дневни светлини

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: дневни светлини

Мнение от Gqbriel » 09 Апр 2014, 11:28

JTD написа:Да попитам, защото не си спомням в тази тема да е повдиган въпроса.
Може да ли да се активират само предните габарити под формата на дневни светлини?
Идеята е да се заменят с ейнджъли и само те да си се активират автоматично.


Габаритите не могат да се активират ,но можеш само на ангелски да караш светнати без значение,на каква позиция е ключа за светлини.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 1.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330D 184к.с

Re: дневни светлини

Мнение от SheTrqa » 09 Апр 2014, 11:52

До колкото знам на габарити като се кара също правят проблем. Въпроса ми е дали има вариант да се смени крушката на габаритите с по-силно светеща и да изглежда все едно се кара на дневни?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 330хд

Re: дневни светлини

Мнение от JTD » 09 Апр 2014, 12:10

Gqbriel написа:
JTD написа:Да попитам, защото не си спомням в тази тема да е повдиган въпроса.
Може да ли да се активират само предните габарити под формата на дневни светлини?
Идеята е да се заменят с ейнджъли и само те да си се активират автоматично.


Габаритите не могат да се активират ,но можеш само на ангелски да караш светнати без значение,на каква позиция е ключа за светлини.

Да, сигурно може с прекарване на допълнителни кабели, предполагам.
Идеята ми беше ангелите директно във фасунгата на габарита и това е. Без никакво допълнително окабеляване, нежелани (от моя страна) връзки към съществуващата инсталация на колата и т.н.
Мерси.
Трябва да си богат, за да караш BMW!
Трябва да си много богат, за да караш старо BMW!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: дневни светлини

Мнение от oci » 09 Апр 2014, 16:13

JTD написа:
Gqbriel написа:
JTD написа:Да попитам, защото не си спомням в тази тема да е повдиган въпроса.
Може да ли да се активират само предните габарити под формата на дневни светлини?
Идеята е да се заменят с ейнджъли и само те да си се активират автоматично.


Габаритите не могат да се активират ,но можеш само на ангелски да караш светнати без значение,на каква позиция е ключа за светлини.

Да, сигурно може с прекарване на допълнителни кабели, предполагам.
Идеята ми беше ангелите директно във фасунгата на габарита и това е. Без никакво допълнително окабеляване, нежелани (от моя страна) връзки към съществуващата инсталация на колата и т.н.
Мерси.


С кодиране не става имаше вече дискусия в други теми и там също съм писал, че не става трябва допълнително окабеляване:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 2.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 320d 150

Re: дневни светлини

Мнение от veleto » 19 Окт 2014, 12:49

Здравейте,активирал съм дневните светлини по този начин:
Вариант -3: дневни светлини дълги на "%" БЕЗ габарити и интериор, положението на копчето на фаровете е на "0" и при втори контакт се включват, при нулево положение на ключа всичко се гаси.
Питането ми е мога ли да програмирам дългите (по описания по-горе начин) да се гасят при включване на ключа(за фарове) на положение габарит ? Идеята ми е да си сложа angel eyes,но като пусна на габарит при опицията (по-горе) ще светят и дългите на %.А аз искам всичко от Вариант 3 да се запази просто да се гасят дългите на % при включване на габарит.
Мерси

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: дневни светлини

Мнение от Kris » 19 Окт 2014, 15:17

veleto написа:Здравейте,активирал съм дневните светлини по този начин:
Вариант -3: дневни светлини дълги на "%" БЕЗ габарити и интериор, положението на копчето на фаровете е на "0" и при втори контакт се включват, при нулево положение на ключа всичко се гаси.
Питането ми е мога ли да програмирам дългите (по описания по-горе начин) да се гасят при включване на ключа(за фарове) на положение габарит ? Идеята ми е да си сложа angel eyes,но като пусна на габарит при опицията (по-горе) ще светят и дългите на %.А аз искам всичко от Вариант 3 да се запази просто да се гасят дългите на % при включване на габарит.
Мерси

Няма да стане. Нали идеята на дневните се губи ако стане така. Те хората са го измислили доста отдавна и то при условие, че никъде по света габарита (самостоятелно) не се има за светлина за движение. Само за маркиране на автомобила при паркиране и слаба видимост.


Разбира се и ти имаш вариант да го направиш, като си върнеш обратно кодирането в изходно положение и след това да монтораш от тези допълнителните модулчета за дневни светлини, те се влияят от габарита.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 2.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 320d 150

Re: дневни светлини

Мнение от veleto » 19 Окт 2014, 18:04

Няма да стане. Нали идеята на дневните се губи ако стане така. Те хората са го измислили доста отдавна и то при условие, че никъде по света габарита (самостоятелно) не се има за светлина за движение. Само за маркиране на автомобила при паркиране и слаба видимост.


Разбира се и ти имаш вариант да го направиш, като си върнеш обратно кодирането в изходно положение и след това да монтораш от тези допълнителните модулчета за дневни светлини, те се влияят от габарита.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk[/quote]
Ясно,значи заводско няма да се получат нещата.Трябва да се сложат от тези модулчета за дневните светлини .То хубаво се губи идеята на дневните светлини,ама се губи и идеята на ангелите по този начин.Ще е грозно според мен дневни светлини + ангели на габарит.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: дневни светлини

Мнение от Kris » 22 Окт 2014, 7:50

veleto написа:Няма да стане. Нали идеята на дневните се губи ако стане така. Те хората са го измислили доста отдавна и то при условие, че никъде по света габарита (самостоятелно) не се има за светлина за движение. Само за маркиране на автомобила при паркиране и слаба видимост.


Разбира се и ти имаш вариант да го направиш, като си върнеш обратно кодирането в изходно положение и след това да монтораш от тези допълнителните модулчета за дневни светлини, те се влияят от габарита.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

Ясно,значи заводско няма да се получат нещата.Трябва да се сложат от тези модулчета за дневните светлини .То хубаво се губи идеята на дневните светлини,ама се губи и идеята на ангелите по този начин.Ще е грозно според мен дневни светлини + ангели на габарит.[/quote]

Нали не мислиш, че идеята на ангелите е да се кара самостоятелно на тях? Ако беше така щеше да са направени да светят доста по силно. А аз лично до сега не съм видял афтърмаркет ангели да светят достатъчно за да се ползват за дневни.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: дневни светлини

Мнение от 100imenov » 22 Окт 2014, 10:57

Просто си купуваш хубави ангелски очи (лед), караш само на тях като дневни светлини и си доволен, аз съм така и проблеми нямам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 5.01.2012
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Х3 е83 2.0д

Re: дневни светлини

Мнение от kosyo11 » 22 Окт 2014, 11:40

В Стара Загора някой може ли да настрой дългите на % като дневни срещу заплащане.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: дневни светлини

Мнение от pazokolarov » 23 Окт 2014, 8:42

Има готови модули, които включват дневни светлини 5 секунди след стартиране на двигателя при изключени фарове. Ако се включат фаровете на каквато и да е степен, дневните са изключват. Няма значение какви светлини ще се използват за дневни - габарити, добавени или ангели. Джаджата е около 30 лева.
Изображение
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: дневни светлини

Мнение от ilia1984 » 25 Окт 2014, 21:17

За активиране на фабричните дневни (дългите на %) търсете колегата oci(Орлин) на мен ми активира дневните за 5 минути след като 4 човека преди него не успяха!!! :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: дневни светлини

Мнение от Gqbriel » 25 Окт 2014, 23:07

ilia1984 написа:За активиране на фабричните дневни (дългите на %) търсете колегата oci(Орлин) на мен ми активира дневните за 5 минути след като 4 човека преди него не успяха!!! :yes:

Големи про-та са били :)


Sent from nokia 6310
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 25.10.2010
Местоположение: BURGAS
Кара: E46

Re: дневни светлини

Мнение от STOIANOV LUMMA » 25 Ное 2014, 11:38

Колеги,един майстор ми пипа колата и сега на положение 0 преди да стартира мотора се вкл. късите и постоянно светят.Какво да правя?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: дневни светлини

Мнение от oci » 25 Ное 2014, 13:31

STOIANOV LUMMA написа:Колеги,един майстор ми пипа колата и сега на положение 0 преди да стартира мотора се вкл. късите и постоянно светят.Какво да правя?

ходи при друг майстор, който знае какво прави.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook