Update на софтуера на DME/DDE (в случая на DME)

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 1.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW 330xd

Re: Update на софтуера на DME/DDE (в случая на DME)

Мнение от xian777 » 17 Яну 2014, 8:16

NikVanov написа:Ясно е, че софтуерът е доста разнообразен, но болшинството от колегите, които използват кабел и софт от склад66 имат INPA и три версии на DIS:
DIS 55 EN- на английски, има диагностика+кодиране,
DIS 57 EN + TIS- на английски, има диагностика + TIS,
DIS 57 RU- на руски, само диагностика.
За домашна употреба мисля че е достатъчно.
А колегата, който пита изглежда е тръгнал да работи само на акумулатор, в един момент е паднало напрежението и после.....


Мдам, точно така се е получило, паднало е напрежението и нещата се прецакаха.
Вчера обаче си поиграх, вързах колата към другата ми кола и благодарение на съветите и съдействието на колегата NikVanov, който ми даде DIS 55 с опции за кодиране, преинсталирах софтуера на EGS и сега всичко работи безупречно.
В момента имам 2 работещи EGS-модула и сериозно обмислям дали да не изпратя единия тук - http://translate.google.com/translate?c ... index.html :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 26.03.2012
Местоположение: Tryavna
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i 1998 М52B20 / M54B20
Детайли за колата: ебати бавареца :)

Re: Update на софтуера на DME/DDE (в случая на DME)

Мнение от bohcho » 18 Мар 2014, 18:36

А за да не падне напрожението може ли колата да е запалена ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Update на софтуера на DME/DDE (в случая на DME)

Мнение от oci » 18 Мар 2014, 19:22

bohcho написа:А за да не падне напрожението може ли колата да е запалена ?


не :nono:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: Sofia/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: E39 - 540
Мечтае да кара: Trabant

Re: Update на софтуера на DME/DDE (в случая на DME)

Мнение от omegaart » 23 Апр 2014, 18:58

Все още ли трябва да се ползва diag head ( емулатора жълта глава ) за ъпдате на софта ?
Желаещи в СФ да пуснем един ъпдате на моята талига ?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 10.03.2009

Re: Update на софтуера на DME/DDE (в случая на DME)

Мнение от turimuvesnik » 09 Юни 2014, 14:40

Сложих нов дебитомер Pierburg (7.22 684.09.0 ), който да подмени съществуващия проблемен Bosch (F 00C 2G2 062), не усетих никаква промяна, ядосах се, прочетох тук - там, обадих се тук там, вклчително и на добри и отзивчиви колеги от форума (за съжаление бяха заети). Накрая се обадих се на AutoBavaria, те си поиграха 2 часа с ъпдейт на софтуера за добра сума, докарах го до цена като на нов Bosch .... и колата литна ... Върти гуми на всеки завой, общо взето откакто я карам не е била такава. Говоря за 320d 2000 година комби 136 коня по тефтер.
Смело напред със смяна с чисто нови части и следене на живите данни (в тях е истината).
Това е моето мнение. Успех

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 6.09.2012
Местоположение: ПЛОВДИВ
Пол: Мъж
Кара: E46 318d 2003 г

Re: Update на софтуера на DME/DDE (в случая на DME)

Мнение от hristozov_bg » 27 Юни 2014, 18:19

Има ли някой в Пловдив, който може да направи UPDATE на DDE3.0, колата е Е46,318D,2000СС,85KW,M47, Facelift, 2002 г. /доста рядък модел/ и евентуално цена на PM.
ONLY GOD DIES YOUNG !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 27.07.2013
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: е92,е46
Мечтае да кара: Hp4
Детайли за колата: M suspension

Re: Update на софтуера на DME/DDE (в случая на DME)

Мнение от grozdan1995 » 11 Авг 2014, 13:34

Колеги ако си сменя дебитомера с марели или пиербург защото сегашния бош почина ще има ли нужда от update или нещо подобно.. ? :kuku:
Над смълчаните полета дрифтят малки пишлемета

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2020
Регистриран на: 21.10.2004
Кара: E70

Re: Update на софтуера на DME/DDE (в случая на DME)

Мнение от slitter » 11 Авг 2014, 14:18

grozdan1995 написа:Колеги ако си сменя дебитомера с марели или пиербург защото сегашния бош почина ще има ли нужда от update или нещо подобно.. ? :kuku:

Препоръчвам ти да си вземеш пак Бош, защото после ще се наложи да си купиш още един... Изпробвано е :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 11.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 Coupe 328i , Е36 Sedan 316i
Мечтае да кара: E36 M3 , E30 M3 , E31 850csi и все такива гадни стари кочини

Re: Update на софтуера на DME/DDE (в случая на DME)

Мнение от DirtySouth » 22 Сеп 2014, 20:59

Здравейте момчета , колата ми е е36 с двигател от е46 автоматик в момента с ръчни скорости , въпроса ми р какво се търси при ъпдейт на софтуера на екуто за да знам дали ще може да се ъпдейтне и моето или ще си търси модулите от е46цата
I'm slowly drifting
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Update на софтуера на DME/DDE (в случая на DME)

Мнение от oci » 23 Сеп 2014, 12:42

DirtySouth написа:Здравейте момчета , колата ми е е36 с двигател от е46 автоматик в момента с ръчни скорости , въпроса ми р какво се търси при ъпдейт на софтуера на екуто за да знам дали ще може да се ъпдейтне и моето или ще си търси модулите от е46цата

табло, лайт модул и евс, а по-лесно е да се сложи на друга кола и да се направи там ъбдейта или да се флашне по БДМ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 11.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 Coupe 328i , Е36 Sedan 316i
Мечтае да кара: E36 M3 , E30 M3 , E31 850csi и все такива гадни стари кочини

Re: Update на софтуера на DME/DDE (в случая на DME)

Мнение от DirtySouth » 23 Сеп 2014, 19:16

А в случая като моето еку е от автоматик и си търси автомата дали при ъпдейт ще си го търси пак ? Трябва да се понапише за тоя лайт модул и табло , че ги имам и двете и ще е полезно да ги навържа в колата да имам пълноценна инсталация , пък ако трябва таблото ще си го карам с багажника :mhihi:
I'm slowly drifting
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Update на софтуера на DME/DDE (в случая на DME)

Мнение от oci » 25 Сеп 2014, 0:22

DirtySouth написа:А в случая като моето еку е от автоматик и си търси автомата дали при ъпдейт ще си го търси пак ? Трябва да се понапише за тоя лайт модул и табло , че ги имам и двете и ще е полезно да ги навържа в колата да имам пълноценна инсталация , пък ако трябва таблото ще си го карам с багажника :mhihi:


Не се занимавай с глупости, вържи еку-то на друга кола и там го ъбдейтни, или направо по БДМ и така няма да връзваш табло и лайт, автомата няма да го търси при положение, че го флашнеш със софтуер за ръчка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 11.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 Coupe 328i , Е36 Sedan 316i
Мечтае да кара: E36 M3 , E30 M3 , E31 850csi и все такива гадни стари кочини

Re: Update на софтуера на DME/DDE (в случая на DME)

Мнение от DirtySouth » 16 Ное 2014, 15:49

Такаа ще се слага екуто и евса на друга колс то е ясно , въпроса е като се стигне до въвеждане на вин , друг от кола с ръчни скорости ли да се сложи или оригиналния си който е за автомат

Идеята ми е следната за ъпдейта , не колата да стане самолет ,а да може да се избегнат някои грешки в момента запосва доста за кутията , а предполагам и заради махнатите катализатори екуто пише грешка дебитомер тоест трябва да се мине на евро 2 , таа някой колега ще се наеме ли да експериментираме , колс друга за опита има сега се търси само "тунера"

Друг въпрос , след като съм с една от последните м52 произвеждани , април 2000та възможно ли е да няма по нова версия ?
I'm slowly drifting
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 29.05.2007

Re: Update на софтуера на DME/DDE (в случая на DME)

Мнение от nikilauda » 24 Яну 2015, 12:24

Браво за темата. И аз съм готов вече за ъпдейт. С Е46 М43 Съм 2001г. Сега е Евро 3 и имам проблеми след махането на катализатора искам да мина към Евро 2. Та искам да попитам преди да започна трябжа ли да си набавя някакви номера освен на рамата. Как да мина на искания от мен софт.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Update на софтуера на DME/DDE (в случая на DME)

Мнение от oci » 26 Яну 2015, 23:13

nikilauda написа:Браво за темата. И аз съм готов вече за ъпдейт. С Е46 М43 Съм 2001г. Сега е Евро 3 и имам проблеми след махането на катализатора искам да мина към Евро 2. Та искам да попитам преди да започна трябжа ли да си набавя някакви номера освен на рамата. Как да мина на искания от мен софт.


като начало ти трябва ДИС и после да знаеш правилния софтуер за твоята кола и не на последно място как да направиш въпросния ъпдейт, за рамата е ясно ще я видиш от талона.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook