Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 29 Юли 2019, 17:32

Ако няма да гледаш телевизия в колата, взимай Андроида.
За него има много повече и нови приложения, почти като джобния ти смартфон.
Единственото което все още ме държи да не си сменя навигацията с WinCE е, че новите андроидски машинки нямат към тях синхронизиран тв-тунер за ефирната телевизия, който да си го командваш от екрана или копчетата на волана.
Някакси с течение на годините привикнах да си зяпам телевизия и сега не ми се иска да се лишавам от тая екстра.
На андроидските може да се закачи външен тв-тунер, но е с отделно дистанционно и за мен е дразнещ този вариант.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 4.06.2010

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от acrofil » 29 Юли 2019, 20:35

Телевизия няма да се гледа със сигурност или филми. Нито пък, ще се ползват фейсбуци, инстаграми и тем подобни. Диагностика също не мисля да правя през навигацията, пък дори и да реша да ползвам блутут диагностика, мога и на телефона. Единствено, може би за гледане на живи данни - масло, антифриз и тн. Това пак ли се прави през устройство тип ЕЛМ или е по друг начин? Гледам в сайта на Ерисин има допълнителен usb модул за бордови компютър.

Насочих се към Wince, с идеята, че ще е по бърза и безпроблемна. Но пък и андроида, като не е натоварен също не създава проблеми. И донякъде интерфейса на wince ми хареса, по семпъл е.

Ако ще е андроид, мисля да е от алиекспрес. Гледам на Isudar излиза към 460лв с Андроид 9, 8 ядра, 4 рам и 32 ром. Има със и без DSP. Пращат и от Европа също.
На тея прекупвачи в олх, няма как да дам 500лв за 4 ядра, 2гб рам и 16 ром. Че и с 1гб рам продават някои. "Топ оферта". Като цяло бюджета ми е до 500лв. Даже е много.. телефона ми е по-евтин



Изпратено от моят SM-A605FN с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 30 Юли 2019, 8:39

lynx написа:Единственото което все още ме държи да не си сменя навигацията с WinCE е, че новите андроидски машинки нямат към тях синхронизиран тв-тунер за ефирната телевизия, който да си го командваш от екрана или копчетата на волана.

Имат си синхронизиран тунер, който се управлява едно към едно с този на winCE.

acrofil написа: Това пак ли се прави през устройство тип ЕЛМ или е по друг начин? Гледам в сайта на Ерисин има допълнителен usb модул за бордови компютър.

Това се прави с IBUS Interface - модул за бордови компютър + IBUS-APP (приложение за бордови компютър за БМВ-тата от тази епоха). Не е само за Ерисин, а за всяка навигация с Андроид 5.1 или по-нов.
Ако щеш вярвай, дори само заради възможността за тази добавка (приложението за бордови компютър) хора махат winCE и минават на Андроид, и не са един или двама, а никога не съм чул някой от Андроид да мине на winCE.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 4.06.2010

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от acrofil » 30 Юли 2019, 9:50

Да, наистина. Тази добавка си заслужава от всякъде. Просто изглежда завършена системата с нея. Докато, разни torque апове и тн., не ме блазнят. Ще се спра на андроид в крайна сметка. :)

Някакви отзиви за този производител "Isudar"? На хартия изглежда много добре и няма нищо общо с Mekede или подобни.

Изпратено от моят SM-A605FN с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 30 Юли 2019, 9:53

За добавката потвърждавам найстина е доста добра. Ако имаш парктроник съвсем, лично аз нямам, но през нея съм си направил габаритите(ангелските очи) за дневни светлини, което през bmw scanner и ncs expert не успях само дългите ги правех да са дневни + още някой настройки дето не са от кой знае какво значение но пак са си в голям +.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 1.06.2012
Пол: Мъж
Кара: 320ка, тихо и кротко
Мечтае да кара: по читави пътища

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от pac0 » 09 Авг 2019, 17:19

Има ли още някой с ES3619B, освен колегата vicho? Чакам една такава да дойде, и ми е интересно има ли още някой с впечатления... Малко след покупката питам ама ня'а дьерт :mhihi:
А до @vicho, има ли някакво развитие с проблема?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от vicho » 12 Авг 2019, 16:16

pac0 написа:Има ли още някой с ES3619B, освен колегата vicho? Чакам една такава да дойде, и ми е интересно има ли още някой с впечатления... Малко след покупката питам ама ня'а дьерт :mhihi:
А до @vicho, има ли някакво развитие с проблема?


върнах я, върнаха парите...

това беше :yes:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 4.06.2010

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от acrofil » 12 Авг 2019, 17:38

Аз така и не видях отзиви за тази марка "Isudar". Навигацията излиза около 470 480лв с доставката от сайта им, имат складове и в европа. Параметрите са прилични. Мисля да си я поръчам скоро, но се заглеждам и по тези с по-големия екран. Въпреки, че не е ОЕМ визия, не изглежда лошо.
ИзображениеИзображение

Изпратено от моят SM-A605FN с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 14 Авг 2019, 0:15

9 инчовата им е 4-ядрена, докато от 7 инчова имат и 8-ядрена, така че според мен това просто изключва 9-инчовата.
Силно те съветвам да не си купуваш 4-ядрена. Не става дума за ядра или бързина, а за това, че 8-ядрените са с Rockchip PX5 платка, а 4-ядрениите с Rockchip PX3 (или PX30/35).
PX5 е около 15 пъти по-надеждна от PX3/PX30.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 4.09.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: G30 540i - B58

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от SuSaMeCa » 20 Авг 2019, 11:04

acrofil написа:Аз така и не видях отзиви за тази марка "Isudar". Навигацията излиза около 470 480лв с доставката от сайта им, имат складове и в европа. Параметрите са прилични. Мисля да си я поръчам скоро, но се заглеждам и по тези с по-големия екран. Въпреки, че не е ОЕМ визия, не изглежда лошо.
ИзображениеИзображение

Изпратено от моят SM-A605FN с помощта на Tapatalk


Аз съм с исудар мултимедия 7 инчовата с Rockchip PX5 + DSP. Чаках 2 месеца докато заредят с DSP, но си заслужаваше. Имах само проблеми с CANBUS модулчето - изгоря му транзистора който е на пин-а за задната, както и транзистора за задната вътре в навигацията. Други проблеми съм нямал, работи си доста бързо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 26.10.2008
Местоположение: ДУПНИЦА Скрапинг
Пол: Мъж
Кара: coupe e36 m42 , цоупе е46 325ci
Мечтае да кара: ///M

9 инча тъчскрин автърмаркет нави ???

Мнение от mitrax » 20 Авг 2019, 11:52

Добре изглеждат , някой ако има да каже как е качеството и изработката . Шумят ли когато не се увеличени , яркостта на дисплея как е ?
Интересувам се от конкретно тоя модел - единичния ДИН

https://www.aliexpress.com/item/32951532502.html?spm=2114.12010615.8148356.34.5262524dmwSUsi

има и друг вид , но трябва да се реже нещо там , не са плуг енд плей . Тези по- ненадеждни ми се виждат. :
https://www.aliexpress.com/item/33058456890.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.28358ca89eQOtE&algo_pvid=ac230b75-6ba5-43aa-84b1-7f1da703773d&algo_expid=ac230b75-6ba5-43aa-84b1-7f1da703773d-1&btsid=8be35cc4-f669-49c6-a5c8-73d78431b526&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_52
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 4.06.2010

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от acrofil » 20 Авг 2019, 12:22

И аз със DSP, ще поръчвам, но се надявам да не чакам 2 месеца. :D Директно от сайта или от алиекспрес я поръча?
Очаквам да има разлика в качеството на звука, спрямо фабричното CD.

Изпратено от моят SM-A605FN с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: 9 инча тъчскрин автърмаркет нави ???

Мнение от PaLMaL » 20 Авг 2019, 21:08

Стои като че не му е там мястото.. Лично мнение.
Другото е , че вечер ще ти се набива яко на очи там горе. Спорвд мен си сложи една мултимедия на мястото на радиото и ще се родиш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: Варна

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от mnh » 20 Авг 2019, 23:41

Здравейте, с Erisin ES7046B съм и екрана отказа да работи и не се чува нищо. Бутоните светят.
На някого случвало ли се е нещо подобно и имат ли тези навигации нещо като мастър ресет?
Благодаря

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 4.09.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: G30 540i - B58

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от SuSaMeCa » 21 Авг 2019, 16:13

acrofil написа:И аз със DSP, ще поръчвам, но се надявам да не чакам 2 месеца. :D Директно от сайта или от алиекспрес я поръча?
Очаквам да има разлика в качеството на звука, спрямо фабричното CD.

Изпратено от моят SM-A605FN с помощта на Tapatalk


От али. Абе за разлика в качеството не мога да кажа при нормално слушане, но когато усиля към 20+ не забелязвам да криви нещо. Аз го взех най-вече за да мога да си настроя добре баса касата ( не баш каса понеже е говорител на мястото на ски сака ) и да мога да го изключвам или променям от навигацията. Все пак има и повече настройки в еквалайзера освен тези за басите. За качеството на баса мога да кажа, че е добро. Пробвахме честотния диапазон с апп на телефона - пълни си от 60 до 120 херца с най-голям пик при 80 :D но и говорителя ми е директно в купето.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook