Проблем с нафта в маслото на Е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 15.02.2020
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: bmw e 83 2.0D

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от stefan_dimitrov555 » 20 Май 2020, 12:47

Здравейте ,и аз ще използвам темата понеже имам същия проблем ,мотора е 2.0 д 150 кс.Купих колата и веднага и смених маслото ,както и други консумативи. За 3000 км Не беше мръднало на щеката. Обаче от 3000 до 4000 се вдигна нивото с около 3,4 мм.Антифриза е бистър.Четох ,че можело да е от неизправен дпф.Обяснението е ,че нкогато трябва трябва да регенирира,дюзите пръскат повече гориво, за да се достигне работна температура на дпф.Само ,че като е неизправен се пръска повече гориво а той не сработва и горивото се просмуква през сегментите и отива в картера.Другия вариант бил от помпата за високо налягане.Имала уплътнения, които ако изтърват можело да протече при веригата .При първоначалното обслужване ми бяха сложили масло малко над максимума.Днес ходих в друг сервиз И там ми източиха излишъка ,маслото казаха ,че не изглежда смесено с нафта.Отхвърлиха варианта с дпф но за мен си остава възможен. Правиха диагностика с оригинален софтуер ,не откриха нищо и ми казаха пак да следя нивото .Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и ако да какво е решението ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 1.06.2012
Пол: Мъж
Кара: 320ка, тихо и кротко
Мечтае да кара: по читави пътища

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от pac0 » 03 Юни 2020, 15:52

stefan_dimitrov555 написа:Здравейте ,и аз ще използвам темата понеже имам същия проблем ,мотора е 2.0 д 150 кс.Купих колата и веднага и смених маслото ,както и други консумативи. За 3000 км Не беше мръднало на щеката. Обаче от 3000 до 4000 се вдигна нивото с около 3,4 мм................ ?


Имах такъв проблем, при сговнен ДПФ на Е90. Опитваше се да регенерира през 50-100 км, съответно пускаше повече нафта, и нивото на маслото беше над максимума, малко по-рядко и миришеше на неизгоряла нафта. Ако има как да видите колата как се държи когато трябва да регенерира, или да му направите принудителна регенерация, да видите колко км после остават до другата, ще покаже. Нямах никакви грешки, единствено на живи данни се виждаше че иска непрекъснато да регенерира.
Да не те шашкам излишно, но наблюдавай го наистина.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от ivanski_2 » 03 Юни 2020, 16:02

stefan_dimitrov555 написа:Здравейте ,и аз ще използвам темата понеже имам същия проблем ,мотора е 2.0 д 150 кс.Купих колата и веднага и смених маслото ,както и други консумативи. За 3000 км Не беше мръднало на щеката. Обаче от 3000 до 4000 се вдигна нивото с около 3,4 мм.Антифриза е бистър.Четох ,че можело да е от неизправен дпф.Обяснението е ,че нкогато трябва трябва да регенирира,дюзите пръскат повече гориво, за да се достигне работна температура на дпф.Само ,че като е неизправен се пръска повече гориво а той не сработва и горивото се просмуква през сегментите и отива в картера.Другия вариант бил от помпата за високо налягане.Имала уплътнения, които ако изтърват можело да протече при веригата .При първоначалното обслужване ми бяха сложили масло малко над максимума.Днес ходих в друг сервиз И там ми източиха излишъка ,маслото казаха ,че не изглежда смесено с нафта.Отхвърлиха варианта с дпф но за мен си остава възможен. Правиха диагностика с оригинален софтуер ,не откриха нищо и ми казаха пак да следя нивото .Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и ако да какво е решението ?



Колега, може ли да ми покажеш къде ти е dpf-а на 320д 46? :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от PaLMaL » 03 Юни 2020, 20:49

ivanski_2 написа:
stefan_dimitrov555 написа:Здравейте ,и аз ще използвам темата понеже имам същия проблем ,мотора е 2.0 д 150 кс.Купих колата и веднага и смених маслото ,както и други консумативи. За 3000 км Не беше мръднало на щеката. Обаче от 3000 до 4000 се вдигна нивото с около 3,4 мм.Антифриза е бистър.Четох ,че можело да е от неизправен дпф.Обяснението е ,че нкогато трябва трябва да регенирира,дюзите пръскат повече гориво, за да се достигне работна температура на дпф.Само ,че като е неизправен се пръска повече гориво а той не сработва и горивото се просмуква през сегментите и отива в картера.Другия вариант бил от помпата за високо налягане.Имала уплътнения, които ако изтърват можело да протече при веригата .При първоначалното обслужване ми бяха сложили масло малко над максимума.Днес ходих в друг сервиз И там ми източиха излишъка ,маслото казаха ,че не изглежда смесено с нафта.Отхвърлиха варианта с дпф но за мен си остава възможен. Правиха диагностика с оригинален софтуер ,не откриха нищо и ми казаха пак да следя нивото .Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и ако да какво е решението ?



Колега, може ли да ми покажеш къде ти е dpf-а на 320д 46? :mhihi:



Софтуерно и е зададено да опитва да си прави регенерация , нищо че няма ДПФ , от опит го казвам. За това понякога вдига оборотите след дълго каране.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Проблем с нафта в маслото на Е46

Мнение от ivanski_2 » 03 Юни 2020, 21:34

Може ли да ми обясниш как стигна до този извод, гледал съм доста в кода на тази количка, такова нещо не съм видял....
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook