Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от nikola59 » 28 Сеп 2018, 1:55

Ivo.Nik написа:Здравейте, малко съдействие с намиране/покупка на тази конзола за e46 (приложената снимка)?
Не мога да намеря никъде, а не ми се чака от ebay..amazon..

Няма тук от къде да я намериш, освен при дилърите ако говорим за нова. При поръчка от тях за няколко дена ще ти я доставят. В раздела продава има колеги които също ще ти я доставят.
И когато питаш за определена част поствай каталожният номер защото за тази конзола с отделните бутони са два ОЕ номера и понеже когато имах Е46 съм купувал ще те улесня:
51168230902 - пакет пушачи
51168202186 - пакет непушачи

И тук вече идва интересното - преди 2-3 год. цените и на двете бяха около 100лв. (+-10 - 15лв. ако някъде направят отстъпка), а сега ..... ще падна като погледнах....хептен са изнаглели...... :banghead:
Номенклатурен номер : 51168230902
Описание : КОНЗОЛА - СРЕДНА
Ед.цена (с ДДС) : 350.23 BGN
Няма наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените

Номенклатурен номер : 51168202186
Описание : СРЕДНА КОНЗОЛА
Ед.цена (с ДДС) : 134.70 BGN
Няма наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените
Питай колегите от раздела продава за колко ще ти я доставят. Ако не те устройва на ebay има.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от valkov1989 » 11 Окт 2018, 19:40

Здравейте реших да си обновя картите на ерисин-а.С Igo primo Basarsoft-беше си инсталирана.Картите видях че са на ТомТом от 2016.03.Въпроса ми е как да сложа новата карта и как да си добавя мои POI-speed cams на СД карта?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 11 Окт 2018, 19:56

Лично аз ръгам сд картата в четеца на лаптопа и в папка ig -> content -> maps и poi папките са там просто ги заменяш с новите.Ако нямаш сд четец за към компютър/лаптоп може и през USB качваш картите на усб-то и го ръгаш на навигацията от file managera (аз ползвам ES File Explorer) и от там ги прехвърляш по същия начин.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от valkov1989 » 11 Окт 2018, 21:45

Аз досега не съм слагал Сд карта изобщо-всичко си е на ерисина.Незнам как да структурирам сд картата да я подкарам с иго-то.А дали може да ми кажеш откъде намираш карти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 12 Окт 2018, 8:16

От sys.ini файла зависи дали програмата ще търси папката "igo" във вътрешната памет или в microSD картата. В твоя случай, след лато програмата е инсталирана във вътрешната памет, по-скоро трябва отвориш папка: SDCARD/IGO/CONTENT/MAPS и да замениш картите с такива от 2017/2018.
Аз си свалям картите от data.bg като просто в търсачката пиша името на държавата, която ме интересува, интервалче, fbl, например:
Bulgaria fbl
Ще видиш как ще излезнат много файлове, в името на които се съдържа и година.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 318i

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от BukToP » 12 Окт 2018, 9:12

Здравейте колеги, да ви питам дали на някой му се е случвало и евентуално дали е решил проблема:
Ползвам стар Erisin с WIN CE и до скоро си бях доволен, последно време спря да помни къде съм го изключил, давам пример:
слушам радио, гася колата заключвам и се прибирам
сутринта паля и навито се включва да кажем на СД карта, или на телевизия или на някой друг мод, но не и на това на което съм го оставил.
Като цяло си помни коя песен е слушана последно от СД картата или н акоя станция съм го изгасил, само че не помни на кой мод...
Това почва все повече да ме дразни...
С оригинално радио - както изгася колата така си я и намирам, ама то там е или радио или CD
GM5 модула е сменян - резултат няма
Акомулатора си е читав
Единствено радио сигнала не е много добре - слаб е, предполагам усилвателя в задня лява колона или е заминал или някъде нещо по връзките не е читав, но не вярвам това да има общо с модовете на работа на навигацията

Всякакви идеи са добре дошли :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 12 Окт 2018, 11:35

Викторе, замери с уред сутрин преди да запалиш колата колко волта отчита на клемите на акумулатора.
Ако дори и за кратко пада под 12 волта, може уреда да си забравя някои от настройките или всичките такива.
Имал съм подобен проблем преди доста години, със смяната на акумулатора всичко се оправи.
Също така някои от навигациите имат вътре малка батерийка като на дънните платки на компютрите, която служи за да си помни настройките.
Има вероятност и при теб от там да прави проблема.
На някои от по-старите навигации навремето трябваше като се монтира на колата да поработи примерно половин час, за да започне си запаметява настройките.
Не си написал дали си помни примерно настройката за бас, требъл и др. и т.н.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 318i

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от BukToP » 12 Окт 2018, 12:21

lynx написа:Викторе, замери с уред сутрин преди да запалиш колата колко волта отчита на клемите на акумулатора.
Ако дори и за кратко пада под 12 волта, може уреда да си забравя някои от настройките или всичките такива.
Имал съм подобен проблем преди доста години, със смяната на акумулатора всичко се оправи.
Също така някои от навигациите имат вътре малка батерийка като на дънните платки на компютрите, която служи за да си помни настройките.
Има вероятност и при теб от там да прави проблема.
На някои от по-старите навигации навремето трябваше като се монтира на колата да поработи примерно половин час, за да започне си запаметява настройките.
Не си написал дали си помни примерно настройката за бас, требъл и др. и т.н.


Акомулатора съм го мерил - верно пред време беше, но ще го мерна пак
Навигацията е работила с часове без да спира - демек това го отписваме
Навигацията си помни абсолютно всичко освен мода, в който е загасена - помни часовник, настройки по еквалайзера всякакви настройки, които съм правил ги правя веднъж и винаги са си така. Точно поради тази причина въпросната малка батерия не я подозорим.

Та ще мерна довечера и утре сутринта акомулатора, ако там всичко е ок - ще сваля навито да му сменя батерийката.
Ако има още предположения - са добре дошли

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 12 Окт 2018, 15:06

Имам спомени, че имаше някаква жичка(която МАЙ беше жълта).
Тя трябваше непрестанно да получава 12 волта, за да си помни настройките.
Погледни и нея, въобще огледай цялото окабеляване на навигацията за да си сигурен, че не е от там проблема.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 12 Окт 2018, 15:45

Освен жълтия кабел (постоянни 12волта), може да провериш във Factory setup менюто, в Other дали нямаш настройка "last source" или подобна. На повечето Ерисини има такава настройка и странното е, че по подразбиране е на "unremembered", а естествено, трябва да е на "remembered".

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 318i

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от BukToP » 12 Окт 2018, 17:14

Това са ми опциите с setting. Изображение
Това Back M беше изключено и леко ме съмнява... сега го включих и ще видим дали ще има няква промяна.
Кабелите ще ги проверя, като/ако свалям навито за батерия


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 12 Окт 2018, 19:11

Викторе, правил ли си експерименти, след колко време навигацията получава "амнезията"?
Предполагам, че ако колата не е палена от 1 час би трябвало да си помни настройката...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 13 Окт 2018, 8:18

Това е много стар модел, може би на 6-7 години или дори 8.
Сервизното му меню е скрито и, ако не ме лъже паметта, се влиза като се отвори INFO таба и после се натиска 5 пъти в един от ъглите.
За тази навигация нямам спомен дали има опцията, която имат следващите с winCE и която описах в предишния си пост.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 318i

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от BukToP » 13 Окт 2018, 15:43

lynx написа:Викторе, правил ли си експерименти, след колко време навигацията получава "амнезията"?
Предполагам, че ако колата не е палена от 1 час би трябвало да си помни настройката...


Като цяло няма определено време. Смисъл гася колата, след 2-3 минути в паля - тръгва на различен мод, като предимно най често тръгва на няква видео, по рядно на сд карта и почти никога на радио.
Мерих акомулатора - 12,2- 12,4, дори след цяла нощ стоене.
Май май ще се сваля да се смени батерията.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 318i

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от BukToP » 13 Окт 2018, 15:45

PeReZ написа:Това е много стар модел, може би на 6-7 години или дори 8.
Сервизното му меню е скрито и, ако не ме лъже паметта, се влиза като се отвори INFO таба и после се натиска 5 пъти в един от ъглите.
За тази навигация нямам спомен дали има опцията, която имат следващите с winCE и която описах в предишния си пост.


Че е старт - стар е, просто до момента си ми вършеше идеална работа, и продължавма да съм си доволен като изключим описания проблем.

Ще го пробвам това с info и 5 пъти в някой от ъглите - Благодаря!


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook