Въпрос за м43б19,смяна на разпределителен вал.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Въпрос за м43б19,смяна на разпределителен вал.

Мнение от Zagy » 09 Дек 2010, 20:10

ЪП Изображение

Развитие?
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Re: Въпрос за м43б19,смяна на разпределителен вал.

Мнение от Rundev » 10 Дек 2010, 11:18

Zagy написа:ЪП Изображение

Развитие?


Повярвай ми аз го чакам с по голямо нетърпение от теб колега тва развитие ;)
Oci да каже сложил ли е вал или още и той не.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Re: Въпрос за м43б19,смяна на разпределителен вал.

Мнение от Rundev » 17 Дек 2010, 8:56

Забравх да кажа,който пръв смени вала от колегите да каже как се зацепва 18-ковия вал.Има ли нещо по специално или се зацепва нормално спрямо коляновия.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: Въпрос за м43б19,смяна на разпределителен вал.

Мнение от pazokolarov » 17 Дек 2010, 13:17

Rundev написа:Забравх да кажа,който пръв смени вала от колегите да каже как се зацепва 18-ковия вал.Има ли нещо по специално или се зацепва нормално спрямо коляновия.

До като чакаш за отзиви, влез в BMW TIS и сравни процедурата по зацепването на валовете за двата двигателя.
Дори може да си първия отзовал се! :yes:
Изображение
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Въпрос за м43б19,смяна на разпределителен вал.

Мнение от oci » 18 Дек 2010, 0:42

Rundev написа:Забравх да кажа,който пръв смени вала от колегите да каже как се зацепва 18-ковия вал.Има ли нещо по специално или се зацепва нормално спрямо коляновия.


Няма нищо специално това си е вал на пръв поглед същия като на 16-ката зацепването е аналогово на стария за по лесно ако не намериш белезите можеш ти да си бележиш преди да свалиш веригата, но белезите си стоят и се виждат ясно. За да ти е по лесно си свали аутодата и по нея ще се ориентираш лесно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Re: Въпрос за м43б19,смяна на разпределителен вал.

Мнение от Rundev » 18 Дек 2010, 16:20

oci написа:
Rundev написа:Забравх да кажа,който пръв смени вала от колегите да каже как се зацепва 18-ковия вал.Има ли нещо по специално или се зацепва нормално спрямо коляновия.


Няма нищо специално това си е вал на пръв поглед същия като на 16-ката зацепването е аналогово на стария за по лесно ако не намериш белезите можеш ти да си бележиш преди да свалиш веригата, но белезите си стоят и се виждат ясно. За да ти е по лесно си свали аутодата и по нея ще се ориентираш лесно.


Ти направи ли я колега ? :roll:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Re: Въпрос за м43б19,смяна на разпределителен вал.

Мнение от Rundev » 12 Яну 2011, 16:05

oci написа:Благодарение на Жоро сменихме софта и в това отношение ми се струва, че самия двигател работи по добре в смисъл на клати обороти и работи добре иначе за вървенето карах и неговата която е 318-ка и в сравнение с моята в ниските неговата е една идея по пъргава но съм сигурен, че това ако се качи някой друг да кара двете коли няма да го хване иначе във високите след като вече един ден я пържа си миля че е малко по мощна например днес си направих тест ако може да се нарече така от Драгичево към Владая и доста байр и на 5-та го качих със 150 и продължава да ускорява.
Сега се двоумя дали си струва да сменя и вала или да се примиря така но като се знам няма да мирна и после пак ще ви пиша как е.
В старта ми се струва по мудна или по точно в старата си е като преди без ДИСА и със софта на 16-ка.
И тези 13 коня да съм сигурен че ги имам отгоре трябва само на ДИНО иначе това с вървенето и каране на други коли и мътна работа защото тук е от значение и състоянието на колата.
Аз карах на един приятел неговата 318-ка и смея да кажа че вървеше по зле от моята но тук има и други фактори- дебитомер, дюзи, компресия на двигател трябва всички показатели да са еднакви за да се тестват две коли на гонка или пък с каране.
Това е а Диса го взех за 20 лв втора употреба здрав, но нов е над 300лв. иначе буксата си я има само копуваш клана и го монтираш за 5 минути.


Oci някакво развитие с вала ? :roll: Значи хора които се занимават със софт,чип и прочие като им кажа за интервенцията казват,"това неможе да стане" дали от незнание незнам :dunno: Питах ако отида и сложа първо софт от 318-ка дали всичко ще е ок отговориха ми така:Твоето ECU е Siemens а на 318 е Bosch,нестава така,трябва да ремапнем твоето ECU,спри да четеш форумите и кой какво ти казал....... :dunno: Незнам вече на кой да вярвам.oci ще упрай работата ако е сложил вал да сподели надъго и нашироко какъв софт точно.......ала,бала....От доста време чакам "реалния отговор" както и в чуждите бмв форуми :D Чакам мамка му :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Въпрос за м43б19,смяна на разпределителен вал.

Мнение от oci » 12 Яну 2011, 17:20

Сложих го вала макар, че така като ги гледах двата за мен са еднакви, но знае ли човек може би майстор с набито око би открил някаква разлика.
Софта можеш да го смениш май тия пичове дето ти говорят тези неща не са много наясно с разликите между двата двигателя ама както и да е сименс или бош аз не съм проверявал ама Жорката ми смени софта без яд с такъв от 318-ка и то най-новия и напрактика последен излизал за тази кола.
Колата си върви безупречно сравнявайки я с други такива 318-ки върви наравно с тях ама това е тънък момент за да съм сигурен май само динотест би даказал, че всичко си е имало смисъл.
Аз лично я усещам по-пъргава от преди ама то нали знаеш човек като свикне с една кола и трудно би открил разлика от 13 коня, въпреки, че карах на един приятел неговата 318-ка, а пък той кара моята и е на мнение, че моята е по пъргава, но тук вече има значение и цялостното състояне на колата, например ако дебитомера е тръгнал или свещите не са му нови много ясно, че моята ще върво повече.
Това е и причината да не пиша в темата, за мен лично вала не трябва да се сменя защото разликата е почти нищожна.
Смени софта и си сложи ДИСАТА и карай да видиш ако не откриеш разлика тогава чак смени и вала.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Re: Въпрос за м43б19,смяна на разпределителен вал.

Мнение от Rundev » 12 Яну 2011, 17:29

oci написа:Сложих го вала макар, че така като ги гледах двата за мен са еднакви, но знае ли човек може би майстор с набито око би открил някаква разлика.
Софта можеш да го смениш май тия пичове дето ти говорят тези неща не са много наясно с разликите между двата двигателя ама както и да е сименс или бош аз не съм проверявал ама Жорката ми смени софта без яд с такъв от 318-ка и то най-новия и напрактика последен излизал за тази кола.
Колата си върви безупречно сравнявайки я с други такива 318-ки върви наравно с тях ама това е тънък момент за да съм сигурен май само динотест би даказал, че всичко си е имало смисъл.
Аз лично я усещам по-пъргава от преди ама то нали знаеш човек като свикне с една кола и трудно би открил разлика от 13 коня, въпреки, че карах на един приятел неговата 318-ка, а пък той кара моята и е на мнение, че моята е по пъргава, но тук вече има значение и цялостното състояне на колата, например ако дебитомера е тръгнал или свещите не са му нови много ясно, че моята ще върво повече.
Това е и причината да не пиша в темата, за мен лично вала не трябва да се сменя защото разликата е почти нищожна.
Смени софта и си сложи ДИСАТА и карай да видиш ако не откриеш разлика тогава чак смени и вала.


:bowdown: :bowdown: Така значи няма никъде спънка,така ли да разбирам :) Кой е Жорката и за колко време се слага софт и другото което неразбрах е тази ДИСА къде се включва.Кажи и как е разхода,защото знам че му "олеквало" на двигателя със заводските си 118 коня както е измислен :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Въпрос за м43б19,смяна на разпределителен вал.

Мнение от oci » 13 Яну 2011, 0:52

Жоро е slitter ще ти качи софта без проблем, няма спънки никъде, Диса си има заводска букса по горе съм писал вече, а за разхода имам чувството, че е по нисък, но това си зависи от стила на каране аз си я карам здраво и ми харчи все около 9 смесено.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Въпрос за м43б19,смяна на разпределителен вал.

Мнение от Zagy » 13 Яну 2011, 11:46

Разгеле - май я докарахте тая тема до щастлива развръзка.

Ще направя лек синтез и я качвам в "Доработките" :angel:

Евалата на Оци и на всички други участници :yes: :clap: :clap: :clap:
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Re: Въпрос за м43б19,смяна на разпределителен вал.

Мнение от Rundev » 13 Яну 2011, 13:38

Zagy написа:Разгеле - май я докарахте тая тема до щастлива развръзка.

Ще направя лек синтез и я качвам в "Доработките" :angel:

Евалата на Оци и на всички други участници :yes: :clap: :clap: :clap:


Загич :mhihi: Oci ще каже а и чакам slitter da прочете темата и да ми каже къде да отивам да сменя и моя и с какъв точно софт.:)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Въпрос за м43б19,смяна на разпределителен вал.

Мнение от slitter » 13 Яну 2011, 15:01

Eто го и Жорката! :) Евалата пичове! Рундев, Жорката се намира в София, ако ти се разкарва... нямаш никакви проблеми със слагането на софтуера! Ако не може и да ми се наложи да ходя до Ямбол по работа и нищо не ми пречи да се срещнем на пътя откъм СЛИВЕН :) и да ти го бацна, ама не е сигура работата! Иначе там няма ли някой, който да ти го инсталне!??? В цел Сливен да няма някой с ДИС! :dunno:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Въпрос за м43б19,смяна на разпределителен вал.

Мнение от Zagy » 13 Яну 2011, 15:26

Добре - като направим рекапитулация излиза следното:

1 - сменя се вала - слага се такъв от 318i;
2 - добавя се ДИСА клапата
3 -сменя се софта с такъв от 318i;

Така ли е?

И колко излиза като цена всичко това? Ако се разбие по точки ще е най-добре.

ПП: slitter - гледам с теб сме адаши... :mrgreen: :bchug:
Последна промяна Zagy на 13 Яну 2011, 15:27, променена общо 1 път
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Re: Въпрос за м43б19,смяна на разпределителен вал.

Мнение от Rundev » 13 Яну 2011, 15:27

slitter написа:Eто го и Жорката! :) Евалата пичове! Рундев, Жорката се намира в София, ако ти се разкарва... нямаш никакви проблеми със слагането на софтуера! Ако не може и да ми се наложи да ходя до Ямбол по работа и нищо не ми пречи да се срещнем на пътя откъм СЛИВЕН :) и да ти го бацна, ама не е сигура работата! Иначе там няма ли някой, който да ти го инсталне!??? В цел Сливен да няма някой с ДИС! :dunno:


Няма браточка,където и да питам или разговарям по тази тема започват да ме убеждават че е много трудно че неставало тъй както съм си мислел и прочие и ме разубеждават че все нещо ще се прецака.Щом си го правил и няма проблем искам да пробваме.Няма проблем да му боднем софта на 18-ка и след това поставянето на ДИСА и вал нали ? в смисъл мога да сия карам без да се дави и прочие с новия софт ?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook