дневни светлини

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 16.11.2009
Местоположение: Бургас
Кара: E 46 320D 03 Automatic
Детайли за колата: 2003
Automatic

Re: дневни светлини

Мнение от strahil95 » 18 Ное 2011, 17:12

Днес ми дойде мерака да си направя дългите на процент като дневни светлини с NCSa, като обаче забравих да деактивирам опцията за нормални дневни светлини (къси)
Като резултат
- при контакт имам дълги на процент при къси дългите гасят (те всичко е както трябва)
- приятната ми изненада е че при изваден ключ но забравени къси, всичко гасне вкл габаритите - тоест няма опасност от изцеждане на акумулатора. (това мисля се дължи на факта че не деактивирах дневни къси)
Te.
DRL_DIMMUNG
wert-02

GED_FL_ALS_DRL
aktiv

TAGFAHRLICHT_ECE
aktiv


С други думи TAGFAHRLICHT_ECE го оставих активиран (aktiv) вместо да го забраня (nicht_aktiv) и по дози начин лаит модула гаси всичко при изваден ключ което, поне за мене, е добре дошло.
Надявам се да е от полза - а ако вече се знае - извинявам се за спама :D

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: дневни светлини

Мнение от © » 18 Ное 2011, 21:48

откакто започнаха да проверяват светлините за регулиране имало ли е случай някой от колегите с активиран % от дългите светлини да е имал проблеми с полиция?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: дневни светлини

Мнение от dido0o``` » 19 Ное 2011, 0:30

strahil95 написа:TAGFAHRLICHT_ECE
aktiv

Може и да греша, но аз смятам че ако тази опция я оставиш nicht_aktiv няма да имаш никакви дневни светлини.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: дневни светлини

Мнение от slitter » 19 Ное 2011, 9:08

Имам въпрос за тези дневни светлини с дълги на процент:
1. При включени такива дневни светлини, светят ли отзад стоповете или свети само отпред дългия???
2. Може ли да се направи така, че тези дневни светлини да ряботят при включен от бутона на лайт модула само на габарит и да се включват и те при палене автоматично, а ако не искаш да ползваш екстрата лятото да си сложиш ключва в положение 0 и да не работят, както е с обикновените дневни светлини??? В смисъл екстрата работи, когато ключа е сао в положение габарит и даден контакт!

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: дневни светлини

Мнение от Dimitroff » 19 Ное 2011, 9:31

Аз не разбирам колегите, който си активират дългите на дадени %-ти за дневни светлини...
Е46 е със сравнително малка предница...активирайки с експерта % от дългите...просто дори и чисто визуално не стоят добре, баси...

Отделно - не знам как ви ги активират, обаче, на контакт ли е колата - няма гасене на дългите! :mhihi:

За мен няма нищо по-нормално от активирането на баш си дневните светлини - късите!

Но пък ... всеки с вкуса си :confused:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: дневни светлини

Мнение от dido0o``` » 19 Ное 2011, 9:46

slitter написа:Имам въпрос за тези дневни светлини с дълги на процент:
1. При включени такива дневни светлини, светят ли отзад стоповете или свети само отпред дългия???
2. Може ли да се направи така, че тези дневни светлини да ряботят при включен от бутона на лайт модула само на габарит и да се включват и те при палене автоматично

1. При мене лично не работят.
2. Ако се измисли начин да се спират светлините при гасене става. При мен при позиция на ключа на фаровете на габарит ми светят габаритите и дългите.
Примерно ако първо се активират обикновените дневни светлини (късите) през ДИС. Доколкото знам те работят при включени светлини постоянно и се гасят от контактния ключ. Съответно след една така активация, ако се пуснат дългите през NCS няма ли да стане по начина, който искаш ти? Но предполагам че на позиция на ключа за фаровете '0' ще ти работят дългите.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: дневни светлини

Мнение от K_Ilkov » 19 Ное 2011, 11:52

Dimitroff написа:Аз не разбирам колегите, който си активират дългите на дадени %-ти за дневни светлини...
Е46 е със сравнително малка предница...активирайки с експерта % от дългите...просто дори и чисто визуално не стоят добре, баси...

Отделно - не знам как ви ги активират, обаче, на контакт ли е колата - няма гасене на дългите! :mhihi:

За мен няма нищо по-нормално от активирането на баш си дневните светлини - късите!

Но пък ... всеки с вкуса си :confused:

Както каза всеки с вкуса си
и аз да добавя всяко нещо си има плюсове и минуси

за мен + са:
1. ксенона не се пуска
т.е. не се съкращава живота на елементите от тази система, а те не са евтини
2. от както съм го активирал не мисля по въпроса - зиме лете свети си и това е

как изглежда? - честно хич не ми дреме :mhihi:
докато не ме спират куките да се занимавам с глупости
и не създава проблеми по колата аз съм доволен :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: дневни светлини

Мнение от © » 19 Ное 2011, 12:13

на първа позиция на ключа светят ли?
Защото аз често държа ключа така че да работи Dynavin-a , а ако през това време и фаровете светят ще стане лошо

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: дневни светлини

Мнение от K_Ilkov » 19 Ное 2011, 13:15

ще погледна следобяд, но мисля, че светят
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 4.07.2009
Пол: Мъж
Кара: ше E46 320D
Мечтае да кара: 850

Re: дневни светлини

Мнение от el lobo » 19 Ное 2011, 13:22

© написа:на първа позиция на ключа светят ли?
Защото аз често държа ключа така че да работи Dynavin-a , а ако през това време и фаровете светят ще стане лошо


и аз съм с дълги на % и не се занимавам да пускам нищо , на първа позиция на ключа т.е. габарит свети габарита + % на дневните , а като пуснеш късите и дневните изчезват

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: дневни светлини

Мнение от K_Ilkov » 19 Ное 2011, 14:32

на първа позиция на контактния ключ беше въпроса ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: M62B46

Re: дневни светлини

Мнение от Retrofit » 19 Ное 2011, 14:51

Дневните светлини святкат на пълен контакт, независимо дали са късите или дългите на %.
Дългите на % е по добре за коли с оригинален ксенон, за да не горят рефлекторите напразно, както знаете това им е слабо място.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: дневни светлини

Мнение от kriso85 » 19 Ное 2011, 15:17

А задните светлини светят ли когато са активирани този тип дневни светлини /хх% дългите/
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: дневни светлини

Мнение от slitter » 19 Ное 2011, 15:38

kriso85 написа:А задните светлини светят ли когато са активирани този тип дневни светлини /хх% дългите/


Оказва се, че не светят никакви светлини от стопа при тези дневни светлини! Лично аз оставам с обикновените си дневни светлини, нещо не ме кефат тия с %та, прав е Ванката до некъде - изгледба като стае ситроен с преебани кабели и току виж като ефект се получило да светят дългите, мъждукайки :) Нещо друго ми прави впечатление, гледам, че масово нови БМВта, а и такива като нас с е46 масово карат само на ейнджъли, ако има такива разбира се... та не им ли правят проблем полицаите, те могат ли да се тълкуват като дневни светлини!???

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: дневни светлини

Мнение от K_Ilkov » 19 Ное 2011, 15:42

© написа:на първа позиция на ключа светят ли?
Защото аз често държа ключа така че да работи Dynavin-a , а ако през това време и фаровете светят ще стане лошо

на първа позиция както и Ретрофит написа не светят
е сега емпирично проверих :mhihi:

отзад нищо не свети при дълги на %

slitter написа:Нещо друго ми прави впечатление, гледам, че масово нови БМВта, а и такива като нас с е46 масово карат само на ейнджъли, ако има такива разбира се... та не им ли правят проблем полицаите, те могат ли да се тълкуват като дневни светлини!???

чувал съм че правят проблеми куките за такива.
незнам нека някой с енджъли да каже
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook