Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 15 Юли 2018, 9:43

Напиши после как е завършила сагата, ще е интересно на всички.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Ganchev__ » 15 Юли 2018, 17:47

Днес ми писаха, че е готова.Освен коректни са и много бързи.
Диагнозата е сериозно окисляване на конектор за лентовия кабел към процесорната платка.Подменен е и е възстановено контактното покритие.Подменен е и лентовия кабел, тъй като е бил пред разпадане.
Изпратиха ми и подробни снимки на проблемните места и ремонта.Ако има интерес ще ги кача.
П.С. Навигацията е Еонон.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 16 Юли 2018, 14:11

Звучи обещаващо :yes:
Добре е тук в темата да има инфо, че някъде някой върши коректно работата си при възникнали проблеми с някоя навигация.
Сега ще спя малко по-спокойно и дано нищо не ми цъфти по модулите, защото не обичам да обикалям по майстори :D :lalala:
Благодаря за информацията, колега :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 22.08.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: на бензин
Мечтае да кара: всичко

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от mavrut » 16 Юли 2018, 16:59

Супер, и аз ще се възползвам от тях значи!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: E92 M3

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от XpucKo » 20 Юли 2018, 0:10

Здравейте, колеги! От скоро съм се замислил да сменя най-малкото нави на 46цата ми с някое от модерните китайчета.. Понеже не съм много в час, бихте ли дали предложения за някоя добра мултимедия, да е цена/качество, а не излишно набутване заради самата марка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 22.08.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: на бензин
Мечтае да кара: всичко

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от mavrut » 20 Юли 2018, 16:48

В групата БМВ купува-продава във феисбук едно момче търсеше още 2ма човека за партиино купуване от али експрес, мисля ,че излизаше по 370лв. на човек за навигация с Андроид

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от hitar_potar » 20 Юли 2018, 20:07

Това, дето го търси момчето, е от по-евтините версии, дето са с Андроид 7 и са с по-малко рам. 100% и процесора ще е по-бавничък. Естествено, ще е по-добре от оригинална навигация, но такава навигация ако не я окомплектоваш със задна камера и други гъдели, няма смисъл от нея. Пък то като я обурудваш, цената хвърчи...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от BiTurbo » 23 Юли 2018, 16:45

Някой пробвал ли е на Erisin 8-ядрените варианти с Андроид 8. Гледам в Ибей ги има за по 300тина евро, ама не намирам отзиви.

Ей за тоа говоря:
https://www.ebay.de/itm/8-Kern-Android-8-0-Autoradio-Navi-BMW-3er-E46-M3-Rover75-MG-ZT-318-320-WiFi-DAB/112910143473?hash=item1a49f80ff1:g:bRAAAOSwJ85a~VGV

На мен лично ми трябва почти изцяло за гугъл мапс навигация и връзка с телефона като хендсфрий. Други екстри едва ли ще ползвам особено.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 23 Юли 2018, 21:28

еми то няма какво много да се каже просто по бързо зарежда и като цяло си се представя почти навсякъде идея по добре. А спрямо моето старо нонаме китайче и звукът му е на съвсем друго ниво и радио хващам почти или като с оригиналния касетофон с нонаме-а хващах 2 станции на кръст. Това което не ми се понрави при инсталацията е че аз съм с директно факра извод за антена и са я направили за коли с десен волан и кабела за антената ми седи пречупен под 180 градуса, но това да му е проблема :). Лично аз не виждам предимство от по новия андроид. Подсветката е малко пипкава да я докараш до оригиналната (както го наричат портокалово червено, а при мен пак има леко трудно доловимо разминаване), докато старата си я имаше по подразбиране и беше 1 към 1 с оригиналната. Но това са си дребни кахъри определено съм доволен от нея и засега не бих я сменил. Между другото след като си затъмних стъклата и се вижда и през деня доста по добре диспле. Предполагам че е от стъклата че яркостта ми изглежда еднаква със старата, но може и там да има подобрение не мога да преценя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 05 Авг 2018, 1:16

Здравейте, някой да се е сблъсквал с това на снимката. Дава ми го всеки път при пускане на навигация и не мога да го накарам по подразбиране да си ги има тея права. Странното е че мислех че след кодиране нещата се запазват в модулите на колата, но кодираните неща не сработват докато не дам разрешението от снимката(тоест си чете от програмата i-bus). А е доста досадно всеки път да трябва да влизам в програмата и да давам разрешение при потегляне или ако се наложи рестарт на навито. Rom-a e Malaysk android 8 сложен на eresin 7862b. А да кажа че и без отметката на картинката съм пробвал няма ефект, а в апс > i-bus > permissions има clear data или някъде имаше clear data но не и clear default и пак е без ефект. Иначе i-bus-a работи доста стабилно на е46 досега за 1 седмицa не е имало случай докато е активен нещо да не сработи от зададените му неща.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 28.05.2006
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от liani » 26 Авг 2018, 21:32

BiTurbo написа:Някой пробвал ли е на Erisin 8-ядрените варианти с Андроид 8. Гледам в Ибей ги има за по 300тина евро, ама не намирам отзиви.

Ей за тоа говоря:
https://www.ebay.de/itm/8-Kern-Android-8-0-Autoradio-Navi-BMW-3er-E46-M3-Rover75-MG-ZT-318-320-WiFi-DAB/112910143473?hash=item1a49f80ff1:g:bRAAAOSwJ85a~VGV

На мен лично ми трябва почти изцяло за гугъл мапс навигация и връзка с телефона като хендсфрий. Други екстри едва ли ще ползвам особено.



Здравей колега
Аз съм от седмица със същата като хардуер, но варианта за Е39. Засега съм доволен, работи доста пъргаво. Чувствителността на GPS приемника е перфектна. Монтирал съм антената отстрани над мултимедията в таблото и няма никакъв проблем. Идва с инсталиран iGO. Пишат, че е с най-новите карти, но не е! Това разбира се не е никакъв проблем. Относно звука мога да кажа, че е малко по-добър от оригиналното ми радио, но чудо не очаквай, въпреки, че рекламата е точно такава :)
Връзката с телефон като хендсфрий е добра. Чуваемостта също е добра и в отсрещната страна, това е без монтиран допълнителен микрофон, а само с вградения в мултимедията. Общо взето всичко е добре, остава само да работи надежно.


Мисля да сложа протектор на дисплея, но не намирам за тези модели. Ако някой може да предостави информация откъде да си поръчам, ще съм благодарен...
Последна промяна liani на 27 Авг 2018, 14:04, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от DoesNot » 27 Авг 2018, 12:50

liani написа:Мисля да сложа протектор на дисплея, но не намирам за тези модели. Ако някой може да предостави информация откъде да си поръчам, ще съм благодарен...

https://www.aliexpress.com/item/7-Inch- ... 2e0ea7i73n
Аз сложих матов, понеже намалява отблясъците донякъде.

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 28.05.2006
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от liani » 27 Авг 2018, 14:06

Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tsureto » 27 Авг 2018, 15:12

Поръчах Aндроид 8.0 - 8-ядрен 1.6GHz, 4 GB RAM/32 ROM. Казват, че е най доброто. Моля колеги с тази мултимедия да споделят мнение, мерси ? :)
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от nikola59 » 28 Авг 2018, 0:31

Cvetun написа:Поръчах Aндроид 8.0 - 8-ядрен 1.6GHz, 4 GB RAM/32 ROM. Казват, че е най доброто. Моля колеги с тази мултимедия да споделят мнение, мерси ? :)

Версията андроид няма никакво значение. По данните които си написал не е ясна платформата на тази мултимедия, че има обсъждания и по над 250 страници за определени модели.
Тук ще намериш повече инфо: http://4pda.ru/forum/index.php?showforum=636

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook