Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от oldirtydog » 05 Авг 2017, 15:56

Момчета попадна ми този мюзик бокс ако мога да нарека(свален е от бмв и е на бмв Нокиа лпт 130 ) но грам нямам идея как да го свържа към моята музика в колата която си е стокова с обикновен бизнес касетофон и китайско чейнджърче...дали ще ми трябва и усилвател? давайте идеи ще съм ви мноого благодарен
http://www.img-share.eu/main/image_view ... mK.jpg.htm
http://www.img-share.eu/main/image_view ... dX.jpg.htm
http://www.img-share.eu/main/image_view ... k9.jpg.htm
http://www.img-share.eu/main/image_view ... jY.jpg.htm

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 11 Авг 2017, 11:34

Гледам се е появил на хоризонта Erisin ES3762B с android 7 и пак е с 2гб рам но вместо 8 е с 4 ядрен процесор. Дали някой го е тествал или да има повечко информация и избора става доста труден спрямо 5062b? Въпреки че засега не го виждам из Европа и покупката му още е сложна, но предполагам по натам ще се появи.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 20.01.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от hit_the_floor » 11 Авг 2017, 19:20

Сдобих се и аз с едно китайче, инсталирах го и за сега изжлежда добре. Имам само един голям проблем с AUX-a. Окабеляването съм го оправил, но китаеца изглежда е забравил да сложи aux режим в андроида. :bang: Ако просто го включа, не го засича и нищо не става. Прерових всичките настройки и функции по 10 пъти и AUX режим няма. :dunno: Има video in режим, но не и aux in. Дали няма app, който аз мога да инсталирам и да добави опцията?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от iNfoster` » 15 Авг 2017, 11:48

hit_the_floor написа:Сдобих се и аз с едно китайче, инсталирах го и за сега изжлежда добре. Имам само един голям проблем с AUX-a. Окабеляването съм го оправил, но китаеца изглежда е забравил да сложи aux режим в андроида. :bang: Ако просто го включа, не го засича и нищо не става. Прерових всичките настройки и функции по 10 пъти и AUX режим няма. :dunno: Има video in режим, но не и aux in. Дали няма app, който аз мога да инсталирам и да добави опцията?

Марка- модел?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от iNfoster` » 26 Авг 2017, 23:06

Колеги някой може ли да сподели как да свържа камерата за задно виждане на ERISIN 5062B? Предварително си бях пуснал кабел чинч-чинч до багажника. Свързах камерата но нищо. Захранването на камерата го вързах към крушката за задни светлини.
До колкото си спомням като монтирах навигацията, имаше едно кабелче на което пишеше Rear Camerа и си стоеше свободно.
И към него ли трябва да му закарам ток от задната светлина за да разбира навигацията че съм включил задна за да се включи?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 22.08.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: на бензин
Мечтае да кара: всичко

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от mavrut » 27 Авг 2017, 8:33

еми щом си пише rear camera значи го вързваш, това трябва да ти е изхода за картината.По спомен като ми я вързваха моята, всички кабели от комплекта бяха вързани с нещо.Като го свържеш и ако няма картина, провери чинчовете, при мен единия беше дефектен, и нямаше картина, само черен екран и пише BACK.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Lenco » 27 Авг 2017, 11:17

iNfoster` написа:......
До колкото си спомням като монтирах навигацията, имаше едно кабелче на което пишеше Rear Camerа и си стоеше свободно.
И към него ли трябва да му закарам ток от задната светлина за да разбира навигацията че съм включил задна за да се включи?

:yes:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.05.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от KirilVIAS » 29 Авг 2017, 0:02

Здравейте! Закупих Erisin 6046B. Някой да сподели тези кабели от снимката какво да ги правя. Упътване няма.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от nikola59 » 30 Авг 2017, 0:00

KirilVIAS написа:Здравейте! Закупих Erisin 6046B. Някой да сподели тези кабели от снимката какво да ги правя. Упътване няма.

Това са кабелите за SW-Control -а, няма да са ти необходими. Не се закачват никъде. Декодера си инициализира бутоните от волана. Подобно описание прочети само за справка тук: https://download.chinavasion.com/downlo ... 0wheel.pdf
Последна промяна nikola59 на 30 Авг 2017, 0:24, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от nikola59 » 30 Авг 2017, 0:13

iNfoster` написа:Колеги някой може ли да сподели как да свържа камерата за задно виждане на ERISIN 5062B? Предварително си бях пуснал кабел чинч-чинч до багажника. Свързах камерата но нищо. Захранването на камерата го вързах към крушката за задни светлини.
До колкото си спомням като монтирах навигацията, имаше едно кабелче на което пишеше Rear Camerа и си стоеше свободно.
И към него ли трябва да му закарам ток от задната светлина за да разбира навигацията че съм включил задна за да се включи?

Това е схемата за свързване на камерата
1.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.05.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от KirilVIAS » 30 Авг 2017, 10:49

Благодаря!
Ами AUX VIN? Това за втора антена ли е? С мултицета виждам, че е вързана към сърцевината на коаксиалния кабел.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 30 Авг 2017, 20:27

AUX VIN би трябвало да е AUX Video In.
Тоест, това е вход за допълнителен видео източник.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 7.08.2011
Пол: Мъж
Кара: 2004, 330d, 6sp
Мечтае да кара: e31 s70

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от ElianPZ » 31 Авг 2017, 11:36

Здравейте колеги,
Имам странен проблем, миналата седмица както си карах изведнъж всички говорители започнаха да пращят и след малко това се превърна в пищене. Имам Erisin ES3062B и при натискане на Mutе бутона пищенето спира което ме навява на мисълта че сигурно е от системата но има и вариант да е от заземяващ кабел някъде по колата. :confused:
Няколко майстора ми казаха да пробвам с друго CD но нямам такова налично на момента. Като цяло някой да е имал такъв проблем със тези мултимедия системи?
Благодарско

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от iNfoster` » 03 Сеп 2017, 18:47

nikola59 написа:
iNfoster` написа:Колеги някой може ли да сподели как да свържа камерата за задно виждане на ERISIN 5062B? Предварително си бях пуснал кабел чинч-чинч до багажника. Свързах камерата но нищо. Захранването на камерата го вързах към крушката за задни светлини.
До колкото си спомням като монтирах навигацията, имаше едно кабелче на което пишеше Rear Camerа и си стоеше свободно.
И към него ли трябва да му закарам ток от задната светлина за да разбира навигацията че съм включил задна за да се включи?

Това е схемата за свързване на камерата
1.png

Благодаря колеги! Вързах е всичко е работи безупречно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 08 Сеп 2017, 9:33

Някой колега от София, ползуващ DVB-T тунер за ефирна цифрова телевизия ще сподели ли как приема програмите напоследък?
При мен в колата от вчера забелязвам сериозно усилване на сигнала на много от каналите.
До скоро за гледане в движение ставаха само БТВ, Нова, Канал-1, БНТ-2 и БНТ-ХД.
От вчера гледам, че Он-Еър, ТВ-Европа, Войс, Канал-3 и фолклорния канал са със сигнал до дупка.
Нарочно се разходих из тесни улички с високи сгради, в подземен гараж, даже минах и през тунела за ж.к.Люлин - картината е идеална, без смущения.
Дано не се окаже, че правят някакви проби и после да намалят сигнала. Сега е перфектно при мен, всички канали се гледат както трябва да бъде.
Ако ще и с 300 км/час да караш, картината и звука не мърдат.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook