Оригинална аларма - DIY

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Оригинална аларма - DIY

Мнение от Teogop » 16 Юни 2011, 12:21

Колеги, как се активира алармата, ако има всичко инсталирано? С инпата симулирах отваряне на врата и започват да мигат аварийните при включена аларма, но не издава звук.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Оригинална аларма - DIY

Мнение от vassil_bk » 17 Юни 2011, 12:53

Teogop написа:Колеги, как се активира алармата, ако има всичко инсталирано? С инпата симулирах отваряне на врата и започват да мигат аварийните при включена аларма, но не издава звук.
През ИНПА-та можеш само да гледаш какво става. Трябва да изпълниш стъпките при 'retro fit'-а през DIS за алармата или с NCS Expert да си модифицираш конфигурацията на Главния Модул.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Оригинална аларма - DIY

Мнение от dido0o``` » 02 Юли 2011, 17:15

Има ли някакъв начин да се намали времето през което мигат мигачите? Става въпрос за следното.. сложих си шоков датчик и вчера мина един самолет много ниско .. колата се разпищя .. пищя около 2-3мин, после спря и продължиха само мигачите да мигат .. и така към 8-10мин. Сега лятото ок, но зимата като паднат температурите, пет самолета да минат и акумулатора ми е паднал :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Оригинална аларма - DIY

Мнение от vassil_bk » 04 Юли 2011, 9:00

dido0o``` написа:Има ли някакъв начин да се намали времето през което мигат мигачите? Става въпрос за следното.. сложих си шоков датчик и вчера мина един самолет много ниско .. колата се разпищя .. пищя около 2-3мин, после спря и продължиха само мигачите да мигат .. и така към 8-10мин. Сега лятото ок, но зимата като паднат температурите, пет самолета да минат и акумулатора ми е паднал :D
Към фабричната аларма ли си вързал този шоков датчик или имаш някаква афтър-маркет аларма, която си подобрил?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Оригинална аларма - DIY

Мнение от dido0o``` » 04 Юли 2011, 18:22

vassil_bk написа: Към фабричната аларма ли си вързал този шоков датчик или имаш някаква афтър-маркет аларма, която си подобрил?

Към фабричната. По същия начин съм го вързал като от DIY в първата страница на темата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Оригинална аларма - DIY

Мнение от vassil_bk » 04 Юли 2011, 19:03

dido0o``` написа:Към фабричната. По същия начин съм го вързал като от DIY в първата страница на темата.
Еми тогава няма да може да стане това, което искаш. Няма такива настройки на фабричната аларма. Но пък можеш да изключиш мигачите и каквато и да е там визуална индикация и да оставиш само пищенето. За това вече има настройка, ако те устройва...

П.П. Аз все пак си мисля, че от едни мигачи няма как да ти падне акумулатора...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 17.11.2008
Местоположение: Сливен, Hawaii (Honolulu)
Пол: Мъж
Кара: E46 M Tech 2
Детайли за колата: 320Д,2002,M Tech 2

Re: Оригинална аларма - DIY

Мнение от SaRsEmA » 06 Юли 2011, 20:30

Някой може ли да ми каже каква е цената в БМВ на трите неща?Искам да знам от къде да си ги поръчам,понеже съм в щатите и мога да провера дали няма да са по ниски цените.Благодаря ви много!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Оригинална аларма - DIY

Мнение от vassil_bk » 07 Юли 2011, 10:51

SaRsEmA написа:Някой може ли да ми каже каква е цената в БМВ на трите неща?Искам да знам от къде да си ги поръчам,понеже съм в щатите и мога да провера дали няма да са по ниски цените.Благодаря ви много!
Чукни в RealOEM.com. Цените там даже са си в долари.

П.П. Няма как да излезе по-евтино, отколкото втора ръка от някой донор! :nono:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 17.11.2008
Местоположение: Сливен, Hawaii (Honolulu)
Пол: Мъж
Кара: E46 M Tech 2
Детайли за колата: 320Д,2002,M Tech 2

Re: Оригинална аларма - DIY

Мнение от SaRsEmA » 08 Юли 2011, 0:57

Аз във РеалОЕМ намерих компонентите.Мисля че в БГ цените бяха малко по ниски от колкото са в РеалОЕМ.За донори ми мина през акъла, но ми е интересно във ибей намерих доста ОЕМ аларми но незнам дали ще станат.Знаеш ли от кои модели също стават за 320Д 2002 година?Тук в УСА има само бензини по стари модели, 323,325,330 дали стават от тези коли?Благодаря за отговорите ;-)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Оригинална аларма - DIY

Мнение от vassil_bk » 08 Юли 2011, 14:36

SaRsEmA написа:Аз във РеалОЕМ намерих компонентите.Мисля че в БГ цените бяха малко по ниски от колкото са в РеалОЕМ.За донори ми мина през акъла, но ми е интересно във ибей намерих доста ОЕМ аларми но незнам дали ще станат.Знаеш ли от кои модели също стават за 320Д 2002 година?Тук в УСА има само бензини по стари модели, 323,325,330 дали стават от тези коли?Благодаря за отговорите ;-)
Ако твоята е седан, значи стават само от друг седан, купе или комби без значение годината. Сирената от Е39 също става. Може да ти свърши работа и обемен датчик пак от Е39, но тук вече трябва да се провери. Виж в РеалОЕМ-а за всеки един чарк на кои модели го дават и си готов :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 17.11.2008
Местоположение: Сливен, Hawaii (Honolulu)
Пол: Мъж
Кара: E46 M Tech 2
Детайли за колата: 320Д,2002,M Tech 2

Re: Оригинална аларма - DIY

Мнение от SaRsEmA » 09 Юли 2011, 2:26

Благодаря ти много за информацията.Ще видя какво ще успея да намеря и като се пребера в БГ ще пиша за резултатите :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 502
Регистриран на: 1.05.2011
Местоположение: РУСЕ
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: Оригинална аларма - DIY

Мнение от BMW_1914 » 13 Юли 2011, 19:50

Може би не е точно за тук питането ми, но сега се сетих:
Когато заключвам от вътре колата с централното с бутона до аварийните, ми се заключват само 3-те врати - без шофьорската,тя остава отключена :roll:
и при вас ли е така?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Оригинална аларма - DIY

Мнение от vavilon » 13 Юли 2011, 20:31

Не.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Оригинална аларма - DIY

Мнение от dido0o``` » 07 Авг 2011, 16:27

Сирената има ли някакъв бушон или нещо друго? Че моята спря да работи. На инпа като я гледам при задействана аларма ми показва че работи ( там където пише siren при задействане на сигнализацията почва да мига, което предполага че е включена). И може ли самата сирена като се извади да се провери дали работи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Оригинална аларма - DIY

Мнение от vassil_bk » 07 Авг 2011, 18:49

dido0o``` написа:Сирената има ли някакъв бушон или нещо друго? Че моята спря да работи. На инпа като я гледам при задействана аларма ми показва че работи ( там където пише siren при задействане на сигнализацията почва да мига, което предполага че е включена). И може ли самата сирена като се извади да се провери дали работи?
Сирената, както и всички датчици на фабричната аларма, са закачени към бушон 67. Провери го дали е дал фира. Иначе съм почти убеден, че няма да можеш да тестваш сирената, ако я свалиш. В нея, освен захранване (+ и -) влизат още 2 кабела от Главния модул, с които се управлява. Трябва да видиш на 4-ти пин от буксата на сирената какво точно идва от Главния модул и така да го симулираш, като я свалиш...

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook