Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от ilia1984 » 16 Авг 2013, 10:17

Мартин_ст написа:Здравейте колеги нов съм във форума и прочетох цялата тема на 1 дъх, ама четох и четох и така и не разбрах къде в Пловдив могат прицизно и качествено да ми поставят ГИ. на E46 320. На доста места четох, че BRC било най доброто. Чукнах в чичко гугъл и намерих официалния сервиз на BRC за Пловдив-бихте ли ми дали инфо. дали там са им качествени майсторите. Искам, като дам 1500лв. всичко да ми е в ред, а не да ми светят чекове, да ми текът разни чорби по ГИ-то и да ми се базикат оборотите и т.н.
Поздрави!

Бягай далече по големи некадърници от БРЦ-Пловдив няма :banghead: Насочи се към ланди ренцо или към Ведраре :dummy:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от ildivvy » 18 Авг 2013, 12:29

Мартин_ст написа:Здравейте колеги нов съм във форума и прочетох цялата тема на 1 дъх, ама четох и четох и така и не разбрах къде в Пловдив могат прицизно и качествено да ми поставят ГИ. на E46 320. На доста места четох, че BRC било най доброто. Чукнах в чичко гугъл и намерих официалния сервиз на BRC за Пловдив-бихте ли ми дали инфо. дали там са им качествени майсторите. Искам, като дам 1500лв. всичко да ми е в ред, а не да ми светят чекове, да ми текът разни чорби по ГИ-то и да ми се базикат оборотите и т.н.
Поздрави!


БРЦ май са на газстанцията в Тракия.Един комшия си сложи ГИ на Пасат и засега е доволен (почти година).Отивай на бул."Кукленско шосе".Там са фирмата на Таньо Видев.Слагат "Ланди Ренцо".Супер-професионалисти!Ще останеш доволен.Цената е около 1200лв,БРЦ-то е около 1000лв.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 18.04.2009
Местоположение: София
Кара: TOYOTA

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Двигателист » 18 Авг 2013, 14:37

Демирев написа:Колеги с италиански газов инжекцион и 4 цл. мотор - колко ви харчат Е46-ките на газ при нормално каране?
И колко отворено оставате кранчето на бутилката за пропана?
Моето първо го затегнах до край и взе че спрях напълно газта :lol:
- така е като пипам дето не разбирам :oops: :oops: :oops:
Сега го врътнах към средата и резултата е малко играене на оборотите на светофар и разход 11 л. извънградско пенсионерско със 75 км в час и над 13.5 л. до към 14л. при изцяло градско в голям трафик.
И нещо не съм много доволен от чисто новия дебитомер Бош от офиц.дилър - разхода не падна- а всички ме уверяваха със стария развален дебитомер че с новия щял да падне - дръжки падане - даже се вдигна :(
Ходих за донастройка с новия добитомер в сервиза където ми монтираха Заволи-то.

Прави ми впечатление че на инерция на на свободна с ръчни ск. с вкл. климатроник на 800 об. разходомера стои на 8 л. :evil: че и се вдига на 10л. като натисна спирачка и скороста е 10-тина км в час :shock: :banghead: :bang: :ranting:

Смених и датчика на коляновия вал с чисто нов преди 2000км. - но при закачане майстора ми казва че нещо не е тамън с него - вместо 6 волта давал 12 в.


Кранчето за бутилката няма никаква регулираща функция. Трябва винаги да е отворено на 100%. Затваря се ако правиш ремонти по уредбата.
Лудия.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 15.08.2013
Пол: Мъж

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Мартин_ст » 19 Авг 2013, 0:05

Мерси за инфото колеги :)

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 11.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 E83 LCI 3.0D
Мечтае да кара: самолет

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от svetozar94 » 20 Авг 2013, 21:27

Колеги сложих "ФОБОС" в Пловдив на коматевско шосе, монтира ми я Слави Шишков и съм много доволен вече 4000км нямам ядове само ми я донастроиха. Ако някой се интересува да ми пише ЛС да дам кординатите :wave: :wave: :wave:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 5.03.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 330d
Мечтае да кара: E46 330d
Детайли за колата: Touring

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от alex_sn1 » 23 Авг 2013, 22:26

Здравейте! Вече на второ мое BMW слагам газов инжекцион и съм много доволен. И двата пъти на едно и също място и една и съща уредба - BSM.
Пиша ,за да упътя всеки който се интересува. Е36-цата ми беше M43B18, днес си сложих на Е46 M43B19. Момчетата са в София, Враждебна. Работят много чисто и внимателно. С Е36-ка нямах никакви грижи и така го продадох, сега се надявам и на новата да е така. Колите вървят екстра, разход в града 11-12 газ, монтажа за мен е перфектен. Който се интересува, ще му дам точни координати.
Поздрави :bchug:
No pain , No gain !

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 13.05.2013
Пол: Мъж

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от dilqn82 » 06 Сеп 2013, 21:48

не е само до скъпа газова система,а и до майстора който я слага!!!много е важно дали ще я настрои както трябва!!!и съвет от мен зареждайте газ от ОМВ-и,че с пуснат климатроник и на 2-ра няма да изкачиш нанагорнището!!! :mrgreen: :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 15.10.2011
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: Е 91 318I
Мечтае да кара: НОВ автомобил

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от kali76 » 11 Юни 2014, 15:02

Здравейте колеги ,няма да пускам нова тема, само искам да попитам колегите с ГИ фобос за различните режими.Та режимите са 1.нормален, 2.икономичен и 3.спортен и въпросът ми е на кой режим карате най-често и какви са ви отзивите за вървежа на съответния,също и разхода на гориво как е? Поздрави :wave:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2049
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от vavilon » 11 Юни 2014, 15:20

На нормален съм аз и почити не се осеща разликата във вървежа. За разхода, по добре е да не се коментира! Много е субективен. И само ще се объркаш повече.
Ако искаш да караш рено клио 1.1, може да се сложи на икономичен. За спортният... кое му е спортното за 318-ка? :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Демирев » 11 Юни 2014, 15:32

Дълго време зареждах пропан от Еко.
- от месец и 1500 км. съм само с блу форс газ от Петрол Престиж. Имам чувството че има доста повече тяга 318-ката и не е тромава на баири с вкл. климатроник - както се тътреше с Еко петролиум пропана?
Уж блу форс газ бил специален за газови инжекциони???
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 285
Регистриран на: 10.01.2010
Местоположение: София <> Стара Загора
Пол: Мъж

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от Night_Wolf » 11 Юни 2014, 18:47

Нкякави координати на големия майстор в Пловдив имате ли, дето уж всички го знаят и говорят за него? :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 15.10.2011
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: Е 91 318I
Мечтае да кара: НОВ автомобил

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от kali76 » 11 Юни 2014, 19:01

А другите ГИ имат ли такива режими?И какво точно става като се превключва от един режим на друг -повече гориво ли се подава или нещо центровката с токовете се изменя?Ако може някой запознат да ни пооткрехне за тези неща.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от ilia1984 » 12 Юни 2014, 10:48

Night_Wolf написа:Нкякави координати на големия майстор в Пловдив имате ли, дето уж всички го знаят и говорят за него? :)

Колегата mladfen слага ГИ много е добър memberlist.php?mode=viewprofile&u=8057

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от MMG » 12 Юни 2014, 11:01

Night_Wolf написа:Нкякави координати на големия майстор в Пловдив имате ли, дето уж всички го знаят и говорят за него? :)

Като ми слагаха ГИ (фобос 1) в Княжево специално ме посъветваха да не слагам blue force газ от Петрол. Не помня защо, нещо свързано с отлагания и задръстване с боклуци на системата... не си спомням обяснението...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 6.09.2008
Местоположение: София, Стара Загора

Re: Какъв газов инжекцион да си сложа и къде BMW 318i

Мнение от zmeyan » 12 Юни 2014, 16:59

И аз съм чувал подобно нещо за блу форс газ.. имало някакви си добавки, които запушвали филтрите на газовите инжекциони, но пък били идеални за обикновените газови уредби.
Ама само съм чувал...

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook