Постоянно светещи мигачи - American style

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 166
Регистриран на: 25.10.2007
Пол: Мъж
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: M4

Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от diskoinferno » 04 Юни 2010, 15:59

Колеги някой знае ли как могат мигачите да се направят да светя постоянно със запалване на колата или със пускане на светлини като на американските автомобили. Дали това може да се зададе от компютъра и се правят някакви допълнителни интервенции.
Благодаря Ви предварително
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 21.01.2008
Пол: Мъж
Кара: разни баварски екземпляри
Мечтае да кара: ///M

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от kiko™ » 04 Юни 2010, 16:11

Не знам за какво ти се е приискало тоя щуротия, но най-лесния начин да го направиш на твойта кола е да изключиш буксите на габаритите, така мигачите ти трябва да поемат функцията им и да светят като габарити.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от adovet » 04 Юни 2010, 16:13

Аз се чудех защо като ми изгоря единият габарит мигача почна да свети като габарит :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от vassil_bk » 04 Юни 2010, 16:15

kiko™ написа:Не знам за какво ти се е приискало тоя щуротия, но най-лесния начин да го направиш на твойта кола е да изключиш буксите на габаритите, така мигачите ти трябва да поемат функцията им и да светят като габарити.
Е така ще светят мигачите, ама ще свети и борд-компа за изгорели крушки по варовете. Трябва да има и друго решение...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от kriso85 » 04 Юни 2010, 16:20

Да си внесеш Е46 от Щатите :mhihi:

Колегата ви го каза по-горе - махаш крушките на габаритите и си готов.

Също така мисля, че софтуерно може да се изключи индикацията за изгоряла крушка на габаритите. Поне на задния номер става и доста хора си сложиха там диоди :roll:
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 11.03.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320D 1999г.

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от bmw_racing » 04 Юни 2010, 17:05

Мисля че ще стане като се вържат към габаритите , а след като дадеш мигач габарита (бившия мигач) спира да свети постоянно и започва да мига сигорен съм че някои по добър ел. техник ще го направи както му кажеш че искаш и аз съм го мислел това единственото което ме спира е че се още някам кола успех колега дано стане, виждал съм го на други БМВ-та и е много красиво.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от kriso85 » 04 Юни 2010, 17:31

bmw_racing написа:Мисля че ще стане като се вържат към габаритите , а след като дадеш мигач габарита (бившия мигач) спира да свети постоянно и започва да мига сигорен съм че някои по добър ел. техник ще го направи както му кажеш че искаш и аз съм го мислел това единственото което ме спира е че се още някам кола успех колега дано стане, виждал съм го на други БМВ-та и е много красиво.

Нищо не трябва да се връзва , не четете май какво е писано по-нагоре.
Ако махнеш крушката на габарите (или изгори, прекъсне и т.н.) автоматично светва съответния мигач.


Просто трябва да намерите някой със софтуер и кабел да ви спре "чек-а" на мигачите за да не ви дразни грешката
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 19.12.2008
Пол: Мъж

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от 320 2.2 » 04 Юни 2010, 20:49

колега става лесно намираш фасунка за крушка с две светлини след това пускаш кабел плюс от габарита към фасунката с двете светлини вземаш плюс от мигача и пак в фасунката с двете светлини и двете крушки с един минус ако искаш направо вържи кабела на габарита към буксата с двоината светлина защото с оригинален габарит и светещ мигач става ГРОЗНО като елха аз съм го правил ако сам пропуснал нещо или не си разбрал питаи надявам се да сам ти помогнал

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 166
Регистриран на: 25.10.2007
Пол: Мъж
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: M4

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от diskoinferno » 05 Юни 2010, 1:48

Аз обаче съм с ангелски очи дали ще стои добре
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от Rundev » 05 Юни 2010, 11:58

Значи забравете за глупостите :lol: започват да се мяркат диодни мигачи за феиските,които когато не се използват мигачите светят лекинко и доста красиво във тип "интериорните диоди" в купето.Мисля че се получаваше ефекта на E60,поправетеме ако греша :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 166
Регистриран на: 25.10.2007
Пол: Мъж
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: M4

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от diskoinferno » 05 Юни 2010, 12:52

Rundev написа:Значи забравете за глупостите :lol: започват да се мяркат диодни мигачи за феиските,които когато не се използват мигачите светят лекинко и доста красиво във тип "интериорните диоди" в купето.Мисля че се получаваше ефекта на E60,поправетеме ако греша :)

от къде да намерим такива диодни крущки
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от kriso85 » 05 Юни 2010, 13:54

Диодите винаги дават грешка , ако се монтират на Е46.
А за диодни мигачи - по-добре забравете... мигача е важна част , не си правете изгъзици с него.
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 736
Регистриран на: 20.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: мадамите да крещят :)

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от Rundev » 06 Юни 2010, 11:56

kriso85 написа:Диодите винаги дават грешка , ако се монтират на Е46.
А за диодни мигачи - по-добре забравете... мигача е важна част , не си правете изгъзици с него.



Колега говорим за това нещо на снимката,а и вече хората го измислиха,т.е. почнаха да правят всичко що е LED или CCFL да не дава грешки на комютъра.Относно мигачите доста са скъпи,и светят прекрасно по добре от нормалните ни крушки в мигачите,така че мисля че няма нужда да се притесняваме че няма да се виждат :)
Най-якото е че както казах има модел който свети "интериорно" както казах и при подаване на мигач светва силно:)

Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от badsharki » 06 Юни 2010, 14:49

diskoinferno написа:Колеги някой знае ли как могат мигачите да се направят да светя постоянно със запалване на колата или със пускане на светлини като на американските автомобили. Дали това може да се зададе от компютъра и се правят някакви допълнителни интервенции.
Благодаря Ви предварително

Става с прекодиране. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 166
Регистриран на: 25.10.2007
Пол: Мъж
Кара: F10 530d
Мечтае да кара: M4

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от diskoinferno » 07 Юни 2010, 11:09

Rundev написа:
kriso85 написа:Диодите винаги дават грешка , ако се монтират на Е46.
А за диодни мигачи - по-добре забравете... мигача е важна част , не си правете изгъзици с него.



Колега говорим за това нещо на снимката,а и вече хората го измислиха,т.е. почнаха да правят всичко що е LED или CCFL да не дава грешки на комютъра.Относно мигачите доста са скъпи,и светят прекрасно по добре от нормалните ни крушки в мигачите,така че мисля че няма нужда да се притесняваме че няма да се виждат :)
Най-якото е че както казах има модел който свети "интериорно" както казах и при подаване на мигач светва силно:)

Изображение

Аз говоря за мигачите които до фара
Изображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook