Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 13 Окт 2018, 16:04

На някои уредчета има Ресет бутон, тоест, всички настройки се зануляват и уреда е като току що купен от магазина.
Аз бих пробвал и това, ако въобще твоят уред има изведено такова бутонче.
При мен е дупчица, в която се натиска с нещо тънко и остро, примерно химикалка или не много остра игла.
Също така, бих пробвал дали ще прави проблема ако е изкарана сд-картата.
Понякога когато уреда не може да "захапе" от даден източник, преминава на друг.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Lenco » 23 Окт 2018, 12:41

Има ли на пазара от китайските творения с по-сериозна звукова част с CROSSOVER / High Pass / Low Pass , регулируеми и отделно усилване на предни/задни/бас без да се влияят от еквалайзера?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 12.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 325i
Мечтае да кара: Балканче
Детайли за колата: M54B25

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Tunturi » 23 Окт 2018, 15:50

Безмислени са при положение че тези настройки ги имаш на усилвателя за баскасата. Но виж на 120 стр в тази тема PeReZ какво беше споделил там сигурно се отключват такива функции беше ми доста мерак да го тествам, но хем не ми се пипаше че беше нова и в гаранция хем в последствие останах без навигация... и нямам върху какво да го тествам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 26 Окт 2018, 13:00

Наскоро открих по случайност една "екстра" на моя много стар модел Динавин, който е с WinCE.
Бях закачил чрез блутуут телефона с навигацията, за да си спомня как работеше телефонната функция на навигатора.
На екрана на навигатора под бутончетата с цифрите за набиране на телефонен номер, забелязах иконки като от някакъв плейър.
(старт, стоп, парче напред/назад и прочие)
Натиснах бутончето старт и за моя изненада навигатора засвири парче, което имах качено в телефона.
На практика, навигатора ми преслушва телефона за песнички и с плейърчето може да се слушат с кристално качество през колоните.
Оказа се, че докато е кънектнат телефона към навигатора и съм отворил менюто на телефонната функция, абсолютно всички звуци от телефона се чуват през колоните.
Хареса ми тази екстра, така телефона може да се използува като безжичен MP3 плейър и още много други неща.
Интересно ми е, новите андроидски модели навигатори имат ли такива опции?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 26 Окт 2018, 13:37

Да, и старите, и новите мултимедийни системи имат тази функция - A2DP, благодарение на която всичко, което е качено в телефона ти, може да се слуша на говорителите в колата и може през самата мултимедия да се сменят песните.
А относно хардуерния мод, който описах няколко страници по-рано, вече има ъпдейт и той вече май не се налага. Ъпдейтът се състои в това, че умни глави от XDA developers форума разработиха MCU-та с "моднат" звук, т.е. въпросните MCU-та управляват правилно звуковия процесор и вече могат да се ползват неговите реални възможности, вместо досегашните половинчати и дори грешни.
Ето това са реалните настройки на звуковия процесор на повечето съвременни мултимедии и силно препоръчвам на всеки да си сложи моднато MCU (като преди това провери каква версия е сегашната му):
Изображение

Подробна информация и линкове за сваляне ТУК:

https://forum.xda-developers.com/androi ... r-t3834657

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 27.11.2009
Местоположение: Сливница
Пол: Мъж
Кара: е 36
Мечтае да кара: е 36

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Fentzo » 04 Ное 2018, 15:10

Здравейте. Имам един въпрос свързан с OBD2 функцията на Erisin ES7862B и bluetooth OBD2 scanner tool ES350. Тъй като, колата в която ще се монтира мултимедията има монтиран газов инжекцион Fobos Next с включени корекции по OBD2 протокол, въпросът ми е: ще си пречат ли АГУ и ES350 скенера? Ще могат ли да функционират и двете устройства едновременно, или едното ще трябва да се изключи? Благодаря :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 05 Ное 2018, 8:57

Няма причина да си пречат.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от valkov1989 » 05 Ное 2018, 13:36

Здравейте!Днес сутринта ме изненада неприятно Ерисина.При запалване на колата показва това лого което не съм виждал досегаИзображение
След това показва логото на ЕрисинИзображение
И накрая показва това Изображениеи върти около 10тина минути след това всичко започва отначало и не стартира изобщо.До вчера всичко беше наред с изключение преди 2-3 седмици когато една сутрин я чаках 30 мин да се включи(седеше на логото на Ерисин).Навигацията е модел ес50нещо си px5 платка с android 6.Някой някаква идея какво се случва?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 05 Ное 2018, 14:02

Нищо особено не се случва. Прекъснал си процеса, при който се е ъпдейтвало някое приложение и сега "fastboot"-а е запомнил този момент и винаги те връща на него.
Първо опитай със задържане на бутона за изключване за 8 секунди, т.е. докато бутоните премигнат. Ако това не помогне, тогава влез в bootloader режим и опитай с ресет.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от valkov1989 » 05 Ное 2018, 21:38

Пробвах с задържането до премигване-не стана и направих фактори ресет както ми каза.Благодаря за помоща!Дано да е полезно и на други колеги

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 05 Ное 2018, 22:30

Тези автоматични ъпдейти не може ли да се стопират?
Тоест, само при повикване да се ъпдейтват приложенията на уреда.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 15.11.2012
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от valkov1989 » 10 Ное 2018, 14:59

Откъде се нагласяше гледане на видео в движение,че след рестора не ми дава да гледам Тв?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 561
Регистриран на: 15.04.2007

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от MICH__ » 02 Яну 2019, 17:21

За много години колеги . Можете ли да ми препоръчате мултимедия понеже гледам цените от 180 до 350 паунда и не мога да се ориентирам. Нещо съвместимо с iPhone и добра навигация за цяла Европа :bchug:
[00:00:25] Boris Dimitrov каза: мое мнение е че голфа е много по бърза и мощна кола от бмв

http://i47.photobucket.com/albums/f169/ ... jtte3o.gif

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.06.2015

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от d3sm0nd92 » 12 Яну 2019, 18:24

valkov1989 написа:Откъде се нагласяше гледане на видео в движение,че след рестора не ми дава да гледам Тв?


Sent from my iPhone using Tapatalk


И аз го имам този проблем.. ако имаш решение ше съм благодарен да го споделиш.

Също така от къде да си сваля iGo Primo WinCE, че ми се скапа SD картатa...

Благодаря Ви

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 13 Яну 2019, 19:47

Андроид: Settings -> Driving settings -> Allowed to watch video ... нещо си.
winCE: Setup (или както там се водят настройки при конкретния модел -> VIDEO -> Watching video is forbidden when driving.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook