Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Maxmadness » 15 Окт 2017, 20:13

lynx написа:Не е 800х480, по-ниска е :D качеството и броя на пикселите са две различни неща.
Както споменах, клиповете съм ги правил за уреди със слаб хардуер и стар софтуер/кодеци/.
Образа мога да го направя мнооого по-лъскав на същата резолюция, но не се знае на твоя уред дали няма да се затруднява при възпроизвеждане и да цикли от време на време.
Ти не отговори на основния въпрос, клипа тръгна ли на уреда ти и опъва ли го на цял екран?


Колега благодаря много,клипа тръгна без проблем...явно си чете .AVI ама клипа който бях изтеглил от ютуб нещо не се понрави на машинката заради резолюцията явно нещо..можеш ли да обясниш примерно сега като изтегля от ютуб някой клип как да го направя така че да го чете навигацията,някакво конвертиране ли трябва да се направи ?

И още един въпрос колеги,къде държите антената за телевизията? Нещо не мога да й намеря място така,че да не ме дразни как стърчи :banghead:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 16 Окт 2017, 11:55

Maxmadness написа:Колега благодаря много,клипа тръгна без проблем...явно си чете .AVI ама клипа който бях изтеглил от ютуб нещо не се понрави на машинката заради резолюцията явно нещо..можеш ли да обясниш примерно сега като изтегля от ютуб някой клип как да го направя така че да го чете навигацията,някакво конвертиране ли трябва да се направи ?

Да, трябва след като си издърпаш клипове да ги превъртиш/конвертираш, за да си сигурен че ще вървят добре в колата.
Аз бих ти препоръчал да ползуваш AVS Video Converter, хубава и лесна програмка.
На бърз компютър 4 минутно клипче ми го конвертира за 2 минути.
Качвам ти програмата в комплект с crack, защото не е безплатна. Вътре в архива има инструкция как да я инсталираш, не е сложно.
След като я инсталираш ще ти напиша как трябва да са настройките и всичко ще тръгне както трябва.
http://dox.bg/files/dw?a=103b1365e4

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Maxmadness » 16 Окт 2017, 15:50

lynx написа:
Maxmadness написа:Колега благодаря много,клипа тръгна без проблем...явно си чете .AVI ама клипа който бях изтеглил от ютуб нещо не се понрави на машинката заради резолюцията явно нещо..можеш ли да обясниш примерно сега като изтегля от ютуб някой клип как да го направя така че да го чете навигацията,някакво конвертиране ли трябва да се направи ?

Да, трябва след като си издърпаш клипове да ги превъртиш/конвертираш, за да си сигурен че ще вървят добре в колата.
Аз бих ти препоръчал да ползуваш AVS Video Converter, хубава и лесна програмка.
На бърз компютър 4 минутно клипче ми го конвертира за 2 минути.
Качвам ти програмата в комплект с crack, защото не е безплатна. Вътре в архива има инструкция как да я инсталираш, не е сложно.
След като я инсталираш ще ти напиша как трябва да са настройките и всичко ще тръгне както трябва.
http://dox.bg/files/dw?a=103b1365e4


Имаш една бира от мен колега ако си от София ! Благодаря
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Denmark » 16 Окт 2017, 17:31

бихте ли споделили какви микрофони използвате и как е качеството при разговори по телефона?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от mustang1986 » 16 Окт 2017, 21:04

Аз съм с този.Чува се перфектно спрямо вградения.
https://m.ebay.co.uk/itm/Erisin-ES006-U ... Ciid%253A3

Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 16 Окт 2017, 21:28

Аз ползвах вградения на едно китайче и ми казаха че се чувало добре. Аз лично не съм се чувал :).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от iNfoster` » 16 Окт 2017, 22:04

Denmark написа:бихте ли споделили какви микрофони използвате и как е качеството при разговори по телефона?

И аз съм със стоковия на моя ERISIN и са ми казвали, че се чуват добре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Denmark » 16 Окт 2017, 22:42

Мерси, ще видя дали го пазя моя, че до сега ползвах вградения, но последните 1-2 месеца ми казват, че ме чуват много слабо. Гледах да няма прах, ама не изглежда да е това проблема..

p.s. А някой да си е взел навигация с андроид 7? :D
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Maxmadness » 16 Окт 2017, 23:40

На мойта вградения микрофон не е много хубав,не ме чуват много добрe,но за кратки разговори докато караш върши работа,не е толкова зле.
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 17 Окт 2017, 1:24

Denmark написа:p.s. А някой да си е взел навигация с андроид 7? :D


Странното е, че засега топмоделите като хардуер са с Андроид 6 (те са с PX5 платка), докато тези с Андроид 7 са с по-малкия брат платка (PX3).
При PX5 има мигновено стартиране, т.е. никога не се налага навигацията да буутва и да се чака. Още не знам дали тези със 7 (но с PX3) имат тази функция, така че и аз ще се радвам, ако някой каже нещо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Maxmadness » 17 Окт 2017, 4:29

PeReZ написа:
Denmark написа:p.s. А някой да си е взел навигация с андроид 7? :D


Странното е, че засега топмоделите като хардуер са с Андроид 6 (те са с PX5 платка), докато тези с Андроид 7 са с по-малкия брат платка (PX3).
При PX5 има мигновено стартиране, т.е. никога не се налага навигацията да буутва и да се чака. Още не знам дали тези със 7 (но с PX3) имат тази функция, така че и аз ще се радвам, ако някой каже нещо.


Съгласен съм че е хубаво да зарежда бързо,но честно казано аз като дам на контакт и запаля колата,докато си сложа колана и навигацията вече е заредила..ако трябва да обобщя мнението си за тази навигация (един от първите Erisin-и ES1146B).Ще напиша този пост основно адресиран към нови колеги които искат да видят накратко разликите между оригиналната навигация и Erisin,та ще изброя плюсовете и минусите които смятам за най-основни !

+ Чете mp3
+ Има DTV. (телевизия)
+ Камерата отзад работи адекватно
+ Има Bluetooth,управлението от волана с заводския бутон си комуникира добре с навигациятa.
+ Има USB + mini usb отпред.


-Bluetooth. Не знам как е при другите колеги,но аз както и да се опитвах да оправя тая глупост не успях ,когато телефона се върже с навигацията,и някой ми звъни абсолютно винаги на навигацията ми излиза НЕПОЗНАТ номер без значение,че аз имам този абонат в телефона си !
-Тъч скрийна е доста дървен,не е като на модерните телефони и там има още над какво да се работи.Има моменти през деня когато светлината от задния джам свети директно в навигацията и не се вижда нищо,това също е минус.
-Когато примерно слушам музика от USB,и изгася колата,на следващия ден навигацията не се пуска от там от където е била оставена за последно,и трябва винаги да избирам USB менюто което е адски дразнещо.
-Когато дам на контакт първите 2-3 секунди бутоните на навигацията светят в светло синьо,и вече като се покаже емблемата на BMW на екрана тогава си светва в оранжево както съм го настроил и да се слива с цвета на интериора.

-По спецификация на производителя я дават 4x50W като мощност.Не претендирам да съм специалист в тази сфера,но мога като потребител на 100% да твърдя,че или това не е 4x50W или самото стъпало си е китайско и толкова си може,но когато сложих навигацията и махнах Pioneera,музиката се влоши като качество..и се усеща,че липсва мощност просто която да захрани колоните,но искам да подчертая,че въпреки това имайки впредвид че колоните на мойто купе са си оригиналните от 2004 година,доста хора като се качат в колата и ми казват,че музиката е доста хубава :shock:

Надявам се тези минуси в следващите версии на тези навигации да са ги остранили или подобрили по някакъв начин.Ако трябва да дам оценка,то тя ще е "задоволителна" или 6 от 10. :yes: Нека не забравяме и колко по различен става интериора на колата,в сравнение с простото заводско СД.

Изображение
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от mustang1986 » 17 Окт 2017, 20:33

Копирай си контактите от сим картата в паметта на телефона.Сложи си матов протектор на екрана.Възможна е подмяна на чиповeте от TDA7388 на TDA7850,но и 2та са далеч от 4х50 :D
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Maxmadness » 17 Окт 2017, 21:25

mustang1986 написа:Копирай си контактите от сим картата в паметта на телефона.Сложи си матов протектор на екрана.Възможна е подмяна на чиповeте от TDA7388 на TDA7850,но и 2та са далеч от 4х50 :D


Колега тъпото е че докато съм в менюто на блутута контактите излизат с имена,и се виждат...обаче който и да ми звънне все излиза непознат номер :dunno: А матовия протектор не помага опитвах с него... :no:
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от DoesNot » 17 Окт 2017, 21:31

PeReZ написа:
Denmark написа:p.s. А някой да си е взел навигация с андроид 7? :D


Странното е, че засега топмоделите като хардуер са с Андроид 6 (те са с PX5 платка), докато тези с Андроид 7 са с по-малкия брат платка (PX3).
При PX5 има мигновено стартиране, т.е. никога не се налага навигацията да буутва и да се чака. Още не знам дали тези със 7 (но с PX3) имат тази функция, така че и аз ще се радвам, ако някой каже нещо.

Навил съм се и аз да взимам и се чудя между 5062B и 3762B. Ако има някой с 3762B нека сподели впечатления :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Denmark » 17 Окт 2017, 21:49

PeReZ написа:
Denmark написа:p.s. А някой да си е взел навигация с андроид 7? :D


Странното е, че засега топмоделите като хардуер са с Андроид 6 (те са с PX5 платка), докато тези с Андроид 7 са с по-малкия брат платка (PX3).
При PX5 има мигновено стартиране, т.е. никога не се налага навигацията да буутва и да се чака. Още не знам дали тези със 7 (но с PX3) имат тази функция, така че и аз ще се радвам, ако някой каже нещо.


Да, аз преди няколко месеца бях гледал в xda-developers за PX5 платките и мислех да пробвам да ъпдейтна мойта с такава, но цената излизаше около 100 евро и се отказах. При това положение ми се струва по-добре да взема цяла навигация с PX5 платка.

Иначе наскоро гледах в ибей и мислех, че аз съм намерил само кофти модели с андроид 7 и PX3, но явно за сега са само такива.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook