Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 12.07.2015
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Кара: 3' E46 BMW 320d (M47N) Touring

Re: Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

Мнение от Galo » 04 Окт 2017, 16:40

Здравейте. Някой може ли да даде малко инфо какво означават следните грешки? Колата е е46, 320d, 150 коня, 2004 година. Благодаря на всички включили се.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 12.01.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 330d touring
Мечтае да кара: f30

Re: Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

Мнение от gogoferrari » 07 Окт 2017, 11:29

Untitled.jpg
Здравейте някой да каже на какво се дължи тази грешка?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e-36 вече и е39
Мечтае да кара: х6 ама има време

Re: Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

Мнение от jorfii » 07 Окт 2017, 16:26

[
Последна промяна jorfii на 15 Окт 2017, 14:37, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

Мнение от Black-Power » 08 Окт 2017, 1:20

jorfii написа:
eUfkj9a[1].png
Здравейте колеги някакви насоки какво да търся въз основа на тези грешки? Проблемите са: Пали трудно и топла и студена. Рядко го прави иначе си пали от четвърт дори и миналата зима на минус 18 градуса, но като се заинати някой път и не ще. Трябва да въртя по няколко пъти и да държа на стартер по много време докато се излъже да запали. Другото е проблема с DSC-то. Миналата зима изтрих грешката и в най големите снегове и студове нямаше проблем. Когато времето се позатопли започна да светка пак. Интересното е че при мен свети само лампата на DSC-то. Трия грешката и я изкара един ден я не и свети отново. Така изкарах цяло лято без блокажи, но онзи ден пробвах пак да изтрия грешката и греда въобще не мога да я изтрия. Сега пак се мъчих и установих че датчика за ъгъла на волана не подава никакъв сигнал. Ще го огледам да видя нещо букса или самия датчик ама не сега в тоя дъжд. Знае ли някой къде точно се намира има ли някакъв достъп до него без разглабяне. Благодаря предварително. Интересното е че, снимката с грешките я изрових от интернет защото тази която направих аз се оказа голяма за да я кача тук. Грешките са абсолютно същите като моите, тези седем в горната част на екрана. Може би са често срещан проблем не знам.


За твоя проблем, по английските форуми пишат, че е акумулатора.
Stop me, if you can ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 12.01.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 330d touring
Мечтае да кара: f30

Re: Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

Мнение от gogoferrari » 08 Окт 2017, 20:10

gogoferrari написа:
Untitled.jpg
Здравейте някой да каже на какво се дължи тази грешка?

Прочетох, че се дължи на дюза, странно понеже края на август си рециклирах моите, пък и стойностите на инпа са перфектни?!? От тогава съм навъртял малко повече от 8000 км. Ще гледам дали ще я запише пак.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

Мнение от Kurtov » 10 Окт 2017, 18:46

Здравейте.
Може ли някой да помогне с тази грешка ?
error after cleaning.png

С помощта на google преводача успях да разбера за някакъв "сензор налягане" :dunno: ?
Колата не държи равномерни обороти, както на място така и с газ.
Забравих да спомена, колата е BMW e46 330xd 07.02 година, DDE 4.0, m57d30.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 12.07.2015
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Кара: 3' E46 BMW 320d (M47N) Touring

Re: Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

Мнение от Galo » 10 Окт 2017, 19:17

Galo написа:Здравейте. Някой може ли да даде малко инфо какво означават следните грешки? Колата е е46, 320d, 150 коня, 2004 година. Благодаря на всички включили се.

Някой колега би ли взел отношение и по тези натрупани грешки. Благодаря на всички отзовали се.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 7.12.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 318I e46
Мечтае да кара: BMW M5 touring

Re: Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

Мнение от tashev_1990 » 11 Окт 2017, 20:44

Здравейте искам да попитам за грешката “1А - има седнал човек на седалката” на диагностика Делфи. Лампата на еърбега свети повечето време понякога гасне. Преди това бях искал да ми изключват кантара, но беше с много други проблеми и не знам дали са правили нещо по въпроса. Някой имал ли е такава грешка?
Ако са ми изключвали кантара софтуерно не трябваше ли да не свети лампата на таблото?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

Мнение от Kurtov » 12 Окт 2017, 12:11

Kurtov написа:Здравейте.
Може ли някой да помогне с тази грешка ?
error after cleaning.png

С помощта на google преводача успях да разбера за някакъв "сензор налягане" :dunno: ?
Колата не държи равномерни обороти, както на място така и с газ.
Забравих да спомена, колата е BMW e46 330xd 07.02 година, DDE 4.0, m57d30.


Здравейте,
проблема се оказа в скъсан(преяден) кабел на датчика за налягане, който е върху горивния филтър.
Запоихме кабела, DDE вече не свети и грешката Vorfoerderdruckfuehler 4693(INPA) не излиза повече.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 31.10.2017
Пол: Мъж

Re: Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

Мнение от milcho_b » 31 Окт 2017, 18:34

Здравей те колеги помагайте преди 4 месеца си купих е46 320и м52б20 обикалям из цяла софия сервизи карат ме да сменям части на поразия а проблема си ми седи проблема е следния когато работи нормално колата с 130км в час ми дава 8/9 на 100 в следващия момент забива предницата и дига разхода на много до сега съм сменил датчик на коляновия вал ланда сонди свещи бобини дебитомер стъпков мотор филтри някой маркучи но проблема си седи всеки път ми излизат едни и същи грешки много гориво на банка1 и 2 проблем с масовия въздушен поток датчик на коляновия вал на стъпков мотор и карта за охлаждане помагайте че вече не издържам колата има и газова langarenco

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

Мнение от oldirtydog » 01 Ное 2017, 15:50

milcho_b написа:Здравей те колеги помагайте преди 4 месеца си купих е46 320и м52б20 обикалям из цяла софия сервизи карат ме да сменям части на поразия а проблема си ми седи проблема е следния когато работи нормално колата с 130км в час ми дава 8/9 на 100 в следващия момент забива предницата и дига разхода на много до сега съм сменил датчик на коляновия вал ланда сонди свещи бобини дебитомер стъпков мотор филтри някой маркучи но проблема си седи всеки път ми излизат едни и същи грешки много гориво на банка1 и 2 проблем с масовия въздушен поток датчик на коляновия вал на стъпков мотор и карта за охлаждане помагайте че вече не издържам колата има и газова langarenco

Пробвай да ти откачат бушончето за газовото да направят едно зануляване през елкона на бензиновият двигател и карай само на бенз малко време(все едно нямаш газово) да видиш дали ще имаш проблеми.......аз имах някакви подобни проблеми откачихме газовото от бушона ,след това зануляване на бензинов двигател и валтроника и карах на бенз няма грешка... отивадох при друг газаджия по препоръка нова настройка и досега никакви проблеми :) не казвам че е от това но има голяма вероятност :)

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 31.10.2017
Пол: Мъж

Re: Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

Мнение от milcho_b » 02 Ное 2017, 18:13

Благодаря колега когато купих колата утидох в сервис маргел да ми видят газовата те се опитаха да ме обедят че трябва да смена дюзите на гаста аз им отказах а те умишлено са завишили притока на газ а дори да карам на бензин информацията е същатата да дава грешки на банка 1 и 2 днес отидох в много добър сервис и момчетата видяха проблема сега колата мие на пушка с 140 ми дава 9/100 на газ а диагностика на бензиновия комп не излиза нищо това беше при мен проблема самоче ми струваше 1500 лв части който сега ще сиги имам резервни пазетесе явно има доста некорекни майстори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 15.01.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E 34 TDS '94 Е 46 320 Д
Мечтае да кара: M5

Re: Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

Мнение от Pesho_1 » 14 Ное 2017, 19:16

Здавейте колеги.Днес ми светнаха лампите за ръчна спирачка ABS и DSC ! Закачихме я на комп и грешката която я дава я 5DF5 !Каде да търся проблема и как да го отстраня . Изчистена е но светнала ли е един път сигурно ще светне отново.Искам да съм подготвен все пак идва зима!Колата е 46-ца комби 320 д 2003 г.150 коня.
Благодаря на отзовалите се
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 31.10.2017
Пол: Мъж

Re: Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

Мнение от milcho_b » 16 Ное 2017, 19:26

Здравейте отново извинявам се че ви подведох за съжаление проблема се появи отново прочетох почти целия форум за да разбера нещо повече преди да купя и сменя поредната част както и да е в крайна сметка оправих колата вече цяла седмица я тествам няма грешки върви на пушка най сетне оказа се датчика на картерните газове смених го и спря да дава всичките грешки който даваше дано на хора с подомни симптоми просто проверете дали датчика дава хубав вакум на датчика на горивната рейка и ако не два прегледайте маркучите до датчика и мембраната вътре в него не е скъп така че го сменете дано съм бил полезен и да помогне тази информация на някой друк

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 19.12.2008
Пол: Мъж

Re: Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

Мнение от 320 2.2 » 19 Ное 2017, 18:33

Здравейте колеги искам да попитам на дигностика излиза ли грешка за датчика на накладките рових в inpa dis и нищо не намирам .
Преди месец смених предни накладки но оставих стария датчик защото имаше 1мм до него откачих датчика от подкалника и от тогава както си карам без да бутам спирачки и светва лампата купих нов ate и пак същата работа като дам на контакт за 30сек и лампата гасне след това пак светва .

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook