Искам да попитам тези стават ли като ззаместител понеже са друга марка и незнам :confused: http://eshop.bg/eshop3/index.php?url=/eshop3/phps/sitemap_newproducts.php?start=19?

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 11.12.2010
Местоположение: Кавадарци,Македонија
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е46 320дизел /1999год.

Re: Проблем с отключването

Мнение от toni07 » 15 Дек 2010, 9:45

Анчоо,еве ти еден линк од овој форум па може овој се да ти разјасни
viewtopic.php?t=93932
Прашањето не ти го разбрав добро за тоа што при преводот не ми е јасно тоа што ти го бараш но отвори го линкот погоре напишан и следи ги неговите упатства јас од таму си го решив проблемот.
Поздрав ако има нешто питај



Ако добро те разбрав сакаш да ме прашаш за релињата каде ги има и дали може да бидат од дреуга марка ли-ГИ има во ПУЛСАТОР-Студентски град во Софија и можат да бидат и од друга марка само гледаш да бидат истите ознаки на релето што е кај тебе.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 23.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: Е46 330

релето

Мнение от рилко » 16 Дек 2010, 18:34

Пичага и аэ имах тоэи проблем така че отваряй жапката свали я и ще видиш платката эа която ти говореше колегата по нагоре,понеже и аэ не успях да ги намеря ги отворих теэи релета с макетно ножче почистих ги с ВД и 2 години нямам проблем

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 10.12.2009
Местоположение: Sliven
Пол: Мъж
Кара: e46

Re: Проблем с отключването

Мнение от dimitar46 » 16 Дек 2010, 18:49

абе незнам да ли е афтърмаркет но го има апук така като гледам щото вии сте мн компетентни и половината пишете само глупости и се надлугвате
Изображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook