Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от vavilon » 25 Юни 2013, 16:57

spower написа:
mistyrain написа:Ами незнам дали е много, мен ми харчи 13-14 градско, извън градско на климатик 10.

Много е колега моята след последния реглаж преди да я продам даваше разход 8/100 до 130км/ч и 10 -11 от 140 - 160-170 км/ч на 100 а в града 10-12. Преди месец се видях и с новия собственик и той ми потвърди тези цифри.
Като монтирах миналото лято инжециона бардолини като твоя по спомен ми даваше разход 10-11 /100 извънградско със спокойно каране 110- 120км/ч и на 5600об/мин прекъсваше и палеше трудно като е топла градско ми даваше 12,5/100. След реглажа на който разпробиха дюзите на по голям диаметър и пипнаха изпарителя колата се оправи и вървеше просто перфектно, чак съжалявам, че я продадох и от тогава оглеждам за е60 ...

Опаа са да видим какво си пипал? :mhihi: Може ли малко по подробно, че стана интересно?
1.Как така разпроби дюзите и къде? На какъв диаметър Ф?
2.Какво си настройвал на изпарителя?
3.Софтуера на нормал ли ти е бил?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от spower » 26 Юни 2013, 8:02

А газаджиите си го свършиха като преди това ми изгориха 2 копчета за прехвърляне на газ-бензин 2 пъти ходих до Бардолини на Цариградско до експоцентъра за копчета добре, че ремонта беше 8лв :) та се наложи сам да си вържа правилно копчето. После описаните от мен симптоми на трудно палене топла направо ме влуди :bang: до преди това колата не е имала никакви проблеми. Та ходих там като почти стигнах до саморазправа с тези келеши, на които бях дал 400 лв за монтаж :dummy: дори искаха да ми дупчат бронята за зареждачка, че на този модел не можело да се монтира зареждачка под капачката на резервоара, след като показах снимки на направени вече е46-ци по този начин техен приятел дори каза, че колата не била БМВ при което от ми беше мн трудно да се въздържа ...... че в крайна сметка ми монтираха където им казах зареждачката с външно зарядно на цена 45лв с отстъпката :bang: и в нета няма такива цени. Нека да спомена, че за всяко посещение им оставях по 20лв да ми изгорят копчето и да направят уж настройка на компа. Накрая разпробиха дюзите на по голям диаметър мисля бяха 1,8мм на 2мм тука мога и да сбъркам. Бутнаха изпарителя и от тогава всичко заспа никакви проблеми с паленето и вървенето до прекъсвач гладко и мазно като на бензин. Но все пак тази кола я имах от 2007г и си я гледах много и само аз си пипах по нея до този момент е да не ви казвам как се чувствах като гледах какво правят с нея. Така с моите премеждия само да спомена и газаджията казава се Мишо-0879694600 и сервиза им е в Люлин зад един двор със строителни машини. Та така с моите премеждия с газифицирането...
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от vavilon » 26 Юни 2013, 12:15

Аз си мислих че моите са мундари, ама тези направо са се сцепили от майсторски изпълнения. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, E46 318i
Мечтае да кара: F30 M3
Детайли за колата: 320d GT '13 N47T
318i '98 M43TUB19

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от mistyrain » 26 Юни 2013, 14:09

vavilon написа:Аз си мислих че моите са мундари, ама тези направо са се сцепили от майсторски изпълнения. :mhihi:


Наще са направо слънце бре :):):)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от ilia1984 » 01 Юли 2013, 13:00

Здравейте колеги от няколко дни имам проблеми със загряването на изпарителя на ГИ-БРЦ вързан е към дросела по точно към подгряването на клапана на картерните газове .На студен мотор е леден като почна да го покарам повече и се стопля някакви идей(системата е обездушена водната помпа върти)?
От сервиза на Брц ми предложиха да го вържат към парното(двигателя е М43)? :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от spower » 01 Юли 2013, 14:17

ilia1984 написа:Здравейте колеги от няколко дни имам проблеми със загряването на изпарителя на ГИ-БРЦ вързан е към дросела по точно към подгряването на клапана на картерните газове .На студен мотор е леден като почна да го покарам повече и се стопля някакви идей(системата е обездушена водната помпа върти)?
От сервиза на Брц ми предложиха да го вържат към парното(двигателя е М43)? :dunno:

По-добре да е след парното, че зимата да не ти прави проблеми. А преди това имаше ли проблеми с изпарителя?
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от ilia1984 » 01 Юли 2013, 14:48

spower написа:По-добре да е след парното, че зимата да не ти прави проблеми. А преди това имаше ли проблеми с изпарителя?

И преди правеше проблеми но смених тройника и термостата и се оправи но сега вече тия дни неще и неще обездуших системата водата си върти само там не иска да стопли :dunno: вече и аз се чудя какво става постоянно гледам от някаде да няма теч - няма !!! По принцип е леден само когато е студена после леко по леко се стопля :|

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от spower » 01 Юли 2013, 15:20

ilia1984 написа:
spower написа:По-добре да е след парното, че зимата да не ти прави проблеми. А преди това имаше ли проблеми с изпарителя?

И преди правеше проблеми но смених тройника и термостата и се оправи но сега вече тия дни неще и неще обездуших системата водата си върти само там не иска да стопли :dunno: вече и аз се чудя какво става постоянно гледам от някаде да няма теч - няма !!! По принцип е леден само когато е студена после леко по леко се стопля :|

Стрелката за колко време се изправя на 90С трябва за около 10мин и парното да ти духа жега. В противен случай е възможно в термостата да е проблема. Ще го познаеш по това като отвори да затопли маркуча към радиатора. Другото което ме съмнява да не са вързали маркуча за изпарителя някъде за радиатора ...
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от ilia1984 » 01 Юли 2013, 16:41

spower написа:
ilia1984 написа:
spower написа:По-добре да е след парното, че зимата да не ти прави проблеми. А преди това имаше ли проблеми с изпарителя?

И преди правеше проблеми но смених тройника и термостата и се оправи но сега вече тия дни неще и неще обездуших системата водата си върти само там не иска да стопли :dunno: вече и аз се чудя какво става постоянно гледам от някаде да няма теч - няма !!! По принцип е леден само когато е студена после леко по леко се стопля :|

Стрелката за колко време се изправя на 90С трябва за около 10мин и парното да ти духа жега. В противен случай е възможно в термостата да е проблема. Ще го познаеш по това като отвори да затопли маркуча към радиатора. Другото което ме съмнява да не са вързали маркуча за изпарителя някъде за радиатора ...

Парното е на макс термостата си подържа градуси изпарителя е вързан към едно малко маркучле точно под клапана за картерните газове и от отива към тройника на главата.....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Демирев » 06 Юли 2013, 22:00

Снимките от сервиза и монтирането на газов инжекцион Заволи - 1140 лв. - на моето Е 46...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 8.10.2010
Местоположение: Burgas
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: M6

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от iavordimov » 04 Авг 2013, 13:47

e46 318 sedan с газова уредба брц 24 свети чека и дава грешка 171 някой има ли представа от какво е ?/ . . :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 174
Регистриран на: 7.12.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: BMW

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Nedialkov » 04 Авг 2013, 19:30

spower написа:
ilia1984 написа:
spower написа:По-добре да е след парното, че зимата да не ти прави проблеми. А преди това имаше ли проблеми с изпарителя?

И преди правеше проблеми но смених тройника и термостата и се оправи но сега вече тия дни неще и неще обездуших системата водата си върти само там не иска да стопли :dunno: вече и аз се чудя какво става постоянно гледам от някаде да няма теч - няма !!! По принцип е леден само когато е студена после леко по леко се стопля :|

Стрелката за колко време се изправя на 90С трябва за около 10мин и парното да ти духа жега. В противен случай е възможно в термостата да е проблема. Ще го познаеш по това като отвори да затопли маркуча към радиатора. Другото което ме съмнява да не са вързали маркуча за изпарителя някъде за радиатора ...



Колега стига с тия експерименти. Както колегата горе ти каза, вързва се към маркучите за парното и то преди клапанчето което лятото затваря да върти водата в колата.

Зимата тая кола съвсем няма да стопля, разхода ти също вероятно е висок заради не доброто загряване.


iavordimov написа:e46 318 sedan с газова уредба брц 24 свети чека и дава грешка 171 някой има ли представа от какво е ?/ . . :dunno:


Проблем със сместа. Ходи за настройки

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Jordana » 04 Авг 2013, 19:38

Абе по лесно се връзва изпарителя към подгрева на дросела .За какво да се напъва газаджията да реже маркучи към парното да се вкарва във филми :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от ilia1984 » 04 Авг 2013, 20:18

Nedialkov написа:Колега стига с тия експерименти. Както колегата горе ти каза, вързва се към маркучите за парното и то преди клапанчето което лятото затваря да върти водата в колата.

Зимата тая кола съвсем няма да стопля, разхода ти също вероятно е висок заради не доброто загряване.

Колега изпарителя вече е вързан към парното и сега стопля на макс...появи се друг проблем от двата пластмосови тройника които сложиха на маркучите на парното постояно от там тай антифриз(леко е мокро) скобите се затегнати добре и не знам защо тай от там :confused:

Jordana написа:Абе по лесно се връзва изпарителя към подгрева на дросела .За какво да се напъва газаджията да реже маркучи към парното да се вкарва във филми :mhihi:

Като чуя "газаджията" и :dummy: Става въпроса за БРЦ-България

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 174
Регистриран на: 7.12.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: BMW

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Nedialkov » 04 Авг 2013, 20:37

ilia1984 написа:Като чуя "газаджията" и :dummy: Става въпроса за БРЦ-България


Ако ще да става въпрос и за централата в НАСА. Тия дето са ти вързали на дросела водата не ги хвали :)

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook