Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 18.04.2021
Пол: Мъж

Re: Грешки при диагностициране - Е46 и Е39.

Мнение от Jiktak70 » 02 Дек 2023, 16:59

Здравейте пичове... Имаме едно Е46 2.0 дизел 150 коня фейслифт новозакупено преди 2 месеца и по време на движение уж при нормално каране на 3-та в града изгаснало и вече няма палене.... Със старер спрей пръснах и припали, поради което реших, че е нещо с нафтата ... Прочетох го с INPA и има записани грешки и на 4-те цилиндъра, на живи данни когато въртя на стартер отчита обороти, т.е. датчика на коляновия вал спред мен работи, на рейла отчита до около 300-400 бара налягане на нафтата, т.е. помпите би трябвало да са добре, но най ме притеснява грешката "Fehler in Entprellphase" - гугъл го првежда - "Грешка във фазата на отдръпване" ... Проверих датчика на газоразпределителния вал, между 1 и 3 краче има 12 волта на контакт, а между 2 и 3 са 5 волта(така пише и в аутодатата), като с един диод при въртене на стартер диода премигва, което според мен означава, че датчика работи и вероятно е прехвърлила верига.... Дайте мненеие, моля...
Прикачвам файловете с грешки и благодаря на отзовалите се предварително!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:| Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет! Сократ...., който карал BMW ;)

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook