Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от oldirtydog » 09 Фев 2018, 13:54

mnh написа:Здравейте,колеги, дали някой може да разпознае марката и модела на моята навигация?
давам жокер: китайска е :mrgreen:
http://ibb.co/hODrBH

откъде най тънко може да се вземе една такава :) не искам от гига скъпите с многото рам с уж по голямата резолюция и такива неща :) доколкото разбрах от сайта на ерисин са спрели доставките до бг ,а от алито май 100 процента ще мине митница :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 09 Фев 2018, 15:36

PeReZ написа:Ами... То май ти сам си си нарочил, че нещо аудиото е лошо :). Много по-добро е от на фабричните радиомодули, така че не се тревожи. А, ако си аудиофил, можеш да си изкараш дигитален звук на оптика или коаксиал през USB. После един процесор, няколко усилвателя и на БМВ събора те очакваме на аудио конкурса.


А не съм я нарочил че е с лошо аудио. Просто като видях разлика в мощността (то не че е разлика 5w) в спецификацията и реших че са пипнали нещо по звукът и се очаква да е подобрение (колкото повече толкова повече :) ).

oldirtydog написа:откъде най тънко може да се вземе една такава :) не искам от гига скъпите с многото рам с уж по голямата резолюция и такива неща :) доколкото разбрах от сайта на ерисин са спрели доставките до бг ,а от алито май 100 процента ще мине митница :)


Разрови се има навсякъде:
1 продава копува в форума поне преди имаше - предполага се че е коректен и че ако е имало проблем хората ще са изревали от него до сега, но все пак няма нищо 100%.
2 olx - гледай да се договориш да я тестваш поне че на гаранцията която дават е сложно да се разчита.
3 ebay.co.uk и гледаш да е item location UK за да няма мита. Но нямаш гаранция или ако има и я върнеш е за твоя сметка и излиза солено.
4 А ако прочетеш и малко назад в темата ще видиш че PeReZ е написал повечето бг сайтове от където да си избереш навигация спрямо нуждите/възможностите, но там работят с идея по голяма надценка.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 31.01.2018
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от ZoroHunter » 09 Фев 2018, 18:12

Maxmadness написа:Колеги има ли някой с Erisin,че нещо под никакъв формат не мога да подкарам някой клип,все ми изписва unsupported format,само на .AVI ми изписа unsupported video resolution :dunno: :dunno:




Използвам това за конвертиране от файлови типове - avi. mp4. mp4 и т.н. http://www.freemake.com/free_video_converter/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: Варна

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от mnh » 09 Фев 2018, 18:26

PeReZ написа:Да, Erisin ES7046B.

Благодаря!
oldirtydog написа:
mnh написа:Здравейте,колеги, дали някой може да разпознае марката и модела на моята навигация?
давам жокер: китайска е :mrgreen:
http://ibb.co/hODrBH

откъде най тънко може да се вземе една такава :) не искам от гига скъпите с многото рам с уж по голямата резолюция и такива неща :) доколкото разбрах от сайта на ерисин са спрели доставките до бг ,а от алито май 100 процента ще мине митница :)

Така взех колата,нямам идея от къде е купена.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Petarhadzhiev » 05 Мар 2018, 3:50

След 1 месец е време да се похваля. Взех Ерисин ес5826б от официалния им сайт и общо всичко с доставка до Холандия излезе 375 долара (Това включва и удължителен кабел 6 метра). Доволен съм на 100 процента от устройството, но прекарването на кабелите беше малко играчка понеже разполагах с оригинална навигация и конекторът се намира отзад. Със сигурност свири по- добре от оригиналната и върна малко живот в поостарелия хармън. Взех си камера от алиекспрес която се монтира на мястото на плафона за номера и след малко преправяне пасна идеално. Горещо препоръчвам на всеки който го обмисля. :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от oldirtydog » 05 Мар 2018, 8:06

А само да попитам ако си взема някое ерисинче панела на климатроника директно ли пасва в долният джоб или трябва да сменям цялата конзолка отдолу барабар с другият джоб ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 05 Мар 2018, 9:11

не е съвсем същото леко стърчи напреде в лявия си ъгъл ако не я смениш конзолата, но не е болка за умиране и попринцип никой не го беше забелязал докато не им кажа(но то повечето гледат в навигацията :) ). Но някой би го дразнило като си го знае че е така де, а и аз си взех друга конзола не че толкова ме дразни, но беше 80лв а на фона на навигацията не е кой знае колко. А то иначе не се сменя горното а долното реално пепелника с горния отвор. където трябва да влезе управлението на климатроника.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от oldirtydog » 05 Мар 2018, 9:23

Tunturi написа:не е съвсем същото леко стърчи напреде в лявия си ъгъл ако не я смениш конзолата, но не е болка за умиране и попринцип никой не го беше забелязал докато не им кажа(но то повечето гледат в навигацията :) ). Но някой би го дразнило като си го знае че е така де, а и аз си взех друга конзола не че толкова ме дразни, но беше 80лв а на фона на навигацията не е кой знае колко. А то иначе не се сменя горното а долното реално пепелника с горния отвор. където трябва да влезе управлението на климатроника.

Ясно да,идеята е дали не лопа скърца и такива неща :) иначе да долната част трябва да но там попада и конзолата за подгрева и dscto(според колата нали ?) демек трябва да търся конзола примерно точно с моите 3 копчета 2 подгрева и DSC

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 05 Мар 2018, 9:54

копчетата си ги взимаш от твоята си (те са отделно от конзолата), но до колкото разбрах конзолите били с 2 стандарта за копчетата (може и да бъркам) едните са по широки от другите и има шанс да случиш на неподходяща. Но тук някой по запознат да каже по добре. Иначе не хлопа не дрънка и не се самоизважда дори и така да я оставиш (поне при мен беше така), само визуално че леко надига, но не е нищо трудно за няма 30 мин работа да го тестваш и видиш как е и да си прецениш дали да търсиш друга конзола.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 06 Мар 2018, 23:31

Пичове, току що си направих ето този мод за звука: https://forum.xda-developers.com/androi ... d-t3234660
И нямам думи колко по-качествен стана звука. Направо не мога да повярвам... Потресен съм и силно го препоръчвам на всеки, който би могъл да се справи с иначе лесната задача.
Като цяло идеята е проста - звуковият процесор да се управлява директно от нас, което освен много по-качествен еквалайзер, дава и доста повече настройки (LPF, HPF, LOUD на говорители, LOAD на subwoofer изход и останалите, които може да видите от скрийншота).
Нямам думи, не очаквах да е чак толкова голяма разликата.

:idea: Не започвайте преди да сте прочели цялата процедура. Не започвайте, ако процедурата ви се стори отвъд границите на вашите способности.
Все пак опираме до това да разглобите навито, да измерите с мултицет къде отиват 2 писти, да запоите 2 тънки жици със съпротивления към необходимите места и да руутвате и инсталирате не дотам плъг&плей програми и файлов. :idea:
Не го правете на моя отговорност, понеже аз не нося такава :). Правете го само, ако гаранцията Ви е изтекла или не искате да разчитате на такава, понеже още с руутването тя отпада, а какво остава за хардуерните намеси.

Процедурата накратко:
1. Руутвате си мултимедията. Аз ползвам руутнат ROM (malaysk) за PX5 с Android 6, така че руутването при мен не се наложи, така че ако не успеете да си руутнете устройството, може да си инсталирате руутнат ROM.
2. Инсталирате на мултимедията: Xposed apk-то: ЛИНК, а после през него си инсталирате Xposed Framework.
3. Важи и за PX3, и за PX5 устройства: копирате си i2c-dev.ko файла в /system/lib/modules/. Променяте permission-ите му на 644.
4. a) Ако устройството Ви е 32 битово (PX3 е такова), то трябва да си копирате libjnidispatch.so файла в /system/lib/. Променяте permission-ите му на 644.
4. б) Ако устройството Ви е 64 битово (PX5 е такова), то трябва да си копирате libjnidispatch.so файла в /system/lib64/. Моля, имайте предвид, че този файл не е взаимозаменяем от 32 към 64 бита и обратно. Т.е. файла, който е за 32 бита, не става за 64 битово устройство.
5. Инсталирате си това, ако системата Ви е 32 битова: com.sevenfloor.mtcsound_v200_2aaf1d.apk
А ако системата ви е 64 битова, то вмесо sevenfloor.mtcsound-а, трябва да си инсталирате 64 битовата му версия: mtcsound-debug.apk


6. Разглобявата мултимедията, демонтирате CD-то и виждате платката с процесора. Демонтирате платката с процесора.
7. Намирате къде се намира звуковия процесор. В моя случай (при Erisin ES6039) звуковият процесор е: bd37033fv (datasheet) и се интересуваме от неговите: pin25 (SCL) и pin26 (SDA).
8. Проследявате двете писти (от pin25 и pin26) до най-близките резистори, към които са свързани. Разпоявате и премахвате тези съпротивления, за да си спестите рязането на писти.
9. Демонтирате охладителя от PX5 платката, за да имате достъп до audiodriver-а на PX5 платката. Той е WM8758B (datasheet)
10. Свързвате pin25 от звуковия процесор (SCL) през 1Kohm резистор към резистора, свързан към pin16 от WM8758B. Имайте предвид, че пиновете се броят спрямо точката на чипа, а не на надписите му.
11. Свързвате pin26 от звуковия процесор (SDA) през 1Kohm резистор към резистора, свързан към pin17 от WM8758B. Имайте предвид, че пиновете се броят спрямо точката на чипа, а не на надписите му.
12. Сглобявате всичко по обратния ред.
13. Включвате навигацията, отваряте Xposed приложението и от неговото меню вляво си "активирате" Sound mod. Рестартирате навигацията после отново отваряте Xposed и избирате Logs. Там търсите дали Ви изписва грешка при зареждането на Sound mod и ако да - каква. Грешките са описани в темата на 7floor, създателят на мода.
14. Наслаждавате се на звук като от доста добър клас headunit и с настройки, каквито имат предимно доста добрият клас headunit-и. Ще ахнете, гарантирам.

Линк към изброените по-горе файлове за 32 битова система: http://svetlio.org/sound-mod/PX3/
Линк към изброените по-горе файлове за 64 битова система: http://svetlio.org/sound-mod/PX5/
Линк към Xposed 3.1.5 apk-то: http://svetlio.org/sound-mod/XposedInstaller_3.1.5.apk

Схема:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 07 Мар 2018, 18:42

Звучи трудно и плашещо за непрофесионалисти :D , не е работа за всеки.
Направо пусни обява, че правиш описаните звукови модове срещу заплащане.
Предполагам, че мераклии няма да липсват.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от bioz » 07 Мар 2018, 19:02

Колега Перез пусни клипче да чуем как свири. С какво озвучение е колата от завода. До колкото знам и това има значение.

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 07 Мар 2018, 19:25

lynx написа:Звучи трудно и плашещо за непрофесионалисти :D , не е работа за всеки.
Направо пусни обява, че правиш описаните звукови модове срещу заплащане.
Предполагам, че мераклии няма да липсват.

Уж отворих навигацията, за да си изведа вход за предна камера.
Обаче извеждането на вход за предна камера взе, че стана прекалено лесно, а докато четях за предната камера, попаднах на темата с мода за звука и така и така бях набрал инерция, казах си "е*ал съм го, ще пробвам".
Не мога да предложа такава услуга, а по-скоро препоръчвам, ако някой има мерак, да я занесе на техник и да му даде упътването. Но е много по-лесно, отколкото изглежда така на пръв поглед. Аз съм с 2 леви ръце, само за протокола го вмятам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от bioz » 07 Мар 2018, 20:33

Нали точно за това питам дали ще има смисъл като съм с нокиите, няма как да зная че си подменил своите. А значение с каква музика е излязла колата определено има все пак слагат различни колони като брои и вид.

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 07 Мар 2018, 20:51

Е той и да пусне клипче нз какво ще чуеме, нито ние имаме неговата конфигурация на която го слуша, нито ще е записано с устройство което да запази в същия му вид....Иначе евалата на Perez за предоставената информация и ентосиазмът му.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook