Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 23 Дек 2016, 13:17

От менюто на мултимедията можеш да настроиш колко време след вадене на ключа да остава включена (standby). Т.е. можеш да я направиш така, че само ако те е нямало няколко часа, тогава ще я чакаш 20 секунди, а иначе ще стартира на секундата, в която вкараш ключа до положение1.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 3.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E82 125i+

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Mr_Boqnov » 27 Дек 2016, 11:21

Колега Perez, гледам че сега Ерисин имат някаква промоция и за това гледам да взема нещо иначе не ми е зор. Иначе знам,че има доставка...купувам с PayPal, пращаме до офис на куриер и от там до БГ,малко по-бавно,но по-тънко идва...около 460-470лв(тъй като не помня в $ колко излизаше).
Иначе мисля да поръчам Erisin ES2046B, тъй като ес по-голяма разделителна способност, иначе другите с40-тина $ цена надолу бяха с по кофти екран,процесор и рам(все трябва да са им от значение)...иначе да, версията на андройд е по-стара,ама друга по-нова не намирам в официялният им сайт. :)

А намерих я...283$ е...нооо забележете на ES2046, че копчетата са като тези на климата и като се постави на таблото седи доста добре, докато на другите модели копчетата са по-квадратни и големи,а не правоъгълни като на ES2046B. Идеята ми е да има и някаква визия поне, близка до ОЕМ-та.
Иначе 50$ нагоре или надолу, няма да ме оправят на тая цена на долара:D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 28 Дек 2016, 13:20

283$ са малко над 530лв. и това е без доставката и без допълнителни разходи (а дори до Англия си я плащаш доставката), така че може би аз просто не те разбирам, но не е и важно. Успех, дано ти излезне толкова тънко, колкото се предвидил, иначе са хубави Ерисините, така че който и да си избереш, ще си доволен, въпрос на лични предпочитания е с кои бутони ти допада повече.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Lenco » 28 Дек 2016, 15:47

Имам някакъв проблем с подкарването на диагностиката.
Намирам блутуд адаптера и се свързвам, горе на дисплея се появява малко синьо надписче ОБД, но инсталираната torque pro не тръгва, казва, че няма вързан адаптер. Пробвах и с други приложения от маркета, пак същото.
Адаптера раноти с телефона без ядове.
За андроид 5.1. иде реч, ако някой има идея да помага.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от valkov1989 » 28 Дек 2016, 16:17

Аз се чудя между es3062 и es4046.Четох че разликата била в IU!?А пък са 30€ разлика.И колко излиза доставката от Англия че никъде не пише.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 28 Дек 2016, 18:18

Може би са имали предвид UI, т.е. user interface. Но по-скоро разликата им е в дизайна на бутоните и лесно можеш да видиш, че 3062 е с по-разпространения дизайн, може би затова и е по-скъпа.

А относно цената от Англия, просто започни една поръчка и стигни до последната стъпка преди плащането и ще видиш колко излиза.

Тоест избираш модела, който си си харесал, добавяш го в кошницата, избираш че искаш с доставка от UK до Европа (това ти добавя 7 долара към цената на доставката), след което си въвеждаш данните (адрес и др.) и накрая ти добавя и самата доставка, която по DHL 42USD.
С други думи 3062 през Англия излиза 332USD, което по днешния курс прави: 627лв.
Малката нашивка от плащането през Пейпал, понеже напоследък правят някакви въртележки с плащанията (дано скоро го оправят), брой ги и там 10-15лв. и това ти е крайната цена.
В България (tasotrade) тази навигация струва 760лв. без чакането, с 2г. гаранция и безплатна камера за заден ход, но пак е по-скъпа де, та на кой както му е кеф.

Ето и снимката от поръчката, това със стрелката е общата цена, която излиза накрая (може да отворите снимката като кликнете върху нея):
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от valkov1989 » 28 Дек 2016, 18:59

Аз започнах поръчка да видя доставката (но през телефона)и ме пращаше към пейпал директно.В крайна сметка ако разликата е само едни копчета ще поръчам 4046.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 702
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от nikola59 » 29 Дек 2016, 3:05

valkov1989 написа:Аз започнах поръчка да видя доставката (но през телефона)и ме пращаше към пейпал директно.В крайна сметка ако разликата е само едни копчета ще поръчам 4046.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Има малка разлика: ES3062B and ES4046B do not have big difference , just have different UI display and cables. т.е кабелите както и интерфейса, това с бутоните е ясно. Странното е, че теглото е различно, при 3062 е 4.5кг., а на 4046 - 4кг. когато се вкарат в количката за купуване се вижда. Може и други неща да има - трябва да се порови човек. Иначе и на мен дизайна на 4046 ми по харесва. :D
PayPal "измекярите" едва ли ще се оправят - конвертират по техният си курс и всеки "пищи" от тях последните месеци така че имай го впредвид. После чакаме да се похвалиш! :bchug:

@: Има още разлики в двата модела. 3062 е с вграден декодер...Wi-Fi антена, при 4046 е отделно декодера което можи би е по-добре, при 3062 е с опция за външен микрофон, при 4046 - не.
3062: http://imgs.inkfrog.com/pix/easyrising/ ... sories.jpg
4046: http://imgs.inkfrog.com/pix/easyrising/ ... sories.jpg
Ето малко от немски:
Код: Избери целия код
Model 3062 hat Canbus Box integriert und der Stecker muss bearbeitet werden. Vorteile großer Kühlkörper und 3 USB bei dem die Stecker aber nicht gut passen werden.

Model 4046 hat Canbus Box draußen was denn Einbau erleichtert (ich hoffe das seitlich genug Platz für die Box ist)
Nachteile kleiner Kühlkörper und nur 2 USB. Die aber besser mit den Verlängerung Kabel passen da nicht am Radio eingesteckt werden muss.
Последна промяна nikola59 на 01 Яну 2017, 15:35, променена общо 3 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 5.10.2011
Пол: Мъж
Кара: спокойно
Мечтае да кара: по хубави български пътища

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от A-style » 30 Дек 2016, 15:28

Мултимедия ерисин спряха да работят копчетата и работи само тъч скрийна , има ли някаква защита или комбинация от копчета за да се заключва или са се развалили

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Denmark » 30 Дек 2016, 16:43

A-style написа:Мултимедия ерисин спряха да работят копчетата и работи само тъч скрийна , има ли някаква защита или комбинация от копчета за да се заключва или са се развалили


Нещо ъпдейтвал ли си? Ако си, може да си инсталирал грешна версия, която да е за друго устройство.

Ако не си, пробвай да рестартираш и ако пак не бачкат им пиши или да ти пратят ъпдейт на софтуера или евентуално да я сменят/оправят.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 31 Дек 2016, 10:01

При влизане в сериозна дупка ми спряха бутоните. Оправиха ми я безплатно (гаранционно) от Тасотрейд. Казаха ми, че е бил разместен лентов кабел и имайки предвид, чи я оправиха за минути, им вярвам. Дано и при теб се окаже това, а не по-сериозно, но пробвай reset първо, както те е посъветвал колегата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от ka4i » 31 Дек 2016, 14:34

Здравейте. Да питам и аз. Имам стар модел на Ерисин с WIin CE : https://www.erisin.com/erisin-es1046bo-7-hd-car-dvd-player-gps-ipod-tv-bmw-3-e46-m3_p430.html. Kъде мога да проверя за ъпдейти (дали има въобще) и как се прави самият ъпдейт :)

Весели празници и делници на всички!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 12 Яну 2017, 17:22

Здравейте, от 2 седмици съм с https://www.aliexpress.com/item/Free-Ca ... de951c1c7e . И да ви кажа съм доста доволен. Не я взех от алиекспрес, ами от обява в нашия форум за 630лв. Като в Алиекспрес я бях срещнал същата и за 200 долара, но си има после още едни 60 долара шипинг все пак реших че за 100-тина лв. разлика предпочитам да я купя от тука с оговорката че ако не работеше нещо има вариянт да ми я подмени (поне първата седмица). Това което не ми харесва е че през деня е много трудно да видиш нещо, отблясъците са много (то май всичките навита са така). Другото е че с преходника за антената не влизаше, но имах друг извит фабрично на 90 градуса и заспа. Отделно си хваща значително по зле от оригиналното радио станциите. За това пък имаш ли нет (аз от телефона и подавам) имаш всякакви радиа и работят стабилно. Има и на булсатком приложение което през нета си гледаш тв с много канали и дори дискавъри чанел го има и те работят стабилно без накъсвания. Звукът е силен, но не мога да го определя като много качествен (в секи случай не е по зле от на оригиналното). Няма настройки за кросовер или филтри има нормален еквалайзер и настройка на коя колона колко силно да се чува спрямо останалите. Подсветката е в същия цвят като на таблото и се връзва идеално. С телефона си се свърза от раз и навигацията работи идеално и е с бг меню. Предполагам човека от който я купих я е настройвал преди това и е качил и булсатком приложението към което си имаше и потребител с парола вече запаметени. Общо взето е това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 702
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от nikola59 » 05 Фев 2017, 13:55

Малко ъпдейт на темата за тези, които са със (RockChip RK3188) и Android 5.1.1 Вчера ъпдейтнах MCU с версия 2.04_1 и последният наличен ъпдейт на Андроида за моето устройство (erisin ES3062B). Сменен е интерфейса и стабилността се е подобрила значително. Този интерфейс определено е по пригледен поне за мене.. Прилагам три скриншота, че повече не може
Screenshot_2017-02-05-01-34-58.png
Screenshot_2017-02-05-01-35-22.png

Screenshot_2017-02-05-01-35-28.png

P.S Ако купувате Bluetooth ELM327 версията трябва да ви е 1.5, зашото има и 2.1 версия моято не работи коректно! Има продавачи които продават 2.1 версията като версия 1.5, така че внимавайте. Разликата визуално ( продавача в описанието ги е сравнил) може да видите тук: https://ru.aliexpress.com/store/product ... 0.0.ihi8KU
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Denmark » 05 Фев 2017, 20:04

Добре изглежда, мисля и аз да го пробвам, имаш ли линка (предполагам от xda developers си го свалил)?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Мартин Въртенов

Последни теми
Facebook