дневни светлини

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 8.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 318ci е46'01

Re: дневни светлини

Мнение от Manuel » 22 Дек 2014, 22:09

Колеги да попитам когато ключа поставен без значение на коя позиция с изключени светлини и дам дългите веднъж за премигане и ми се включват светлините все едно съм ги пуснал от копчето за габарит и къси, та на какво се дължи това и нормално ли е и мога ли да карам по този начин?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 18.07.2013
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: ше: BMW(e46) 143 hp. (N42B20)
Мечтае да кара: Ново BMW

Re: дневни светлини

Мнение от torettos » 22 Дек 2014, 23:39

Manuel написа:Колеги да попитам когато ключа поставен без значение на коя позиция с изключени светлини и дам дългите веднъж за премигане и ми се включват светлините все едно съм ги пуснал от копчето за габарит и къси, та на какво се дължи това и нормално ли е и мога ли да карам по този начин?


Колега, и без ключа да е в ключалката и дръпнеш лосчето ти се активират фаровете за 40 секунди - нарича се "Изпрати ме до вкъщи" :D след това автоматично изключват..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 8.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 318ci е46'01

Re: дневни светлини

Мнение от Manuel » 23 Дек 2014, 12:15

torettos написа:
Manuel написа:Колеги да попитам когато ключа поставен без значение на коя позиция с изключени светлини и дам дългите веднъж за премигане и ми се включват светлините все едно съм ги пуснал от копчето за габарит и къси, та на какво се дължи това и нормално ли е и мога ли да карам по този начин?


Колега, и без ключа да е в ключалката и дръпнеш лосчето ти се активират фаровете за 40 секунди - нарича се "Изпрати ме до вкъщи" :D след това автоматично изключват..

Мерси колега, Весели Празници. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 5.09.2005
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: E60 520d, E83 3.0D, E36 316ti

Re: дневни светлини

Мнение от Milcho » 19 Мар 2015, 13:12

Здравейте. Колата ми е E46 Touring, производство 10/2002. Имам AUTO на фаровете. Благодарение на прочетеното тук (огромни благодарности на всички, които споделят :bowdown: ), успях с нцс експерт да си активирам дългите на процент и в момента работят така:
AUTO - дълги на 30% (светло), къси (тъмно)
0 - дълги 30%
I - дълги 30% + габарити
II - къси

Въпроса ми е дали е възможно да се направи така, че дългите на процент да работят само на позиция AUTO на ключа, а останалите позиции да си останат както са стандартно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: дневни светлини

Мнение от oci » 19 Мар 2015, 13:44

Milcho написа:Здравейте. Колата ми е E46 Touring, производство 10/2002. Имам AUTO на фаровете. Благодарение на прочетеното тук (огромни благодарности на всички, които споделят :bowdown: ), успях с нцс експерт да си активирам дългите на процент и в момента работят така:
AUTO - дълги на 30% (светло), къси (тъмно)
0 - дълги 30%
I - дълги 30% + габарити
II - къси

Въпроса ми е дали е възможно да се направи така, че дългите на процент да работят само на позиция AUTO на ключа, а останалите позиции да си останат както са стандартно?

:nono:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46

Re: дневни светлини

Мнение от mafyata » 12 Апр 2015, 23:48

Колеги , кой в Бургас разбира от кодиране и т.н. ?

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 8.08.2015
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Е46 325i
Детайли за колата: 2001

Re: дневни светлини

Мнение от raico79 » 26 Сеп 2015, 12:54

ociata написа:С риск да ме обвините че се правя на тарикат или нещо подобно, ако имате куража, нервите и времето да се разправяте никой не може да ви глоби дори на обикновен габарит да карате. Замислете се колко от полицаите, които са ви спирали са имали техническо средство да измерят силата на светлината на вашите фарове? Полицая в никакъв случай не е компетентен да реши дали това което свети отпред на колата е дневна сетлина или нощна тъмнина :smoke: Затова си има ясно описани изисквания(малко по-горе ги има) и полицая може само да съблюдава за тяхното спазване. Но понеже 90% от служителите са... как да го кажа богопомазани, най-вероятно ще ви напишат акт. Пишете възражение че не са тествали светлините Ви с техническо средство за силата на светене, като излезе наказателното постановление подавате жалба в съда и акта отпада като несъстоятелен. На всичкото отгоре и самия полицай, който ви е написал акта ще трябва да се разкарва в съда заедно с вас, така че ако го предупредите какво възнамерявате да направите е много вероятно да се откаже да ви пише акт(проверено многократно :mhihi: ). Ако реши да ви пише фиш, задължително откажете, защото фиш не може да се обжалва :idea:

Сега сигурно ще си кажете за какво са ми толкова главоболия, вместо да пусна тъпите къси светлини? Ами ок всеки сам си решава, но аз лично щом са решили да ме правят на балък, ще ги правя и аз на балъци до дупка :yes:

точно така

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 20.09.2015
Пол: Мъж

Re: дневни светлини

Мнение от dizra » 14 Ное 2015, 21:00

kosyo11 написа:В Стара Загора някой може ли да настрой дългите на % като дневни срещу заплащане.

Отиваш в бившия сервиз Освобождение,малко преди КАТ в ляво,караш на право,после в дясно-втори или трети гараж,пак в ляво и търсиш Симеон.Свястно и кадърно момче,Слага някаква джаджа-60 лв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: дневни светлини

Мнение от oci » 14 Ное 2015, 23:00

dizra написа:
kosyo11 написа:В Стара Загора някой може ли да настрой дългите на % като дневни срещу заплащане.

Отиваш в бившия сервиз Освобождение,малко преди КАТ в ляво,караш на право,после в дясно-втори или трети гараж,пак в ляво и търсиш Симеон.Свястно и кадърно момче,Слага някаква джаджа-60 лв.


каква джаджа бе колега :mhihi: тая тема е 100 страници за това как се кодират дневни сметлини без кабели и преправяне, а ти сега го пращаш да му слагат джаджи :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 5.01.2012
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Х3 е83 2.0д

Re: дневни светлини

Мнение от kosyo11 » 15 Ное 2015, 1:26

Не че не съм пробвал в сервиз,майсторът беше много сигурен че ще стане,след един час ровене с лаптоп без успех ми каза да я оставя за един ден и щяло да стане,как да пробвам пак при случаен майстор,затова търся помощ от тук,може и в Бургас да ми препоръчате.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: дневни светлини

Мнение от georgi_1986 » 15 Ное 2015, 7:48

:yes:
Последна промяна georgi_1986 на 20 Ное 2015, 10:17, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: дневни светлини

Мнение от NGneer4eto » 15 Ное 2015, 9:45

А има ли вариант за ангелски очи на габарит, да се направи превключвателя за фаровете постоянно да е на позиция габарит и при изваждане на ключа те да гаснат сами? Понеже вече разбрах, че не могат да се направят да се включват при изключено положение на превключвателя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: дневни светлини

Мнение от oci » 15 Ное 2015, 10:16

NGneer4eto написа:А има ли вариант за ангелски очи на габарит, да се направи превключвателя за фаровете постоянно да е на позиция габарит и при изваждане на ключа те да гаснат сами? Понеже вече разбрах, че не могат да се направят да се включват при изключено положение на превключвателя.

НЕ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: дневни светлини

Мнение от vavilon » 16 Ное 2015, 11:06

NGneer4eto написа:А има ли вариант за ангелски очи на габарит, да се направи превключвателя за фаровете постоянно да е на позиция габарит и при изваждане на ключа те да гаснат сами? Понеже вече разбрах, че не могат да се направят да се включват при изключено положение на превключвателя.

Защо ти е това? Ангелските очи се връзват с реле на 2-ри контакт и си имаш дневни без да въртиш врътката за светлините. ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: дневни светлини

Мнение от NGneer4eto » 16 Ное 2015, 11:45

vavilon написа:
NGneer4eto написа:А има ли вариант за ангелски очи на габарит, да се направи превключвателя за фаровете постоянно да е на позиция габарит и при изваждане на ключа те да гаснат сами? Понеже вече разбрах, че не могат да се направят да се включват при изключено положение на превключвателя.

Защо ти е това? Ангелските очи се връзват с реле на 2-ри контакт и си имаш дневни без да въртиш врътката за светлините. ;)


Интересно! Малко подробности за връзването с този втори контакт? Сложна ли е процедурата? Да кажем, че реле ще намерим (даже май вървеше с АО). Когато се даде на контакт ли включват очите?

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook