Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 9.04.2012
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Stolz » 28 Яну 2018, 21:10

Здравейте, някой има ли положително мнение за този тип мултимедийна навигация?

https://erisin.bg/bmw-e46-navigaciq
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Petarhadzhiev » 28 Яну 2018, 21:58

Здравейте! Отскоро съм се ориентирал към смяна на моята оригинална (допълнително слагана) с афтърмаркет такава и имам няколко въпроса. Тук чета че най- добрият ми вариант е новият ерисин ес5826б, но случайно ми попадна друга марка Eonon които предлагат модел GA8150A който бива хвален из ютуб и е46 фанатиците. Та въпросът ми е кой от двата модела би бил по добър избор? Също така каква камера за паркиране да взема ако взема ерисина понеже еонона идва с камера подарък, като единственото ми изискване е да е възможно най- малко забележима. И последно понеже навигацията ми е допълнително слагана, това означава ли че трябва да закупя удължителния кабел? Колата е 2001 купе 330. Благодаря предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 29 Яну 2018, 0:47

Колега, Еонон, Ерисин и Xtrons споделят голяма част от хардуера си, т.е. те са от едно семейство. Моят опит с трите марки е силно положителен, но има някои дребни неща, които може никога да не се наложи да изпиташ, които мен малко ме разколебават за Еонон, а именно това, че техните РОМ-ове са с малко по-"техни" си настройки за резолюция и допълнителни настройки, докато Ерисин и Xtrons са по близо до Pure Android. Това си има и плюсове, и минуси. Давам един пример: програмата за борд компютъра излиза перфектно при Xtrons и Erisin , но излиза на 2/3-ти от дисплея при Еонон, заради РОМ-а им.
Всяка навигация, CD или какъвто и да е headunit е предвидена да се свърже към буксата за радио. При колите с фабрична навигация радиомодлът е в багажника, както и буксата за радиоантената. Затова, когато при кола с оем нави се монтира афтърмаркет плвйър (без значение мултимедия, касетофон, CD), се налага "удължаването" на буксите на радиомодула от багажника до централната конзола. Ето това върши допълнителния кабел, който се продава покрай тези навигации. Реално всеки сервиз за музики може да ти изработи такъв кабел, когато ти монтира мултимедията (поне тези в Пловдив).

Stolz написа:Здравейте, някой има ли положително мнение за този тип мултимедийна навигация?

https://erisin.bg/bmw-e46-navigaciq


Не е никак лоша, но искрено те съветвам да се насочиш към Андроид. Това е лично мнение, така че не искам да се натрапвам, но при положение, че Андроид предлага възможността да си качиш програми и могат да изкарат борд компютър и много допълнителни екстри, съм пристрастен, въпреки че 3 години бях с winCE.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 9.04.2012
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Stolz » 30 Яну 2018, 20:25

Да, прочетох, че наистина е по добре с Андроид, но пазарът е пълен с разни навигации и не мога да се ориентирам какво да купя. Гледам една и съща (поне на външен вид и ИЖ функции) в интернет и OLX.bg, но на различна цена. Можете ли да ме ориентирате към линк откъдето да кипя, защото не бих искал да дам около 500-600лв за нещо, което ще ме изнервя изключително много с бавността си.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 31 Яну 2018, 14:00

Мине се не мине някой друг месец и едни и същи въпроси.
Има няколко сериозни сайта, които дават гаранция, документи и ти продават това, което са обявили:
erisin.bg
iskamgps
navigacia.bg
double-din.bg
Има и по-евтини навигации тип "не знам каква марка е, но на външен вид е същата". Сам решаваш какво ще си купиш. Моята е от Erisin.bg и съм предоволен, може да им звъннеш и да ги питаш за цена за БМВ клуба. Като цяло от изброените по-горе сайтове хората са предимно доволни, но може да се спреш и на друг сайт, със сигурност има и други търговци.
Може да си я поръчаш и от Китай, Хонг Конг, Камбоджа, Перу или където намериш за добре, но общо взето най-добре разлисти тази тема. Поне 10 пъти е отговорено на твоя въпрос.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 9.04.2012
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Stolz » 31 Яну 2018, 20:25

Благодаря за отговора. Просто исках да чуя мнение за някоя конкретна, ще разгледам всички тези сайтове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Hristo » 03 Фев 2018, 17:08

PeReZ написа:Честита придобивка, със здраве да си я караш!
Spit-Fire написа:Щом се налага - ще го снимам след работа, че съм нощна.
Предполагам тези афтърмаркет навигации нямат опциите на нормалната - за разход и т.н. ?

....
Относно блутуута, нормално е AD2P да е през отделно приложение.
Относно среден разход и останалите опции от бордовия компютър, ако навигацията е с Андроид: Борд. компютър за навигации с Андроид
Поддържа се и Е46, а програмата е направо брутална.

Колеги, с ерисин 5039 съм, с андроид 6.
През блутут се свързвам с телефона-нокия6 с чист андроид. Дава ми сдвоен с Кар кит и мога да се обаждам, да търся в указател в контакти. Но не мога да открия как да пратя файл от тел. на навито или да пусна музика....
Някакво приложение ли трябва да сложа. Благодаря

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 03 Фев 2018, 17:49

За да пуснеш музика, трябва да си отвориш A2DP приложението.
За файлове, по-добре го направи през ES File explorer и wi-fi. По-точно не, че е по-добре, ами е единствения начин, по който аз го правя, когато се наложи да си пратя нещо от телефона на навигацията.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Hristo » 03 Фев 2018, 18:00

Намерих го A2DP. Стана плейването на песни, но ако пусна клип се чува само звук.
Няма ли начин за връзка, при който да ровя в паметта на тел-а все едно е закачен с юсб за комп. И да плейва музика и филми от паметта на тел-а през приложенията за музика и видео на навито. Не че е голямо предимство това, но понякога се налага.
Трябва да пробвам с кабел ако го закача дали ще излезе нещо...
През ес експлорера с хот спот от телефона ли ставаше?

:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 03 Фев 2018, 18:06

За да пусне и картина, няма да стане по блутуут :). Може да го направиш със screen mirroring-а. Първоначало ще трябва да закачиш телефона и с кабел (само първия път) и после скрийн миръринга ще работи и без кабел. Не съм пробвал вариант, за който питаш, т.е. това дали може телефонът да бъде разпознат като памет. На флашка не ти ли е по-лесно, какъв е смисълът?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Hristo » 03 Фев 2018, 21:42

Да, с флашката си е най- добре. Просто исках да знам опциите, които предлага навито. За обща култура и ако се наложи евентуално :lalala:
Изненада ме това че по блутут не могат да се мятат файлове както между два телефона. От там ми тръгнаха и терзанията за възможностите за свързване.

Имаше една програма wifi transfer с нея може да се свързват и прехвърлят файлове между телефони или тел и пц при наличие на wifi мрежа. Ще я пробвам на място с мрежа, че рутера ми не мята добре в гаража. Но твоята идея за хот спот и ес експлорера е по-мобилна и удачна

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 08 Фев 2018, 14:07

Още една дора новина очаква се скоро дори и в БГ да доставят версии с 4гб на erisin от което не зная дали ще има голяма полза де, но ако не е някаква забележима разлика в цената звучи добре. А лошата новина е че аудиото на 5862B не е подобрено, или ако е пипнато разлика не се долавя толкова лесно. Реално си е 5062 с по нова операционна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 09 Фев 2018, 9:22

Ами... То май ти сам си си нарочил, че нещо аудиото е лошо :). Много по-добро е от на фабричните радиомодули, така че не се тревожи. А, ако си аудиофил, можеш да си изкараш дигитален звук на оптика или коаксиал през USB. После един процесор, няколко усилвателя и на БМВ събора те очакваме на аудио конкурса.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: Варна

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от mnh » 09 Фев 2018, 10:31

Здравейте,колеги, дали някой може да разпознае марката и модела на моята навигация?
давам жокер: китайска е :mrgreen:
http://ibb.co/hODrBH

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 09 Фев 2018, 12:25

Да, Erisin ES7046B.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook