Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Denmark » 03 Ное 2017, 12:36

PeReZ написа:Не е приятно, но ей го на, случва се.
Denmark, виж дали вади звук на чинчовете и ако вади, значи крайното стъпало (което струва 10лв.) е заминало.
Ако се окаже това, задължително измери импеданса на всяка тонколона, за да се увериш, че няма под 4 ома. Има ло под 4 ома, значи е заминал и именно той е изгорил крайното стъпало. Ако стигнеш до смяна, да знаеш, че има по-мощен и качествен вариант, който като монтаж съвпада напълно.


Мерси, но няма да имам време в идните 1-2 седмици, за това мисля направо да поръчам друга.
Нали и без това не бях доволен от скоростта, сега поне ще пробвам тези с px5 платките. Някъде пишеше, че скоро ще излязат тези с андроид 7, ама аз явно няма да го дочакам.

Btw, aз написах, че са китайски боклуци, но въпреки всичко май са най-доброто от гледна точка на цена/функционалност.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Maxmadness » 03 Ное 2017, 20:41

Колеги да споделя добра новина,че като разглобих всичко и побутнах буксата на навигацията тя си тръгна и си работи всичко,обаче отзад буксата която влиза в самата навигация под нея има 1 бушонче 15 което се е разтопило и мисля,че от там идваше проблема с контакта,та се чудя сега как да го извадя и да сложа ново защото не помръдва...иначе като цяло съм хепи,че се оказа дребен проблем :bchug:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 9.01.2008
Местоположение: София
Кара: E46 330i

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от djsmash » 05 Ное 2017, 8:54

Някой слагал ли е усилвател към навгацията и можете ли да препоръчате някакъв 4 канален? С HK бях преди и явно не стига мощността на усилвателя на навигацията да захрани всички колони.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
Пол: Мъж
Кара: E46 330i седан .03
Мечтае да кара: Това което има
Детайли за колата: Черна.

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Dream_BMW » 06 Ное 2017, 21:09

Колеги дано не задавам въпрос,чийто отговор съм пропуснал някъде из темата (чел съм я цялата). Та въпроса ми е,как се влиза в сервизното меню на Erisin ES7246 с winCE6? Не мога да намеря къде се включва или изключва RDS-а на радиото. В описанието на устройството пише че има опция включване и изключване на RDS. Също ме интересува свързането на устройството със сателитите за GPS дали зависи само от приложението което ползвам-Igo Primo, NexGen и т.н или си зависи и до възможностите на самото устройство,антена. Питането ми е свързано с проблем с позиционирането,който преди съм нямал. Сега много време губи докато намери 3-те и повече сателита и като изключа устройството,после пак започва едно велико и продължително търсене. Пробвах с ресетване на устройството от бутончето оградено в червено,но нищо не помогна. На снимката се вижда и как са ми показани радиата,само с честотите им. Ако някой има идея за решения на "проблемите" ми,ще му бъда благодарен да сподели.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от VladiE » 07 Ное 2017, 9:15

Здрасти колега,
нямам подобна мултимедия все още, но относно позиционирането съм на мнение, че голямо значение има къде точно си монтирал антената. Ако е ниско в таблото, ще имаш проблем със сигнала като качество и сила. Най-добре е да я изкараш извън купето - примерно в нишата отпред в дясно на коша.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
Пол: Мъж
Кара: E46 330i седан .03
Мечтае да кара: Това което има
Детайли за колата: Черна.

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Dream_BMW » 07 Ное 2017, 9:57

VladiE написа:Здрасти колега,
нямам подобна мултимедия все още, но относно позиционирането съм на мнение, че голямо значение има къде точно си монтирал антената. Ако е ниско в таблото, ще имаш проблем със сигнала като качество и сила. Най-добре е да я изкараш извън купето - примерно в нишата отпред в дясно на коша.

Мислех да опиша и тази важна подробност-антената,но не исках да ми става голям поста.
Антената съм я монтирал под кората под задното стъкло (там беше оригиналната,тъй като преди това бях с оригинална навигация). Да си спестя удължаване на кабела за антената пробвах под предното табло (там където си ги слагат повечето колеги),но уви заради специалното ми предно стъкло с UV-защита (S358A Climate comfort windscreen) не искаше да хване нищо. След като я преместих отзад под задното стъкло,нещата се оправиха. Имам съмнения,че проблема ми не е в антената тъй като преди си работеше. Софтуерен ще да е.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Maxmadness » 08 Ное 2017, 21:27

https://www.youtube.com/watch?v=lu5AVgJzcds

Има ли някой колега с това голям чудовище? :shock:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 08 Ное 2017, 22:11

Едва ли скоро ще се появи в БГ тоя "таблет за БМВ" :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 08 Ное 2017, 22:19

Появил се е, появил се е, даже си качват клипове из БГ фейсбук групите. И с Е39, и с Е53, та даже и с Е46 М3. Въпрос на вкус е, на мен ми харесва дизайна да се приближава до този на фабричната, доколкото е възможно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от iNfoster` » 08 Ное 2017, 23:51

Dream_BMW написа:
VladiE написа:Здрасти колега,
нямам подобна мултимедия все още, но относно позиционирането съм на мнение, че голямо значение има къде точно си монтирал антената. Ако е ниско в таблото, ще имаш проблем със сигнала като качество и сила. Най-добре е да я изкараш извън купето - примерно в нишата отпред в дясно на коша.

Мислех да опиша и тази важна подробност-антената,но не исках да ми става голям поста.
Антената съм я монтирал под кората под задното стъкло (там беше оригиналната,тъй като преди това бях с оригинална навигация). Да си спестя удължаване на кабела за антената пробвах под предното табло (там където си ги слагат повечето колеги),но уви заради специалното ми предно стъкло с UV-защита (S358A Climate comfort windscreen) не искаше да хване нищо. След като я преместих отзад под задното стъкло,нещата се оправиха. Имам съмнения,че проблема ми не е в антената тъй като преди си работеше. Софтуерен ще да е.

И мен ме съмнява, че ще е нещо софтуерно. При мен антената съм е монтирал зад малката жабка при шофьора и нямам никакъв проблем с позиционирането. Позиционира ме за няколко секунди.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Maxmadness » 09 Ное 2017, 2:39

iNfoster` написа:
Dream_BMW написа:
VladiE написа:Здрасти колега,
нямам подобна мултимедия все още, но относно позиционирането съм на мнение, че голямо значение има къде точно си монтирал антената. Ако е ниско в таблото, ще имаш проблем със сигнала като качество и сила. Най-добре е да я изкараш извън купето - примерно в нишата отпред в дясно на коша.

Мислех да опиша и тази важна подробност-антената,но не исках да ми става голям поста.
Антената съм я монтирал под кората под задното стъкло (там беше оригиналната,тъй като преди това бях с оригинална навигация). Да си спестя удължаване на кабела за антената пробвах под предното табло (там където си ги слагат повечето колеги),но уви заради специалното ми предно стъкло с UV-защита (S358A Climate comfort windscreen) не искаше да хване нищо. След като я преместих отзад под задното стъкло,нещата се оправиха. Имам съмнения,че проблема ми не е в антената тъй като преди си работеше. Софтуерен ще да е.

И мен ме съмнява, че ще е нещо софтуерно. При мен антената съм е монтирал зад малката жабка при шофьора и нямам никакъв проблем с позиционирането. Позиционира ме за няколко секунди.


Пробвай с друга антена !
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
Пол: Мъж
Кара: E46 330i седан .03
Мечтае да кара: Това което има
Детайли за колата: Черна.

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Dream_BMW » 09 Ное 2017, 21:16

Maxmadness написа:
Пробвай с друга антена !

Натам клонят нещата. Дали е съвпадение не знам,но проблема се получи след като няколко пъти акомулатора ме предаде.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Denmark » 09 Ное 2017, 22:50

Моята нова навигация пристигна днес и я монтирах с нетърпение, обаче има няколко проблема.

Бутоните на волана не работят сега и нещо не намирам как се пускаха (май се правеше през заключеното меню).
Другото е, че буксата на камерата за паркиране е малко по-голяма и не става на новата навигация :shock:

Ако някой има някакви идеи... :help:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 09 Ное 2017, 23:05

Кажи марка и модел и да се пробваме. Преходникът за чинчовете ли е по-голям?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Denmark » 10 Ное 2017, 0:07

ES6046B е модела, извинявам се, мислех че съм писал преди това, че я поръчах.

На старата, ES3062B е такава буксата:

Изображение

А на новата е такава:

Изображение

Събота ще погледна пак по светло през деня, че тая вечер нищо не се виждаше.

Възможно ли е бутоните на волана да не работят защото не сложих can decoder-а (мисля, че не е необходим за моята кола)? От скритото меню съответно за can bus съм избрал - none.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook