Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Lenco » 10 Мар 2017, 11:38

Tunturi написа:То само външен усилвател няма как да ти подобри звукът може само да го усили. Трябва ти звуков процесор за твоята цел който ще преработи звукът, но дали ще е по вкусът ти е дуг въпрос.

Това ми е ясно, но звуковия процесор няма да изчисти шума/брума, който изкарва китайското чудо на изходите за усилвател. Това е причината да не съм сложил процесор, чудя се дали да не изхвърля тоя боклук и да не изграждам всичко на ново. Тоя дисплей сега не се вижда, а след месец ........
Ще опитам с домашно направен филтър на захранването, с по-голям ферит и кондензатор. До колкото гледах отворени китайци, липсваха филтри на захранването.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 10 Мар 2017, 12:59

Брум както си описал най често е от кабел или не съгласуване на импедансите. Не зная как се осъществява връзката от китайчето към усилвателя, но пробвай с кабел с друго съпротивление, ако позволява такава възможност.Също така ако има друг тип вход усилвателя пробвай към него как е положението(не мисля че проблема е в китайчето - не вадят много качествен звук но чак да има чуваеми бръмове едва ли).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 10 Мар 2017, 16:13

Аз съм с 5 канален усилвател и нямам шум.
Но да знаеш, че е много важно чинчовите кабели да не минават до захранващи. Това важи при всякакво кар аудио.
И имат филтър на захранването, поне Ерисините. Първите бяха с външен (на буксата), а на новите е вътре на дъното.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 15.08.2012
Пол: Мъж
Кара: Колата, за която е мечтал
Детайли за колата: E39 525i (2003) Black Sapphire

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от kradkov » 10 Мар 2017, 17:30

kradkov написа:Здравейте,

решил съм да си слагам Erisin 3061B на Е39-ката, но при положение, че Ерисинът ще замести CD-то + радиото с бутоните се чудя как ще си управляваш МИД-а? Например как ще си настройваш часовника или ще си нулираш разхода, да си слагаш дистанция, времена и.т.н.? Може ли някой който ползва да сподели? Или идеята е, че се лишаваш от тези функции за сметка на Ерисин-а?

Благодаря предварително!


Здравейте колеги,

На база на опита си някой може ли да ми даде информация за питането ми по-горе. Гледам има доста вещи по темата тук във форума.
Възможно ли е данните от борд компютъра да се изобразят върху Ерисин-а както на този screenshot.

Изображение

Благодаря предварително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 10 Мар 2017, 21:08

За някой модел на Ерисин ли говорите, че идват брумове от изходите за усилвател?
Аз съм с Динавин и нямам подобни проблеми, а съм вързал 2 усилвателя, за предни и задни колони.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 10 Мар 2017, 22:04

Аз съм имал 2 Ерисина на 2 различни БМВ-та, като и в двата случая всички говорители са захранени през усилвател и бръм нямам, така че другаде е проблема на колегата.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Lenco » 10 Мар 2017, 22:10

За обикновен китаец, без име става въпрос.
Звуковите кабели наистина са от дясно, но предното СД (висок клас Kenwood) нямаше такъв проблем.
Ще пробвам с по-скъпи кабели от ляво, но мисля, че съм срещал доста теми по чуждите форуми, че има брум даже през вградения усилвател, който се чува през колоните.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Nickelback » 11 Мар 2017, 22:13

Темата с брума е мнооого дълбока и доста хора дето уж професионално се занимават с аудио се оказва, че си нямат хал хабер от елементарни принципи в електротехниката и схемотехниката, че да го борят адекватно.
Съветите ми са следните:
1. Ползвайте 3-проводни кабели - такива с отделен проводник за "масата" освен двата сигнални за пренос на стерео, да кажем. Не ползвайте за "маса" ширмовката на кабела!
2. Свързвайте ширмовката заедно с "масата" (посочената по-горе) САМО на страната на "приемника", но НЕ и на страната на "предавателя".
3. Стремете се за свързвате всички маси звездообразно, като се придържате центъра на звездата да е максимално близо до "яката маса" с добър контакт към нея.
4. Не прекъсвайте силови "масови" проводници и избягвайте да се включвате, ей тъй, където ви е удобно по тях. Ползвайте звездообразна топология!
5. Стремете се да ползвате колкото се може по-дебели проводници за "маса".
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от ka4i » 12 Мар 2017, 15:35

Дайте някоя работеща сглобка с нови карти за Европа. Имам едни които са 2016 Q2. Ок са - работят, просто търся по нови. Намерих едни Q4, ама нещо ми дава грешка с инициализацията на картите. С WinCe съм, Ерисин
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от nikola59 » 13 Мар 2017, 2:10

ka4i написа:Дайте някоя работеща сглобка с нови карти за Европа. Имам едни които са 2016 Q2. Ок са - работят, просто търся по нови. Намерих едни Q4, ама нещо ми дава грешка с инициализацията на картите. С WinCe съм, Ерисин

Europe HERE 2016.Q4 са последните излезнали. Регистрирай се тук: https://www.gpspower.net/igo-maps/34989 ... 16-q4.html и си ти. Триеш старите, добавяш новите и лицензите също ще трябва да обновиш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от ka4i » 13 Мар 2017, 9:08

nikola59 написа:
ka4i написа:Дайте някоя работеща сглобка с нови карти за Европа. Имам едни които са 2016 Q2. Ок са - работят, просто търся по нови. Намерих едни Q4, ама нещо ми дава грешка с инициализацията на картите. С WinCe съм, Ерисин

Europe HERE 2016.Q4 са последните излезнали. Регистрирай се тук: https://www.gpspower.net/igo-maps/34989 ... 16-q4.html и си ти. Триеш старите, добавяш новите и лицензите също ще трябва да обновиш.


Благодаря много. Под лицензи, какво имаш предвид. Кои файлове са това?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от nikola59 » 13 Мар 2017, 12:38

ka4i написа: Благодаря много. Под лицензи, какво имаш предвид. Кои файлове са това?

Папката license. Tой е само един за Q4.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Lenco » 13 Мар 2017, 12:54

nikola59 написа:........

Мерси, ти ми помогна тоя китаец да го мразя по-малко.
Гледам, че цяла Европа ги ползва тия боклуци, включително Германци, Англичани и Французи, но руснаците са номер едно, та даже и контраста на умрелите дисплеи увеличават.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от ka4i » 13 Мар 2017, 13:51

Свалих някакви карти, замених всичко, но не ще да тръгне навигацията. Нищо не изписва, просто не захапва, ще пробвам с други карти. Добре че си правя архив на работещата сглобка, че да има какво да върна, ако се усерат нещата :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от nikola59 » 14 Мар 2017, 2:24

Lenco написа:
nikola59 написа:........

Мерси, ти ми помогна тоя китаец да го мразя по-малко.
Гледам, че цяла Европа ги ползва тия боклуци, включително Германци, Англичани и Французи, но руснаците са номер едно, та даже и контраста на умрелите дисплеи увеличават.

:yes: Периодично има ъпдейти на mcu и ROM-а. Все пак за по-добра работа го правят. Прав си за руснаците, те и на xda се водят от тях...И "мъртъвци" съживяват...с изключение на една дефектна серия от лятото на 2016 където чиповете гърмели, та там само подмяна е решението. Преди два дена съм качил един ROM от sva4pda. Този пич се е справил много добре - нищо излично и безпроблемна работа. Е два дена се мъча да му намеря слабо място - еми няма. Базата му е оригинален ROM от края на януари. Орязал е излишните гугълски неща, добавил е такива неща, че е направо приказка. Поне аз съм много доволен. :bchug:
Между другото колегите с erisin с mcu LM има нова версия на MCU-то от преди 2-3 дена - MTCD_LM_V2.30. Може да ъпдейтват.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: negodnika

Последни теми
Facebook