Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от DigitalExile » 13 Дек 2016, 10:58

Аз имам Navi с WinCE с доста подробен еквилайзер и свири по прилично от Business CD-то с което бях.
Радиото лови под всякаква критика в сравнение с оригиналното BusinessCD.
hands-free-то става, но не е перфектно и ако говориш гледай всички стъкла да са затворени иначе ще ти се наложи да викаш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 13 Дек 2016, 11:46

Tunturi написа: Просто не ми се ще да си купя нещо такова и да се окаже че звукът е по зле от това на оригиналното, което е до някъде задоволително. ?


Трудно ще намериш нещо, което да звучи по-зле от фабричното радио, така че не се притеснявай изобщо. Тези навигации са с къде-къде по-добър звук от фабричното стандартно радио, а изходите за усилвател ти развързват ръцете за някой по-нататъшен етап, когато ти се прииска още повече сила и т.н.
Хендсфрито с вградения микрофон става, но винаги е по-добре да си прекараш един микрофон някъде горе, отколкото да разчиташ на вградения. Не че не се чува и през вградения, но с допълнителен е кристално, а струва 5-10лв., понеже всеки 3.5мм микрофон ти върши работа.
Ако можеше вграден микрофон да върши както трябва работата, нямаше фабрично до ден днешен да се вграждат микрофони горе до плафона, така че пак опираме до криви очаквания.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 15 Дек 2016, 17:47

Nedko Anev написа:Аз имам Navi с WinCE с доста подробен еквилайзер и свири по прилично от Business CD-то с което бях.
Радиото лови под всякаква критика в сравнение с оригиналното BusinessCD.

При повечето съвременни автомобили, антените за радиото са скрити/вградени в тавана, вратите или други места.
Същите тези антени изискват усилватели/бустери/, които оригиналните радиа имат вградени на входа за антената.
Китайските навита нямат усилване на входа.
В общия случай се оправя работата, чрез поставяне на евтин външен усилвател/преходник/, на който се подава 12 волта.
Има ги по магазините, ето едно примерно усилвателче:
http://www.ebay.co.uk/itm/12V-Car-Inline-Antenna-Radio-Signal-Reception-AM-FM-Amplifier-Amp-Booster-UK-/191975706803?hash=item2cb2a4d0b3:g:ABAAAOSwYIxX4OYE
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 12.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е91

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от player123 » 16 Дек 2016, 17:55


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Denmark » 18 Дек 2016, 21:53

Здравейте колеги, извинявам се че пак пиша за бързината, но ъпдейтнах версията с някаква по-нова и бързината на устройството се промени тотално! Сега работи много по-бързо и няма лаг. Докато рових в xda developers видях, че и при други го е имало това с бавния софтуер. Ако има някой друг с бавен Ерисин, да опита да ъпдейтне. Аз сега вече съм с MTCD_LM_V1.43a_1 от 18-ти Април. Разликата е от земята до небето :D

Пробвах и с една по-нова версия от октомври, но нещо не ми харесаха промените, докато в тази, с която съм сега няма никакви визуални промени, само работи по-бързо.

player123 написа:http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=133&t=415011&p=4249195&hilit=%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F+android#p4249195 а за тази някакво мнение ?


Еми те изглеждат еднакви всичките (само надписите на бутоните са различни), а не пише повече информация, с коя версия Андроид е например. Тази изглежда същата като моята:

Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 19 Дек 2016, 14:42

Някой с андроидски Ерисин успял ли е да инсталира Гармин Стрийт Пилот?
И ако е успял, би ли споделил дали работи добре?

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 3.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E82 125i+

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Mr_Boqnov » 21 Дек 2016, 16:29

Здравейте колеги, дойде момента да се допитам и аз за Навигация. Искам да й работи мултито от волана, да се вижда добре през деня(при слънчево време), да има дизайн близък до ОЕМ-ските и да не цикли по 3ч(Android или WinCE да е?). Бюджета е макс 200-220$!
http://m.erisin.com/item_detail/661-Eri ... 46#!detail
Тази как ви се струва ?
Или имаше един Erisin ES2046B ?
И централна конзола от къде ще препоръчате да взема, ако някой има конзола...да свирка.
Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 21 Дек 2016, 20:39

То при тея дето са ОЕМ имитациите май само местиш климата и махаш сегашната конзола, а китайската навигация играе и ролята на конзола (ама може и аз да съм се силно заблудил), нека някой по запознат да каже.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 3.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E82 125i+

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Mr_Boqnov » 21 Дек 2016, 22:39

Нямам си и на идея, прочетох 20-тина страници и гледам само обсъждате ъпдейтите на навигацийте си :D няма много мнения относно модели, атам където има модели то те са от поне 2+ год
Мисля до началото на годината да съм я забол тая навигация :D нз с WinCE или Android да е...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 22 Дек 2016, 12:20

Дали winCE или Android е въпрос на лични предпочитания. Тези с Android имат възможност за интернет, т.е. можеш да гледаш през интернет филми, клипове, телевизия и какво ли още не, както и да си качваш нови приложения, програми или каквото друго желаеш.
При тези с winCE нямаш възможност да качваш нови приложения, нямаш възможност да гледаш неща през интернет, но пък не на всеки му трябва и не за всеки е приоритет това да гледа съдържание онлайн, така че към каквото те тегли, такова си вземи. Разликата им е около 150-200лв.
Тъй като виждам, че се насочваш към стари модели с Андроид, не знам какво да ти кажа за тях. Не че е голям проблем, че са с по-стар Андроид, но по-добре да се купува актуалното, така че ако разликата от 30-40 долара до най-новия модел с Android (3062 или някой подобен) ти е проблем, по-добре си вземи winCE. И си сметни разходите за внос, ако ще идва от Китай, че да не те учуди митото и ддс-то.

Едно бързо сравнение, което аз съм правил:
Първоначален старт:
9746 - 40 секунди (т.е. колкото е при телефоните с Android).
3062 - 25 секунди (т.е. много по-бърз първоначален старт, отколкото телефоните и таблетите, поне според мен)
Със сигурност ще има и още разлики между по-старите и по-новите с Android.
Успех!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от DigitalExile » 22 Дек 2016, 12:24

Erisin имат магазин в Европа, може да се мине без мито и ддс :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 22 Дек 2016, 12:34

Nedko Anev написа:Erisin имат магазин в Европа, може да се мине без мито и ддс :bchug:


Да, с малко по-скъпа доставка, но дали човекът от горните постове не се е настроил за 200-220USD доставена до БГ, това исках да разясним. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от ka4i » 22 Дек 2016, 15:14

Аз съм с тази : https://www.erisin.com/erisin-es1046bo-7-hd-car-dvd-player-gps-ipod-tv-bmw-3-e46-m3_p430.html

С Win CE е , но стар модел и май не се предлага вече. Работи си всичко, никакви драми :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 22 Дек 2016, 16:19

С никой модел няма драми. Като цяло Ерисин са читави навигации.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от valkov1989 » 22 Дек 2016, 23:57

Аз имам въпрос-всеки път ли когато заключа колата и след 1мин тръгна пак трябва да чакам 20+секунди?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook