Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от oldirtydog » 08 Юни 2017, 11:07

iNfoster` написа:
PeReZ написа:20% от стойността на фактурата ДДС.
Между 3 и 6% от стойността на фактурата мито.

Благодаря колега!
Поразрових се в интернет за да разбера кога точно и защо се плаща мито и ДДС, защото не ми се е налагало и нямах представа.

За хората които също не са запознати. Когато поръчвате от държава извън ЕС.
За пратка на стойност до 15 евро не се дължи мито и ДДС.
За стоки между 15 евро и 150 евро не се дължи мито, но трябва да се заплати ДДС в размер на 20%.
За пратки над 150 евро дължа както мито, така и ДДС.

Важно! :!: :!: :!: Всякаква техника, като например компютри, таблети и телефони, е освободена от мито, независимо от цената, на която е закупена. :!: :!: :!:

Значи спокойно може да си поръчаме Навигация без да се притесняваме от мито и ДДС :!:

Това за техниката от къде го прочете ? че не съм много сигурен :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от bioz » 08 Юни 2017, 12:05

oldirtydog написа:
iNfoster` написа:
PeReZ написа:20% от стойността на фактурата ДДС.
Между 3 и 6% от стойността на фактурата мито.

Благодаря колега!
Поразрових се в интернет за да разбера кога точно и защо се плаща мито и ДДС, защото не ми се е налагало и нямах представа.

За хората които също не са запознати. Когато поръчвате от държава извън ЕС.
За пратка на стойност до 15 евро не се дължи мито и ДДС.
За стоки между 15 евро и 150 евро не се дължи мито, но трябва да се заплати ДДС в размер на 20%.
За пратки над 150 евро дължа както мито, така и ДДС.

Важно! :!: :!: :!: Всякаква техника, като например компютри, таблети и телефони, е освободена от мито, независимо от цената, на която е закупена. :!: :!: :!:

Значи спокойно може да си поръчаме Навигация без да се притесняваме от мито и ДДС :!:

Това за техниката от къде го прочете ? че не съм много сигурен :)


Това за техниката изобщо не е вярно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 08 Юни 2017, 12:36

Много пъти съм плащал и мито, и ДДС на техника, на навигации, на лаптопи, така че явно колегата сериозно се е объркал или може би просто като е прочел, че за определени групи стоки не се дължи МИТО, е решил, че не се дължи и ДДС, което е доста странно дори само да си го помислиш.
И има едно важно уточнение, в тези стойности, които колегата е посочил, се включва и доставката, така че реално може да си поръчаш нещо, което по фактура е по-евтино от лимита, който те интересува, но като се прибави и стойността на доставката, да минеш в по-кофти филма.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 08 Юни 2017, 13:23

А да попитам за управленито на климатика ползвате ли: http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E46-3-SER ... Sw9OFZH3po , или директно, че при мен директно леко опира от лявата страна не влиза плътно и като го знам и ме дразни. Също така има ли го на нормална цена някъде, че за някаква си пласмасарийка на събестойност макс 10 лв нямам намерение да давам тея пари ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от nikola59 » 08 Юни 2017, 13:50

Tunturi написа:А да попитам за управленито на климатика ползвате ли: http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E46-3-SER ... Sw9OFZH3po , или директно, че при мен директно леко опира от лявата страна не влиза плътно и като го знам и ме дразни. Също така има ли го на нормална цена някъде, че за някаква си пласмасарийка на събестойност макс 10 лв нямам намерение да давам тея пари ?

За конзолите "нормална цена" няма колега. Или като оригинална част или търси втора употреба, но ме съмнява да намериш... Имай впредвид че конзолите са два вида: 51168230902 и 51168202186 Първата е с отделните бутони, втората е за целият панел ( някъде ги пишат като пакет пушачи и непушачи ) Аз взех 51168230902 когато сложих erisin-а от колега във форума на прилична цена.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от iNfoster` » 08 Юни 2017, 14:25

bioz написа:
oldirtydog написа:
iNfoster` написа:
PeReZ написа:20% от стойността на фактурата ДДС.
Между 3 и 6% от стойността на фактурата мито.

Благодаря колега!
Поразрових се в интернет за да разбера кога точно и защо се плаща мито и ДДС, защото не ми се е налагало и нямах представа.

За хората които също не са запознати. Когато поръчвате от държава извън ЕС.
За пратка на стойност до 15 евро не се дължи мито и ДДС.
За стоки между 15 евро и 150 евро не се дължи мито, но трябва да се заплати ДДС в размер на 20%.
За пратки над 150 евро дължа както мито, така и ДДС.

Важно! :!: :!: :!: Всякаква техника, като например компютри, таблети и телефони, е освободена от мито, независимо от цената, на която е закупена. :!: :!: :!:

Значи спокойно може да си поръчаме Навигация без да се притесняваме от мито и ДДС :!:

Това за техниката от къде го прочете ? че не съм много сигурен :)


Това за техниката изобщо не е вярно.


Колеги ето ви източника от който съм взел информацията: https://pravatami.bg/19745
Дали е вярно или не не знам в крайна сметка. Описано е кога и за какво заплащаме мито и ДДС.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 08 Юни 2017, 16:18

nikola59 написа:За конзолите "нормална цена" няма колега. Или като оригинална част или търси втора употреба, но ме съмнява да намериш... Имай впредвид че конзолите са два вида: 51168230902 и 51168202186 Първата е с отделните бутони, втората е за целият панел ( някъде ги пишат като пакет пушачи и непушачи ) Аз взех 51168230902 когато сложих erisin-а от колега във форума на прилична цена.


Мерси за инфото. Явно ще се търси втора ръка както казваш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Denmark » 08 Юни 2017, 18:13

Tunturi написа:А да попитам за управленито на климатика ползвате ли: http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E46-3-SER ... Sw9OFZH3po , или директно, че при мен директно леко опира от лявата страна не влиза плътно и като го знам и ме дразни. Също така има ли го на нормална цена някъде, че за някаква си пласмасарийка на събестойност макс 10 лв нямам намерение да давам тея пари ?


Една от причините е, че се драскат лесно и много хора ги сменят за това. Имай предвид да питаш продавача, ако купуваш втора ръка без да си я видял на живо.

Иначе аз си взех оригиналната конзола и след това пепелника не се събираше в нея :shock:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 08 Юни 2017, 23:30

Както колегата по горе каза сигурно е било версия за не пушачи :dunno: иначе няма логика да не пасва. А за драскането другите ми лайсни са с карбоново фолио(така взех колата), та и това ще се наложи да се облепи хем отпада проблема с драскането. Иначе за 5062 попаднах на https://ru.aliexpress.com/item/Erisin-E ... e1870fe07a, и уж го имат в УК. Та с посредник от там цената му идва прилична, а фирмите посредници взимат за доставката по 1 лира за кг което са още 5 лири.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Denmark » 09 Юни 2017, 18:29

виж и в ebay, може да има по-добри цени. Ако купувах сега, не бих държал на това да е Erisin, ами ще взема най-изгодната оферта защото така или иначе са същите. Пък и на тези от Erisin никъде не пише Erisin, даже и на кутиите.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 09 Юни 2017, 21:36

Вече тествах друго и звукът беше ужасен и го продадох не искам да рискувам пак с неизтествани и непознати марки и неща, че дори и радио едва ловеше. Готов съм да дам и повече пари ако трябва, но да е така както ми харесва. Гледах един май беше eonon, дето му дават че дисплеят е anti-glare и уж по малко отблясъци и ако е истина ще е голям + но ме съмнява че ще е само на хартия и реална разика няма да има. Бях чел и че като протектор такива се слагат на дисплея с такава цел, но има ли ефект и въобще от къде могат да се закупят нямам никаква информация. То иначе от ebay съм си поръчал 5062 (на по висока цена от тая дето дадох в линка), но уж трябва да е пристигнал, а в пощата го няма та го е хванала липсата...и едва ли ще се появи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Denmark » 09 Юни 2017, 22:14

хмм, кофти работа, дано се появи или поне да си вземеш парите..

Иначе аз за звука не мога да дам компетентно мнение, защото са ми кофти говорителите в колата, но за дисплея и преди съм писал, че на моя e повече от трагедия. През деня не се вижда нищо, а пък отражението е брутално. Имаше колеги дето бяха писали в предишните страници, че ставало по-добре с протектора. При мен радиото също е трагедия, с предишния player нямаше проблеми с обхвата, а сега извън града е доста зле.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от iNfoster` » 10 Юни 2017, 11:36

Tunturi написа:Както колегата по горе каза сигурно е било версия за не пушачи :dunno: иначе няма логика да не пасва. А за драскането другите ми лайсни са с карбоново фолио(така взех колата), та и това ще се наложи да се облепи хем отпада проблема с драскането. Иначе за 5062 попаднах на https://ru.aliexpress.com/item/Erisin-E ... e1870fe07a, и уж го имат в УК. Та с посредник от там цената му идва прилична, а фирмите посредници взимат за доставката по 1 лира за кг което са още 5 лири.

И аз съм попаднал на същата обява и съм се спрял на нея. Но от UK няма доставка за България има само от Китай. Иначе от китай пише, че с DHL ще пристигне пратката от 11 до 20 дена. Което ми се струва, че може и да стане. И пише, че след 23-тия ден ти връщат парите ако не е пристигнала. Само не знам как стоят нещата с митото и ддс-то защото едни викат, че се плаща други не и не мога да разбера за какво става на въпрос. Ама дори и да платиш 120-130 лв мито и ддс. Цената идва под 700 лв, а в България се продава на цена от 900 лв....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 10 Юни 2017, 12:29

Аз дори и за 900 не я намирам в бг. А от китай си плащаш както ддс така и мито (за митото не съм 100% сигурен). Затова е по добре (по евтино) да я поръчаш от uk и да ползваш някоя фирма посредник. Напиши доставки от Англия в търсачката и има много предложения. Поне аз така смятам да направя (ако не се изнамери тая която съм поръчал вече), то и сега оплзвам фирма посредник за да не се занимавам и да не си търся парите като алтав, а да ми е по сигурно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 10 Юни 2017, 12:54

Има ги в https://erisin.bg
Питайте ги по телефона за цена към БМВ Клуб. Не искат карта на клуба или каквото и да било.
А от Китай е на късмет с митото и ДДС-то. Понякога си минава без нищо, а понякога се нашиваш с едни 200-250лв (мито, ДДС, митническа агенция).

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook