Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 30 Окт 2017, 13:11

valkov1989 написа:Колеги ще поръчвам скоро ерисин но се чудя кой от моделите е топ за момента?От темата разбрах че трябва да е px5 чип и андроид6.Разглеждам моделите es6042b и es5062b.Като разлика видях че ес60 е с вграден кан-бъс,а другата с отделен.Изходите им също са различни и ес50 има и wi-fi антена.Моля ви кажете ми коя е най добрата :)

Топмоделите към момента са моделите с PX5 платка, т.е. с Андроид 6, 8 ядрен процесор и 2GB рам.
ES5062 е с вграден канбъс декодер, а ES6046 е с отделен, ако имаш предвид 6046 де.
5062 има повече USB-та.
Цената почти винаги може да ни ориентира правилно. Щом ES5062 е с няколко долара по-скъпа, не се съмнявай, че си има причина.

xristakis2074 написа:Здравейте, за това китайче, има ли някаква алтернатива да се върже, като оригиналнта, ..... иначе има тази TORQUE пробвахме с такова, ама не се сработи...

Колега, всяка навигация с Андроид след 4.4.2 може да се оборудва с приложението от тази тема: Борд. компютър за китайски навигации с Андроид.
Вече е налично и за Е46, така че ако правилно съм ти разбрал въпроса, то точно това ти трябва.
IBUS интерфейс USB кабел (45лв.) + BMW-IBUS програмата за Андроид и си готов (23лв.).


Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от valkov1989 » 30 Окт 2017, 14:58

Мерси за отговора колега PeReZ!И аз също май се ориентирах към es5062.Ще се свържа скоро с теб относно закупуване на ibus

Edit: ерисин.ком не пращат до България?Пробвах от Англия и от Хонг Конг но пише че временно не пращат до България

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 22.03.2016
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от xristakis2074 » 30 Окт 2017, 19:16

До колегата PeReZ.... за х5 е53 2002 ми трябва....има ли ...?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 30 Окт 2017, 21:15

valkov1989 написа:Edit: ерисин.ком не пращат до България?

Имат представителство в България (erisin.bg), затова не пращат. Обади се и питай за цена и ще видиш, че ще ти направят, а поне гаранцията е реална и е 2 години.
xristakis2074 написа:До колегата PeReZ.... за х5 е53 2002 ми трябва....има ли ...?

Има, да, абсолютно същото е като при Е39 и Е46. Интерфейс + програма и си готов.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от valkov1989 » 30 Окт 2017, 23:16

Видях ама 900лв от България колко да я намалят.Ще я поръчам от Алито-590 от Англия.Лошото че исках тунер да поръчам от .com ама нищо...


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 30 Окт 2017, 23:20

Ами поискай от тях да ти дадат оферта с .ком-ските условия, т.е. без гаранция в България и ще ти предложат нещо.
Алито, алито, ама като дойде на Митница и разликата да не стане в обратна посока.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Denmark » 30 Окт 2017, 23:47

Поръчай го от ибей, там ги има същите ерисини от Германия идват, тоест няма да има митница. Цената излиза около 300 евро. А и не е задължително да е Erisin. Има и някакви joying (аз от тях поръчвах една рамка за друга кола), все са същите китайци.

Или си поръчай от UK с разните БГ доставчици, аз не съм запознат защото не ми е трябвало до сега, но май габко или нещо подобно. Това 900 лв. е несериозно...поне да беше някаква малка разликата окей ама...

Btw, приятел от тук имаше проблем с блутута и им писа на Ерисин и след това им изпрати навигацията и после му я върнаха оправена. Тоест, има нещо като гаранция, само дето отне малко повече от месец, a и мисля куриера беше за негова сметка.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от valkov1989 » 31 Окт 2017, 0:36

Колега Perez говорех за поръчка през Алито но от UK(имат склад там) без митница.А иначе и аз им писах на ерисин.ком от 2 дена да ми обеснят но нищо.Ако беше нормална надценката от България пр.100лв щях да поръчам но това...Надявам се до няколко седмици да се похваля и аз


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 22.03.2016
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от xristakis2074 » 01 Ное 2017, 0:34

PeReZ написа:
valkov1989 написа:Edit: ерисин.ком не пращат до България?

Имат представителство в България (erisin.bg), затова не пращат. Обади се и питай за цена и ще видиш, че ще ти направят, а поне гаранцията е реална и е 2 години.
xristakis2074 написа:До колегата PeReZ.... за х5 е53 2002 ми трябва....има ли ...?

Има, да, абсолютно същото е като при Е39 и Е46. Интерфейс + програма и си готов.


добре де, дай, коордионати да се свържа с теб, и да действаме.....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Maxmadness » 01 Ное 2017, 23:10

Ех колеги не успя да направи мойта навигация 4 години без проблем,2 месеца й оставаха да направи 4 години и преди малко както си карах и слушах музика екрана просто изгасна и няма включване.... сега утре ще трябва да я разглобявам,за да видя какъв точно й е проблема :ranting: :banghead:


EDIT : За всеки който има Erisin,този линк ще е интересен... https://www.trustpilot.com/review/erisin.com

Толкова гневни и лоши коментари в адрес на компанията има,че чак ме учудва че мойта изкара почти 4 години преди да направи проблем...със сигурност ако бях видял този линк преди да купя навигацията,със сигурност не бих си я купил :shock: :shock:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 02 Ное 2017, 9:14

Оле, край, виж в същия сайт какво пише за HTC: https://www.trustpilot.com/review/www.htc.com
Ето и за Самсунг https://www.trustpilot.com/review/www.samsung.com
Ето и за Apple: https://www.trustpilot.com/review/www.apple.com

Не трябваше да си махам Siemens-a преди 10 години, той е с най-висок рейтинг в тоя сайт...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Denmark » 02 Ное 2017, 23:59

по ирония на съдбата и моя ерисин умря днес... даже и година не изкара. Няма звук, само някакви извънземни звуци се чуват от време на време. Рестартирах го, смених му софтуера, но нищо не помага. Даже провах старото ми радио за да съм сигурен, че не някъде другаде проблема. Сигурно над 2 часа съм се занимавал днес.

Спор няма, че са си китайски боклуци, просто при някои издържат повече. Други нямат късмет и още с получаването има нещо дето не работи. В xda-developers е пълно с подобни мнения с проблеми.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Maxmadness » 03 Ное 2017, 1:29

Denmark написа:по ирония на съдбата и моя ерисин умря днес... даже и година не изкара. Няма звук, само някакви извънземни звуци се чуват от време на време. Рестартирах го, смених му софтуера, но нищо не помага. Даже провах старото ми радио за да съм сигурен, че не някъде другаде проблема. Сигурно над 2 часа съм се занимавал днес.

Спор няма, че са си китайски боклуци, просто при някои издържат повече. Други нямат късмет и още с получаването има нещо дето не работи. В xda-developers е пълно с подобни мнения с проблеми.


:shock: :shock:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 03 Ное 2017, 9:10

Не е приятно, но ей го на, случва се.
Denmark, виж дали вади звук на чинчовете и ако вади, значи крайното стъпало (което струва 10лв.) е заминало.
Ако се окаже това, задължително измери импеданса на всяка тонколона, за да се увериш, че няма под 4 ома. Има ло под 4 ома, значи е заминал и именно той е изгорил крайното стъпало. Ако стигнеш до смяна, да знаеш, че има по-мощен и качествен вариант, който като монтаж съвпада напълно.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от valkov1989 » 03 Ное 2017, 10:30

Колега PeReZ имаш лично


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook