Проблем с нафта в маслото на Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.08.2010
Пол: Мъж

Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от katch_ » 23 Сеп 2010, 16:55

Колеги помагайте, МОЛЯ!!!
Бързо и накратко, питам за Е46 320D. Отидох да си сменя маслото в лицензирания сервиз на BMW, в Благоевград и там един от майсторите ми каза, че старото масло му намирисва на нафта и е доста рядко, да наблюдавам дали нивото на новото маслото на пръчката ще се повиши с карането ,и че е твърде вероятно да влиза нафта в маслото. След около 2000 км след смяната на мен ми се видя, че нивото е малко повишено и започнах питания насам - натам.
От друг, пак уж качествен сервиз пък ми казаха, че този двигател няма от къде да вкарва нафта в маслото. Кой прав кой крив :dunno:
Ако някой е имал такъв проблем или пък има какво да каже по темата - благодаря предварително!!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 348
Регистриран на: 3.04.2010
Местоположение: Банкя
Пол: Мъж
Кара: е 46 320д 136кс + чип

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от tani bojilov » 25 Сеп 2010, 0:20

katch_ написа: друг, пак уж качествен сервиз пък ми казаха, че този двигател няма от къде да вкарва нафта в маслото
И аз съм на това мнение,но все пак проверявай маслото нищо няма да ти стане :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от S7 » 02 Окт 2010, 18:57

ей такова нещо за 1 път чувам :shock: кажи като разбереш от каде е проблема че ми стана интересно :paranoid:

ШОП
Аватар
Мнения: 3110
Регистриран на: 23.06.2003
Местоположение: София
Кара: e87lci

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от BMDrago » 02 Окт 2010, 23:59

чувал съм за подобен проблем,получавал се от кофти нафта :roll:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от S7 » 03 Окт 2010, 8:35

кофти,кофти ама пък как се вре при маслото :paranoid:

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от Zagy » 03 Окт 2010, 9:02

Горивната и мазителната система нямат никакви общи точки... имам съмнения, но са в твоя майстор... все пак то не пречи да си проверяваш и да ъпдейтваш темата, защото е интересно.
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от LUCIFER'S » 03 Окт 2010, 12:52

има вероятност като изгасиш мотора от дюзите ти да изтича нафта.... но чак пък с такива разшлякани дюзи да си... нещо много е абсурдно това да ти кажа... за бензинов мотор 100% тва е проблема за наличие на гориво в маслото!
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 3.12.2009
Пол: Мъж

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от mzgrv » 03 Окт 2010, 19:48

Съвсем нормално е в подбуталното пространство да преминава прясно горивно вещество, както и отработени от горенето продукти.

Допирните "точки" между двете системи, за което спомена колегата по-горе, са повърнините, по които се движат буталните пръстени (сегментите).

Тъй като уплътнението не е напълно херметично, а и всички знаем за така наречения помпен ефект на пръстените на буталото, е съвсем в границите на нормалното масло да преминава от подбуталното в надбуталното пространство, а в обратната посока да преминава нафта/бензин, отработени продукти на горенето и т.н.

В този ред на мисли, вашите автомобили, драги собственици, не харчат почти никакво масло, а харчат, дори и по половин литър на 1000 км (някои коли). Други хачат по 200-300 мл на 1000 км. Причината за това нивото да остава постоянно е, че в маслената вана вече има други вещества, изключая машинното масло и добавките в него (моторно масло).

Поздрави!

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от Zagy » 03 Окт 2010, 22:10

Или аз нищо не разбрах от това последното, или ти, колега, нещо не си го написал като хората :conf:
Може ли пак?
Si non confectus, non reficiat.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 3.12.2009
Пол: Мъж

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от mzgrv » 03 Окт 2010, 22:35

Разбирам, че не съм бил достатъчно ясен, за което се извинявам.

Искам да кажа, че между подбуталното и надбуталното пространство има обмяна на вещество. От горивната камера в маслото преминават продукти от горенето, както дори и прясно горивно вещество.

В обратната посока се случва същото. В камерата преминава моторно масло, което бива изгорено.

Това е съвсем нормално, имайки предвид конструкцията на двигателя с вътрешно горене. По-точно трябва да се насочим към буталните пръстени (сегментите) и тяхното помпено действие.

За това, според мен, след известен пробег е съвсем нормално моторното масло да е променило цвета си в някаква степен, мириса, а за смазочните качества да не говорим.

Благодаря!

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от Zagy » 04 Окт 2010, 7:05

Така е по-ясно, но предполагам се досещаш, че за да смеси масло и нафта по този начин сегментите трябва да са непознат елемент в конкретния мотор... демек адски износени... а и ми е интересно тоя майстор да не е хрътка, че е надушил нафта в маслото... при положение, че миришат много подобно :smoke:
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от LUCIFER'S » 04 Окт 2010, 9:52

mzgrv написа:Съвсем нормално е в подбуталното пространство да преминава прясно горивно вещество, както и отработени от горенето продукти.



Прясна горивна смес при дизела няма как да преминава когато работи мотора.... по простата причина, че се сгъстява само въздух, и в момента на впръскването всичко изгаря/възпламенява се.... за отработените от горенето продукти съм съгласен!!!
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от Zagy » 04 Окт 2010, 10:30

То затова съвсем прясно масло само след 200-300 км вече е черно като катран...
Si non confectus, non reficiat.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 3.12.2009
Пол: Мъж

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от mzgrv » 04 Окт 2010, 11:32

LUCIFER'S написа:
mzgrv написа:Съвсем нормално е в подбуталното пространство да преминава прясно горивно вещество, както и отработени от горенето продукти.



Прясна горивна смес при дизела няма как да преминава когато работи мотора.... по простата причина, че се сгъстява само въздух, и в момента на впръскването всичко изгаря/възпламенява се.... за отработените от горенето продукти съм съгласен!!!


Да, съвършено вярно! Говоря за двигателите с вътрешно горене, като цяло (и бензиновите такива).

Въпреки че горивно вещество (газьол) при дизеловите двигатели също преминава, поради причината, че не цялото количество впръскано дизелово гориво се възпламенява и изгаря. Разбира се, стремежът на конструкторите е тъкмо в тази посока, а именно - пълното изгаряне.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 19.09.2012
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: ШЕ 330d (manual)
Мечтае да кара: bmw f10 m5
Детайли за колата: M-packet Mtech 1

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от SlipX » 04 Юни 2015, 8:01

Колеги, за да не вдигам нова тема ще ползвам тази старата. Преди няколко дни имах теч на масло. Събираше се във ваничката където са дюзите. Отначало мислехме че е нафта и е от някоя дюза понеже маслото с което карам е тънко 5в30. В крайна сметка се оказа гарнитурата която е под тях. Понеже теча беше 2-3 дни имам видими петна на местата където съм паркирал си гледам нивото на маслото сега. Евентуално ако е нужно да долея. Обслужил съм колата преди 1000 км. Понеже вчера я взех от майстора и беше топла не можах да преценя добре колко е маслото понеже на щеката беше до горе. Тази сутрин го проверявам и маслото е на максимум. Имам леки опасения, че като го сменяхме маслото съм налял малко повече отколкото е нужно и от там да е дошъл и проблема с гарнитурата. Другия проблем от който се опасявам е да не да ми смесва нафта с масло? Има и трета вероятност мисля че на мястото където съм паркирал в момента има лек наклон в посока надолу откъм шофьора. Някъде бях и че че маслото се проверява на загряла кола. Колата върви като пушка, не пуши (само 1вия път като я стъпча по мъжката).
Изображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook