Постоянно светещи мигачи - American style

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 20.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: купета

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от vassil_bk » 17 Ное 2017, 0:15

AvoyzeN написа:Намерил съм coding list на модулите, активирах QUIT_OPT_ENTSCH и QUIT_OPT_SCHAERF - Optical acknowledgment locking/unlocking(Оптично заключване/отключване на потвърждението), но пак не става, явно трябва още нещо да се активира, затова питам и тук.
За тази работа в лайт модула трябва да се пипа. В GM е само за алармата и разни други шукарийки по оборудването. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от AvoyzeN » 17 Ное 2017, 12:20

След доста търсене, накрая попаднах на един полски сайт, който пише как става, активират се DWA, QUIT_OPT_ENTSCH, QUIT_OPT_SCHAERF и ALARM_OPT_WARNBLINKER в GM5 модула. DWA опцията, активира алармата, но ако самата кола няма, записва грешка в главния модул ZKE(GM5), че липсват компоненти на алармата, но не е проблем, прилагам видео, също така и страница, мисля че ще е от полза, а тук са възможните опции, които може да се кодират по колата(BMW e46).

П.П - Потвърждавам че работи, два пъти мига при отключване и един път при заключване, ето примерно видео, как става след кодирането.
Последна промяна AvoyzeN на 17 Ное 2017, 17:50, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от AvoyzeN » 17 Ное 2017, 12:30

vassil_bk написа:
AvoyzeN написа:Намерил съм coding list на модулите, активирах QUIT_OPT_ENTSCH и QUIT_OPT_SCHAERF - Optical acknowledgment locking/unlocking(Оптично заключване/отключване на потвърждението), но пак не става, явно трябва още нещо да се активира, затова питам и тук.
За тази работа в лайт модула трябва да се пипа. В GM е само за алармата и разни други шукарийки по оборудването. :yes:


Трябва да е в GM5 модула, защото тази опция, потвърждение чрез мигане на мигачи/аварийни за отключване/заключване е опция към алармата.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 15.01.2018
Пол: Мъж

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от stoian.1985 » 07 Фев 2018, 10:52

Здравейте,
незнам дали е по темата но аз целя обратния ефект.
Колата е F25 - 2011 - внос от Канада със сменени фарове, т.е. оригиналните America (Canada) фарове са сменени със втора ръка Европейски, въпреки това мигачите светят на габарит, къси и дълги.

Имате ли идея къде в София може да се махне това, не искам да светят постоянно.
Ходих при един пич три пъти пробва нещо, но така и не успя.

Благодаря предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от boris » 07 Фев 2018, 11:41

stoian.1985 написа:Здравейте,
незнам дали е по темата но аз целя обратния ефект.
Колата е F25 - 2011 - внос от Канада със сменени фарове, т.е. оригиналните America (Canada) фарове са сменени със втора ръка Европейски, въпреки това мигачите светят на габарит, къси и дълги.


Мнението ти не е за този раздел ,одобрих го този път, но следващия потърси правилния раздел.
По запитването ти, трябва да се кодират следните редове във FEM_BODY 3063 да са офф:

MAPPING_SIDEMARKER_L_OUTPUT off
MAPPING_SIDEMARKER_R_OUTPUT off
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от Kurtov » 13 Юли 2018, 10:29

A-style написа:Без да искам намерих някакъв DIY за мигачите https://www.youtube.com/watch?v=tK4hjN4hWbc .Не съм го пробвал и нямам никаква идея как става , споделям с цел да помогна на някой !


Здравейте.
И аз се опитвам да накарам моите мигачи BMW e46 2002 330xd да светят постоянно, до колкото разбрах това видео е за преди фейслифта.
При facelift-a модулите са първите два, а не KMB и EWS.
Само не мога да разбера кой е light модула на моята кола ?
За преди фейслифт е LSZ, аз имам ALSZ, но там няма опции като на клипа да ги направя от европейски на американски..
Може ли някой да помогне.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от (h)aman » 13 Юли 2018, 11:41

Kurtov написа:
A-style написа:Без да искам намерих някакъв DIY за мигачите https://www.youtube.com/watch?v=tK4hjN4hWbc .Не съм го пробвал и нямам никаква идея как става , споделям с цел да помогна на някой !


Здравейте.
И аз се опитвам да накарам моите мигачи BMW e46 2002 330xd да светят постоянно, до колкото разбрах това видео е за преди фейслифта.
При facelift-a модулите са първите два, а не KMB и EWS.
Само не мога да разбера кой е light модула на моята кола ?
За преди фейслифт е LSZ, аз имам ALSZ, но там няма опции като на клипа да ги направя от европейски на американски..
Може ли някой да помогне.


Коя версия ти е модула?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от Kurtov » 13 Юли 2018, 12:12

AlonsoBest написа:
ranji написа:Здравейте колеги.
Промених във файла DRL_DIMMUNG (wert_3) , TAGFAHRLICHT_ace (aktiv) ,GED_FL_ASL_ADR (aktiv) дневните светлини се включиха ,но мигачите си останаха изключени .Нещо немога да ги активирам. Нещо сигурно пропускам . Някой можели да одари едно рамо да ги активирам.
Благодаря ви предварително!!!

п.с колата е е46 320д 2003г



Sent from my iPhone using Tapatalk

За мигачите:
SIDEMARKER_US
activ
GEDIMMT_BKL_BEGRENZ_LICHT
activ


Здравей.
Промених тези двата и светнаха. :)
Без да паля колата, на контакт и габарит светеха мигачите и габаритите, а на фарове светнаха и късите, ако не се лъжа.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 1.04.2018
Пол: Мъж

Re: Постоянно светещи мигачи - American style

Мнение от bobymania » 15 Ное 2018, 15:50

Здравейте колеги някой в София може ли да ми ги включи и на мен? Е46 2003г 1.8д ако има значение.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook