RPA в Е46 инсталация...

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: RPA в Е46 инсталация...

Мнение от Gqbriel » 03 Ное 2013, 9:28

mumford написа:днес пробвах с ИНПА (e46> chassis>ASC) но не видях парт номер, в това меню ли е ?

Отиди на chassis МК60
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: RPA в Е46 инсталация...

Мнение от mumford » 04 Ное 2013, 18:13

Gqbriel написа:
mumford написа:днес пробвах с ИНПА (e46> chassis>ASC) но не видях парт номер, в това меню ли е ?

Отиди на chassis МК60



Не съм гледал където трябва, АSC ми е МК20 с парт номер 6751767, някой може ли да ми каже дали при мен ще работи ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 4.07.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318i , 143hp
Детайли за колата: е46

Re: RPA в Е46 инсталация...

Мнение от jonybravo_bg » 04 Ное 2013, 18:18

Според Вас налага ли се тази процедура при положение, че използваме ингормацията от ДСЦ.
В случай на спукана или силно спаднала гума няма ли да започне да мига ДСЦ поради различните ъглови скорости на въртене на дефектиралата гума и останалите?
Благодаря

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: RPA в Е46 инсталация...

Мнение от bgpavlp » 04 Ное 2013, 19:00

mumford написа:
Gqbriel написа:
mumford написа:днес пробвах с ИНПА (e46> chassis>ASC) но не видях парт номер, в това меню ли е ?

Отиди на chassis МК60



Не съм гледал където трябва, АSC ми е МК20 с парт номер 6751767, някой може ли да ми каже дали при мен ще работи ?


Няма да работи.
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2287
Регистриран на: 26.01.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320dA 525xd

Re: RPA в Е46 инсталация...

Мнение от pazokolarov » 04 Ное 2013, 19:02

jonybravo_bg написа:Според Вас налага ли се тази процедура при положение, че използваме ингормацията от ДСЦ.
В случай на спукана или силно спаднала гума няма ли да започне да мига ДСЦ поради различните ъглови скорости на въртене на дефектиралата гума и останалите?
Благодаря

Нищо подобно!
От личен опит го заявявам. Имах случай да карам със 140 по магистрала със спукана гума, не знам колко време. Никакви ДСЦ-та не са се обаждали. Добре, че нямаше по-сериозни завои.

Габи, и при мен не иска да запомня стойности. ДИС дава грешка за проблем с бутона за инициализация. Не можах да намеря от къде да направя инициализацията с ДИС. Дори и след инициализиране с ИНПА, грешката си остава. Предполагам, че и все още няма да може да се "учи". Вероятно може да е необходим и бутон задължително в някои случай. Обикновен бутон не вярвам да свърши работа, защото е свързан с някаква стойност на съпротивление (за чек контрола).
Изображение
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: RPA в Е46 инсталация...

Мнение от bgpavlp » 04 Ное 2013, 19:08

pazokolarov написа:
jonybravo_bg написа:.... Обикновен бутон не вярвам да свърши работа, защото е свързан с някаква стойност на съпротивление (за чек контрола).

Би трябвало да стане и с обикновен бутон. Идеята е да се подаде "маса" към модула за определено време.

Щом не ти запомня стойности,значи че не работи RPA.
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: RPA в Е46 инсталация...

Мнение от Gqbriel » 04 Ное 2013, 20:10

bgpavlp написа:
pazokolarov написа:
jonybravo_bg написа:.... Обикновен бутон не вярвам да свърши работа, защото е свързан с някаква стойност на съпротивление (за чек контрола).

Би трябвало да стане и с обикновен бутон. Идеята е да се подаде "маса" към модула за определено време.

Щом не ти запомня стойности,значи че не работи RPA.

Работи бо на всеки старт май ги запаметява наново - пускаш съм инпа от работа и ги засича
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: RPA в Е46 инсталация...

Мнение от bgpavlp » 04 Ное 2013, 20:19

Gqbriel написа:
bgpavlp написа:
pazokolarov написа:
jonybravo_bg написа:.... Обикновен бутон не вярвам да свърши работа, защото е свързан с някаква стойност на съпротивление (за чек контрола).

Би трябвало да стане и с обикновен бутон. Идеята е да се подаде "маса" към модула за определено време.

Щом не ти запомня стойности,значи че не работи RPA.

Работи бо на всеки старт май ги запаметява наново - пускаш съм инпа от работа и ги засича


Нещо не ти схванах мисълта. Какво имаш в предвид под всеки старт?
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: RPA в Е46 инсталация...

Мнение от Gqbriel » 04 Ное 2013, 22:52

Че няколко пъти пускам инпа да видя стойностите дали са запаметени ,това което ми е странно е ,че като карам ги запаметява, но загася ли колата после всичко наново...


Sent from my HTC Desire 500 using Tapatalk
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: RPA в Е46 инсталация...

Мнение от bgpavlp » 05 Ное 2013, 6:25

Ъ?
Не съм обръщал внимание при мен дали е така, ще го проверя.Не виждам смисъл в тази работа. То тогава при евентуална смяна на гуми с по голям или малък цолаж няма да ти светне лампа на таблото и да иска да му дадеш ресет или пък ако искаш да ги по напомпиш или спаднеш, щом след като загасиш всичко се ресетва.
Изображение

Ако нема у глава, има у Google.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: RPA в Е46 инсталация...

Мнение от Gqbriel » 05 Ное 2013, 9:23

bgpavlp написа:Ъ?
Не съм обръщал внимание при мен дали е така, ще го проверя.Не виждам смисъл в тази работа. То тогава при евентуална смяна на гуми с по голям или малък цолаж няма да ти светне лампа на таблото и да иска да му дадеш ресет или пък ако искаш да ги по напомпиш или спаднеш, щом след като загасиш всичко се ресетва.

Павка - кво да ти кажа...това виждам и съм 100% сигурен че РПА работи и се активира по този начин...трпбва да сложа бутона който е на конзолата да знам дали ще промени нещо
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: RPA в Е46 инсталация...

Мнение от © » 05 Ное 2013, 10:12

Имам спомен, че при мен бяха запаметени, но може и да греша. Иначе за цолажа - не сигнализира от 16 на 17, това поне го проверих. Сигурно ще сигнализира ако минеш от 14 на 18 например :mhihi:
Аз за това и бутон няма да слагам, това ще сигнализира само ако наистина гумата е спукана т.е. караш с доста по-мека гума. Сега като се върна назад, такова нещо не ми се е случвало от поне 2-3 години /за щастие/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 345
Регистриран на: 3.05.2009
Местоположение: Сл.Бряг,Schwarzwald
Пол: Мъж
Кара: 530xd F11 individual

Re: RPA в Е46 инсталация...

Мнение от tekabg » 08 Ное 2013, 15:48

bgpavlp написа:Ако сте с ASC и парт номер 34.51-6 759 073 ,функцията не работи. Проверено

И аз съм със същият номер на ASC-то и на мен ми дава абсолютно същата грешка при опит за активиране на опцията Reifendruckwarnsistem.Няколко пъти пробвах но уви не става :( .Ще си карам така и ще си гледам по-често в огледалата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: RPA в Е46 инсталация...

Мнение от Kris » 08 Ное 2013, 16:44

Та колеги при мен се оказа че съм с DSC МК60, което само ме радва, но намирането на бутон мисля е "мисията невъзможна" ( със отделни бутони съм, а не със цял суич-център).

Тук обаче нещо докато се рових ми прищрака да търся от други модели, но намерих подобен само от 5-ца и 7-ца, но картинката ще е настрани и малко грозничко. И така докато си ровех намерих бутон от Mini cooper който е същия по размери освен че самия буто (часта която се натиска) е със заоблени краища.

Та ако на някой не му пречи и това е вариант. Аз ще правя интервенцията другия месец и съответно ще покажа как седи бутона. А иначе ето снимка за какво говоря.

Изображение

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: RPA в Е46 инсталация...

Мнение от © » 09 Ное 2013, 22:29

Kris написа:Та колеги при мен се оказа че съм с DSC МК60, което само ме радва, но намирането на бутон мисля е "мисията невъзможна" ( със отделни бутони съм, а не със цял суич-център).

Тук обаче нещо докато се рових ми прищрака да търся от други модели, но намерих подобен само от 5-ца и 7-ца, но картинката ще е настрани и малко грозничко. И така докато си ровех намерих бутон от Mini cooper който е същия по размери освен че самия буто (часта която се натиска) е със заоблени краища.

Та ако на някой не му пречи и това е вариант. Аз ще правя интервенцията другия месец и съответно ще покажа как седи бутона. А иначе ето снимка за какво говоря.

Изображение

И аз ги гледах тия бутони в ибей и ще ми е интересно да видя как стои. Другият вариант е бутон от АСЦ, с черна лепенка отгоре RPA или дори гумичка :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook