Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 07 Мар 2018, 20:58

bioz, колега, да, ще усетиш разлика дори с Нокиите.
Но
bioz написа:... питам дали ще има смисъл като съм с нокиите.

не знам какво да ти кажа...
За мен има смисъл и ти го препоръчвам, но пък щом дори говорителите не си сменил, значи музиката не ти е важна и за теб може да няма смисъл, така че пробвай сам да си решиш :).
Според мен няма чак такова значение с какви говорители си в колата ти. Плюсовете на мод-а са допълнителните настройки и много по-качествения еквалайзер, от което следва, че навигацията ти ще вади по-добър звук.
Пример: ако ще да си с най-пръдналите говорители, ако замениш фабричното радио с Pioneer P99RS, ти ще усетиш огромна разлика във звука. Това е изключително елементарно и логично, и ми е странно, че се налага да ти го обяснявам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от bioz » 07 Мар 2018, 22:08

На старата смених нокиите с дсл и не намерих голяма разлика но бях с оригиналното цд. За това и сега не съм го направил и на дали ще се случи. Иначе мерси за инфото.

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от mustang1986 » 06 Апр 2018, 16:09

Днес направих ъпгрейд на моя ,,Erisin,, Es4046B-от 4ядрен Px3,1гб рам към 8ядрен Px5 и 4гб рам.Разликата е доста осезаема :lalala:
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от mustang1986 » 07 Апр 2018, 10:01

Ето и процесорната платка която използвах:
https://www.aliexpress.com/item/WITSON- ... 0.0.VzhZuU
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 155
Регистриран на: 6.04.2011
Пол: Мъж

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от lynx » 07 Апр 2018, 13:20

Пише, че с платката може директно да се ъпдейтне от 5.1 към Андроид 6.0
Така ли го направи или само платката си подменил?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от mustang1986 » 07 Апр 2018, 17:48

Андроида си е на самата платка.Плъг енд плей е.С рома на Malaysk за Px5 и андроид 7.1 съм в момента.Може да се сложи и андроид 8-без проблем :)
Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Spit-Fire » 22 Апр 2018, 15:30

Колеги, здравейте.

2 страници по-назад има навито ми на снимка ако е нужно.

Поръчах си камера за задно виждане от Алиескпрес и най-накрая дойде онзи ден. Днес съответно почивам и още в 9 сутринта започнах да разглабям. Та поставих си аз камерата отзад, свързах си всичко кабел както трябва и дойде време да монтирам кабеляка на самото нави. Да поясня - купих си безжични предавател и приемник на сигнал също, понеже не ми се занимава да прекарвам кабели из купето.

Та свалям аз навито, гледам, гледам, гледам.... няма AV вход. Погледнах някаква схема (на самото нави) и пише, че за AV вход трябва да имам отделна букса - преходник. Излишно е да казвам, че я нямам, нали. :mhihi:

Имате ли представа дали за всички Андроид навита АВ вход букса за монтаж на камера е еднаква и от къде мога да си закупя такава? Към самото нави е малка 8 пинова а изходите и не знам какви са, но със сигурност трябва да има АВ вход.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от nikola59 » 23 Апр 2018, 1:56

Spit-Fire написа:Колеги, здравейте.

2 страници по-назад има навито ми на снимка ако е нужно.

Поръчах си камера за задно виждане от Алиескпрес и най-накрая дойде онзи ден. Днес съответно почивам и още в 9 сутринта започнах да разглабям. Та поставих си аз камерата отзад, свързах си всичко кабел както трябва и дойде време да монтирам кабеляка на самото нави. Да поясня - купих си безжични предавател и приемник на сигнал също, понеже не ми се занимава да прекарвам кабели из купето.

Та свалям аз навито, гледам, гледам, гледам.... няма AV вход. Погледнах някаква схема (на самото нави) и пише, че за AV вход трябва да имам отделна букса - преходник. Излишно е да казвам, че я нямам, нали. :mhihi:

Имате ли представа дали за всички Андроид навита АВ вход букса за монтаж на камера е еднаква и от къде мога да си закупя такава? Към самото нави е малка 8 пинова а изходите и не знам какви са, но със сигурност трябва да има АВ вход.

Безжичният вариант не е много удачен. Ще имаш смущения предполагам. На времето когато слагах избрах с кабел и въобще не е трудно да се прекара. Беше отдавна, но някъде беше писано за вариантите и че с кабел е по-добре в други форуми.
По описанието ти няма как да се разбере какъв модел си купил и защо продавача не ти е дал всичко в комплекта. При erisin е 12 пинова букса и се нарича swc and other control cable. И там не е само входа на камерата, а и още други важни неща. Виж на снимката как изглежда. При теб виж на навито ако има схема кой пин е за камерата+масата и търсиш подобна букса. Или си питаш продавача.
Кабела за камерата е екраниран. При всички китайски навита всичко продават в комплект - при теб не си написал защо го нямаш....
23.4.2018 г.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Spit-Fire » 23 Апр 2018, 8:31

Кабела го нямам понеже купих колата с нави. Чак сега като го свалих рсзбрах, че го няма... Навито ми прилича на това - m.emag.bg/multimedijna-sistema-erisin-za-bmw-serija-3-e46-es3062/pd/

Та въпроса е от къде мога да купя липсващия кабел или как да свържа камерата без него.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от nikola59 » 23 Апр 2018, 11:27

Линка които си постнал не е валиден. Снимай отзад навито и в горната страна или отдолу, че вече не помня има лепенка със схемата на свързване за да се ориентираме. При Erisin е 12 пинова букса, а ти си писал за 8 та е объркващо.
С два единични пинове, екраниран кабел и един женски чинч за да вържеш камерата, но без да е ясно въобще какво си закупил няма как да стане.... Другият вариант - от продавач продаващ такива мултимедии да пишеш да ти продаде кабел.

P.S И още един пин който на тази букса би трябвало да бъде - Reverse. Иначе при вкл. на задна скорост как ще включваш камерата...
Последна промяна nikola59 на 23 Апр 2018, 11:56, променена общо 1 път

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Spit-Fire » 23 Апр 2018, 11:46

Навито е точно Ерисин es3062 а буксата е 12 пина, моите извинения. Та тива е финалния въпрос - от къде мога да купя кабел ( маг. на Ерисин не работи и не отговарят) или как да си направя аз вход ( май разбрах - с пинове и женско но как точно )

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 23 Апр 2018, 11:50

Spit-Fire написа:... маг. на Ерисин не работи и не отговарят

Защо да не работят и да не отговарят? Обади им се, как няма да ти отговорят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от nikola59 » 23 Апр 2018, 12:25

Spit-Fire написа:Навито е точно Ерисин es3062 а буксата е 12 пина, моите извинения. Та тива е финалния въпрос - от къде мога да купя кабел ( маг. на Ерисин не работи и не отговарят) или как да си направя аз вход ( май разбрах - с пинове и женско но как точно )

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Е браво :D вече е ясно какво имаш. Както каза колегата по-горе - звъни на представителите им тук (съмнявам се да ти помогнат) Или директно пиши на съпорта на erisin и си купи кабела от тях. Или от продавач продаващ erisin , че се не знае от друга мултимедия дали ще съответстват нещата. Аз се чудя как си я вързал въобще това нави без този кабел - на схемата която поствам къде е вързан номер 10 :mrgreen: Без него ще си губиш паметта редовно...
През Skype пробвай на този да му пишеш: live:jackie_3817 (erisin sales-Jackie Lau)
Live Support: http://www.erisinwholesale.com/2-din-car-dvd/ Във ляво ще видиш 5 човека - когато са онлайн - пишеш
Контакти: http://www.erisinwholesale.com/contact-us.html
Другото с пиновете не ти го препоръчвам - единични пинове от вентилатори за комп или друго подобно, но е тегава работа. Търси оригинален кабел.
На снимката номера 7,9, 10 и 14 са по важните.
23.4.2018 г.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от PeReZ » 23 Апр 2018, 12:33

Сега пък и този... Защо се съмняваш, че ще му помогнат, колега? :lol:
nikola59 написа: Аз се чудя как си я вързал въобще това нави без този кабел - на схемата която поствам къде е вързан номер 10 :mrgreen: Без него ще си губиш паметта редовно...

Колега, тези кабели са допълнителни, така че реално не се налага да се свързват. Има си ги на голямата 40 пинова букса, затова без тях не си губи паметта.
Последна промяна PeReZ на 23 Апр 2018, 12:44, променена общо 2 пъти

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Алтернативна мултимедийна система - Dynavin DVN-Е46

Мнение от Spit-Fire » 23 Апр 2018, 12:34

По тази схема аз имам най-голямата букса (черна) която е като преходник от буксите на самата ми кола. Освен нея имам само антена за радио, за Wi Fi и микрофон за телелефона. Всичко работи перфектно, не губи памет и т.н. само сега нямам как да вържа камера. Магазина физическия на Ерисин е до нас в Пловдив - не работи. Телефона на сайта не го вдигат. Писах им и мейл и пак нищо. За това писах във форума финално.

Мисля да пробвам да си я направя сам тая букса.
Та сега имам следното пред мен и се чудя какво да го правя. Един съвет ще е от полза кое къде да ходи, понеже не съм на 100% разбирач от жици, по-скоро мога да свързвам по схеми и опътвания само.
ИзображениеИзображение

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook