Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от nikola59 » 14 Мар 2017, 2:39

ka4i написа:Свалих някакви карти, замених всичко, но не ще да тръгне навигацията. Нищо не изписва, просто не захапва, ще пробвам с други карти. Добре че си правя архив на работещата сглобка, че да има какво да върна, ако се усерат нещата :)

Може би при новите карти е необходимо и нещо друго, ако беше на андроид щях да ти дам готова сборка на iGo NextGen последната версия, за Win CE разрови във специализираните форуми и ще разбереш къде е проблема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 16 Мар 2017, 14:43

ka4i написа:Свалих някакви карти, замених всичко, но не ще да тръгне навигацията. Нищо не изписва, просто не захапва, ще пробвам с други карти. Добре че си правя архив на работещата сглобка, че да има какво да върна, ако се усерат нещата :)

Напиши какво по-точно си заменил.
Ако си заменил само картите, няма причина да не захапва въобще навигацията.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от ka4i » 16 Мар 2017, 21:55

lynx написа:
ka4i написа:Свалих някакви карти, замених всичко, но не ще да тръгне навигацията. Нищо не изписва, просто не захапва, ще пробвам с други карти. Добре че си правя архив на работещата сглобка, че да има какво да върна, ако се усерат нещата :)

Напиши какво по-точно си заменил.
Ако си заменил само картите, няма причина да не захапва въобще навигацията.


На картата откъде то ми захапва навигацията имам освен всичко и една папка Content .В нея слагам всичко което съм свалил с новата сглобка карти .
Building, fbl, fda, fds, fjv, fjw, fpa, fsp, ftr, hnr, license, phoneme, poi, poi extended, speedcam

Всичко това го слагам в тази папка и махам всички тези папки които са били със старите карти. И като го сложа в навигацията ми изписва , че имам малко памет или тн. Форматирам картата на компютъра, връщам всичко по старо му, което си работи по рано, само че са карти от 2016 Q2, но дори тогава, си стои надписа дето ми е излясъл и трябва да откача акумулатора, за да се ресетне всичко и всичко си тръгва със старите си карти без проблем. Понякога слагам новите карти и ми изписва, че картите са ми стари да се свържа с търговеца и тн. В момента си имам работеща сглобка карти Q2, просто искам по нови :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 17 Мар 2017, 15:34

Обикновено при подобни обновления се изтрива папка Save, за да не се бъгва, но така се изгубват някои настройки на програмата и е играчка да си ги нагласиш наново.
Тази папка като се изтрие, програмата ще си я създаде наново при стартирането на програмата и създаването на първоначалните настройки.
Като гледам, си навключил 100 екстри и най-вероятно затова имаш проблеми.
Аз бих направил обновлението по следния начин:
Първо ще разкарам от папката Контент всичко излишно.
После ще подменя вътре в папката Мар картите.
Ако така проработи, започвам на час по лъжичка да му подменям екстрите, разни 3Д сгради, Пои и т.н.

Няма да се учудя, ако всичко проработи нормално само чрез изтриване на папка Save, но трябва да се пробва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от nikola59 » 19 Мар 2017, 2:21

ka4i написа: На картата откъде то ми захапва навигацията имам освен всичко и една папка Content .В нея слагам всичко което съм свалил с новата сглобка карти .
Building, fbl, fda, fds, fjv, fjw, fpa, fsp, ftr, hnr, license, phoneme, poi, poi extended, speedcam
Всичко това го слагам в тази папка и махам всички тези папки които са били със старите карти. И като го сложа в навигацията ми изписва , че имам малко памет или тн.

Омазал си нещата, ако си го направил така както си го написал. Папката content съдържа други подпапки и във всяка от тях има определени файлове. Ето един линк на руски език: http://4pna.com/showpost.php?p=313724&postcount=801 Написана е цялата структура на папките - там подробно е обяснено в коя папка кои файлове се намират. Отваряш на компа SD картата с твоето IGO, сравняваш , триеш старите карти и слагаш новите. И новия лиценз в папка license слагаш. Когато има проблеми със забиване се трие папка save. При стартиране на iGo се прави нова настройка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от ka4i » 20 Мар 2017, 20:20

Да явно че се оплесква нещо. Но... досега винаги така съм го правел. Свалям готова сглобка карти и всичко с нея. Замествам всичко ново, в папка content, махам всичко старо и работи. Не винаги е ставало, но понякога става :) Ако все пак някой готова сглобка, линк към нещо някъде да дава. С WIN CE съм.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Denmark » 21 Мар 2017, 20:53

вече има нови модели с нови процесори и 2GB RAM :D
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 7.08.2011
Пол: Мъж
Кара: 2004, 330d, 6sp
Мечтае да кара: e31 s70

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от ElianPZ » 10 Апр 2017, 12:44

Здравейте, четох известно време за тези алтернативи за навигация. Излиза че Erisin 3062 е най- добрия вариант, но според германците(в 46 фанатици)казват че новите модели имали проблеми и е по добре да се насоча към 2046?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 10 Апр 2017, 13:57

3062 няма абсолютно никакви проблеми.
Единствените модели, които още не съм тествал и за които евентуално може да става дума, но се съмнявам, са тези с Андроид 6, какъвто 3062 не е.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 7.08.2011
Пол: Мъж
Кара: 2004, 330d, 6sp
Мечтае да кара: e31 s70

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от ElianPZ » 10 Апр 2017, 16:30

Ок, от къде е най- добре да се поръчва от сайта на erisin или ebay. Забелязах че доставката от тяхния сайт е доста скъпа.. дори като натисна опцията УК-УК. Но пък в ebay нз дали ще р същото качество. :wave:
В УК съм ако има значение.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от nikola59 » 11 Апр 2017, 10:45

ElianPZ написа:Ок, от къде е най- добре да се поръчва от сайта на erisin или ebay. Забелязах че доставката от тяхния сайт е доста скъпа.. дори като натисна опцията УК-УК. Но пък в ebay нз дали ще р същото качество. :wave:
В УК съм ако има значение.

Ако има и значение там в UK дали плащаш ДДС (мито или не) прецени сам. От склада им в UK с доставка UK-UK 14.94 паунда аз не мисля че въобще ти е скъпо. От erisin качеството е на ниво от личен опит. Има много които продават и има специализирани форуми където се обсъждат подробно всички устройства от различни търговци. Erisin продават устройствата си ако е с Microntek (RockChip RK3188) Android 5.1.1 с LM mcu, други търговци със други вариации - примерно: MCU: MTCD_HTWX, _KD, _KGL, _KLD, _GS, _RM, _JY, _KYD, _MX, _BN, _NA, _LM, _HA, _KSP. Поне със LM е лично пробвано че устройствата нямат бъгове и грешки - поне с последните две версии. Вече се продават и устройства с 2GB RAM с Rockchips PX5 и Android 6.0.1 , но пък пак са изкарали за сега
CanBus Decoder -а отделно отвън.... така че избора е голями и различен - сам преценявай от къде и какво да купуваш.

P.S потвърждавам мнението на колегата @PeReZ за 3062 - никакви проблеми, а с моднатия ROM на SVA е "приказка" :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 7.08.2011
Пол: Мъж
Кара: 2004, 330d, 6sp
Мечтае да кара: e31 s70

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от ElianPZ » 11 Апр 2017, 11:27

Ха интересно, вчера ми показа $55 доставка от УК-УК днес е $18 :mhihi:
Направо го поръчвам 3062B.
Мерси колеги ако имам нужда от повече помощ с инсталацията или др. въпроси пак ще питам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Denmark » 11 Апр 2017, 21:23

е какъв е смисъла да поръчваш 3062, поръчай си направо новия модел с 2GB RAM.

Ако държиш на 3062, дай да ти продам моя на добра цена и аз ще си купя новия модел :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от kkrumov » 11 Апр 2017, 21:24

Denmark написа:е какъв е смисъла да поръчваш 3062, поръчай си направо новия модел с 2GB RAM.

Ако държиш на 3062, дай да ти продам моя на добра цена и аз ще си купя новия модел :lol:

На колко добра цена ще го дадеш?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от oldirtydog » 12 Апр 2017, 11:48

Добре някой да сподели дали си е поръчвал от сайта на ерисин и колко му е излязло и дали е минало през митница,защото има модели по 160 долара +40 Долара DHl + 28 долара от UK ,и така май се избягва митницата ?

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook