Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от In_Memoriam » 18 Окт 2017, 12:26

https://avinusa.com/avant-3-for-bmw-5-s ... ystem.html

Най-накрая заместител на OEM навигацията на Е39 с DSP, който си заслужава цената.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 18 Окт 2017, 21:27

Баси, как са се опитали да го изкарат като някаква тяхна иновация, а не е.
Въпросната ДСП съвместимост я имат всички медии с Андроид, благодарение на приложението на Адриан Китнер, което ползвам от месеци. Същото важи и за фунциите на борд. компютъра, от приложението на Адриан е. Видеото е от моята кола:


Ето го първоизточникът: ibus.speedy-pics.de

За да заработи, ви трябва IBUS interface, който може да бъде купен от Ролф Реслър, от мен (мое производство) и може би от още няколко места. Освен интрфейс, си купуваш приложението на Адриан и готово.
Ето я Фейсбук страницата на приложението: https://www.facebook.com/groups/1954844871468973/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 18 Окт 2017, 22:56

Мисля че става някакво недоразумение за различни dsp-та май иде реч. Това на авин уса-та би трябвало да е digital sound procesor и служи да преработи звукът при източници с лошо качество в по добър ( по плътни ниски по изразени високи и такива му работи). А екстрите за които PeReZ говори поне аз никъде не видях да казват че avin-a ги може. Предполагам че и на него ще му трябва IBUS интерфейса и приложението.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 18 Окт 2017, 23:04

Не, колега, няма недоразумение. Говоря за фабричното DSP, за което говори и колегата горе, за което говорят и в сайта на AVIN.
Във втората снимка в сайта им, както и в думите "DSP - PDC - OBC Supported!" се има предвид именно онова, което описах горе. В снимката е показано приложението на Адриан Китнер.
Т.е., благодарение на въпросното приложение и интерфейс, мултимедийната система става съвместима с фабричното DSP, освен това поддържа визуален парктроник, както и бордови компютър.
Не искам да казвам нищо против AVIN USA, понеже не съм виждал такава на живо, но специално "DSP - PDC - OBC Supported!" не са нещото, което би я отличило от коя да е друга Андроид навигация, съчетана с приложението и ibus interface.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Maxmadness » 19 Окт 2017, 3:10

In_Memoriam написа:https://avinusa.com/avant-3-for-bmw-5-series-e39-m5-android-multimedia-navigation-system.html

Най-накрая заместител на OEM навигацията на Е39 с DSP, който си заслужава цената.


Тази за Е46 също изглежда доста яка ама 700$... знам ли :dunno:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Nickelback » 19 Окт 2017, 7:57

Аз това, което виждам на снимката ми изглежда по-различно чисто визуално от app-а на немеца. Но може да е просто друг layout на апликацията, не знам.
Подозирам, че AVIN са наситили компонентите за Ibus интерфейса на мейн борда на навигацията или най-малкото продават адаптер включен в комплекта. Не че е нещо повече, но не видях да си приписват иновация. Просто имат интегрирано решение. Навремето като се интересувах, основният коз на AVIN беше стабилност, сега не знам как са...

Гледам, че AVIN-а поддържа Apple CarPlay. Как стои въпроса при други навигации?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 19 Окт 2017, 8:18

Точно апп-ът на немеца е.
Извинявайте, преувеличил съм с думите, че го изкарват някак си, просто се учудих, че изобщо не е описано, но пък те не са длъжни да описват подобно нещо. Всъщност те нищо не са описали (процесор, рам и т.н.), може би ще е така докато не им е налично. Вярвам, че ще е с топ параметри и качество.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от bioz » 19 Окт 2017, 8:19

Мен ме интересува има ли бял шум ерисина като свири през блутута или флашка. Решил съм да взимам, но ако шуми няма да го прежиея защото вече имам едно блутут устройство което шуми и много дразни.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от valkov1989 » 19 Окт 2017, 12:23

[quote="Nickelback"]

Гледам, че AVIN-а поддържа Apple CarPlay. Как стои въпроса при други навигации?

И мен ме интересува това?


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 19 Окт 2017, 14:16

Аз съм Android потребител и за съжаление към момента Android Auto се поддържа само в тези държави:

android-auto.jpg


Сигурно е възможно да се инсталира и да заработи след разните му там модификации, но аз се отказах, понеже не виждам особен смисъл, което може да е плод просто на липсата ми на опит и информираност де.
При Android Auto не се изисква специален кабел, а в AVIN USA и за него, и за CarPlay се плащат 99$, за което сигурно има причина.

Някой от вас ползвал ли е CarPlay или Android Auto и ако може на две на три да ме светне какви са ползите от ползването на подобна платформа, понеже нещо сигурно пропускам и не съм наясно? Щото ако си струва, ще поръчам донгъла и ще проверя дали и как работят и CarPlay, и Android AUTO. Благодаря предварително!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Nickelback » 19 Окт 2017, 18:47

Аз не съм ползвал (еле пък CarPlay, понеже грам не съм Apple фенбой :mhihi: ), но съм виждал как работи при разни мои познати дивелъпъри, които имат взимане-даване с него... Нищо особено/интересно като цяло - дисплея на телефона ти се проектира на екрана на навигацията и можеш оттам да го командориш :ok:
Специално за iPhone донгъла е да адаптира/транслира, грубо казано, (не става само със софтуер, заради епълски шитни - инишъл хендшейк на епъл дивайса с кабела :banghead: ), Apple-ския протокол до ниво чисто софтуерен процесинг на ниво Андроид (сървис или апп, по-скоро сървис - та там е ключа от бараката, където са се постарaли AVIN). Говорим за Android базирана навигация, разбира се. А защо AVIN искат пари за специален кабел... Нямам идея :) Може би по подобна причина както Apple иска шапка пари за "специален" кабел :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от iNfoster` » 21 Окт 2017, 9:20

bioz написа:Мен ме интересува има ли бял шум ерисина като свири през блутута или флашка. Решил съм да взимам, но ако шуми няма да го прежиея защото вече имам едно блутут устройство което шуми и много дразни.

При мен няма никакъв шум като свири. Чува се перфектно.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от valkov1989 » 24 Окт 2017, 20:27

Колеги ще поръчвам скоро ерисин но се чудя кой от моделите е топ за момента?От темата разбрах че трябва да е px5 чип и андроид6.Разглеждам моделите es6042b и es5062b.Като разлика видях че ес60 е с вграден кан-бъс,а другата с отделен.Изходите им също са различни и ес50 има и wi-fi антена.Моля ви кажете ми коя е най добрата :)


Sent from my iPad using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 22.03.2016
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от xristakis2074 » 30 Окт 2017, 11:34

Здравейте, за това китайче, има ли някаква алтернатива да се върже, като оригиналнта, ..... иначе има тази TORQUE пробвахме с такова, ама не се сработи....
мулт 1.jpg

мулт 2.jpg

мулт 3.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 22.03.2016
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от xristakis2074 » 30 Окт 2017, 11:36

мулт 4.jpg

мулт 5.jpg

мулт 6.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook