Диагностика, кодиране и програмиране

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Диагностика, кодиране и програмиране

Мнение от oci » 07 Фев 2017, 0:38

Bat_sa84 написа:bgpavlp благодаря за отговора.Ако беше до това да ги нося при човек които разбира нямаше да питам тук.


Аз ще ти отговоря колега.
Взимаш компютъра прочиташ флаша с програматор по бдм, променяш шасито и вадиш isn кода.
След това взимаш ews-a с друг програматор изчиташ дъмпа на евс-а и написваш в бинарния файл isn-a от компютъра.
След като си направи в всичко това ги щракаш на буксите и правиш синхронизация с диагностика от сорта на ISTA-D, Dis или друга.
С две думи купуваш сериозна техника за 1000 лв и си го правиш сам ако разбираш от програмиране като гаранция убиваш компа или евс-а първия път защото има подводни камъни или отиваш на варианта който ти е предложил колегата.
Плащаш си някой да ти го направи това не е работа за всеки с лаптоп и кабел от склад 66.

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 15.03.2013
Пол: Мъж

Re: Диагностика, кодиране и програмиране

Мнение от Bat_sa84 » 07 Фев 2017, 23:17

Oci Благодаря колега имам необходимите програматори просто питах как става защото не съм го правил до сега.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 21.12.2016

Re: Диагностика, кодиране и програмиране

Мнение от Iliqn_kumanov » 16 Фев 2017, 20:07

Колеги може ли някой да ме насочи къде могат да ми актовират борда. Колата е е46 2.0д 136коня и съм монтирал лост със борд. Става въпрос за Варна. Ако е някой колега от форума - още по добре.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.11.2016
Местоположение: варна

Re: Диагностика, кодиране и програмиране

Мнение от radenko.d.d » 02 Мар 2017, 10:08

здравейте , колеги бих искал да си взема BMW скенер 1.4 , добра ли е диагностиката и за windows 7 може ли да работи?
коя диагностика е най добрата в ниския ценови клас?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 13.01.2011
Пол: Мъж
Кара: x5
Мечтае да кара: x5
Детайли за колата: убава

Re: Диагностика, кодиране и програмиране

Мнение от svenchev » 08 Мар 2017, 11:15

radenko.d.d написа:здравейте , колеги бих искал да си взема BMW скенер 1.4 , добра ли е диагностиката и за windows 7 може ли да работи?
коя диагностика е най добрата в ниския ценови клас?


В събота си купих такъв скенер.Подкарах го на виндоус 7 и на 10...Скенерчето го бива и като се има предвид цената за аматьор като мен е супер.
Порови се из ю туп има подробни видеота как да го подкараш,

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: Диагностика, кодиране и програмиране

Мнение от mumford » 08 Мар 2017, 21:23

Колата е на един приятел. Кодирано е като дава мигачи, авариики да не се показва на таблото. Как да го оправя и да си ги отчита и на таблото с Експерта ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Диагностика, кодиране и програмиране

Мнение от Gqbriel » 13 Мар 2017, 17:17

mumford написа:Колата е на един приятел. Кодирано е като дава мигачи, авариики да не се показва на таблото. Как да го оправя и да си ги отчита и на таблото с Експерта ?

hot monitoring /cold monitoring в таблото - разгледай кое е спряно/пуснато
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.06.2014
Пол: Мъж

Re: Диагностика, кодиране и програмиране

Мнение от Z.Nikolov » 14 Мар 2017, 7:47

[quote="radenko.d.d"]здравейте , колеги бих искал да си взема BMW скенер 1.4 , добра ли е диагностиката и за windows 7 може ли да работи?
коя диагностика е най добрата в ниския ценови клас?[/quote]
INPA чисто за диагностика. За кодиране на ниско/основно ниво BMW Scanner. Но с нея трябва да се внимава с някои модули. Ссъ скенера някои грешки не ги трие. Вижда ги, но не може да ги манипулира. Поне за мен, като имам проблем я чета,е INPA.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: Диагностика, кодиране и програмиране

Мнение от Wierdo » 14 Мар 2017, 17:46

Gqbriel написа:
mumford написа:Колата е на един приятел. Кодирано е като дава мигачи, авариики да не се показва на таблото. Как да го оправя и да си ги отчита и на таблото с Експерта ?

hot monitoring /cold monitoring в таблото - разгледай кое е спряно/пуснато


Ако не се лъжа, това е свързано с чека за изгоряла крушка, а не да показва кога работят мигачите.

Хот мониторинг следи крушката, когато тя е пусната, колд мониторинг я следи преди да я пуснеш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Диагностика, кодиране и програмиране

Мнение от oci » 14 Мар 2017, 20:00

Wierdo написа:
Gqbriel написа:
mumford написа:Колата е на един приятел. Кодирано е като дава мигачи, авариики да не се показва на таблото. Как да го оправя и да си ги отчита и на таблото с Експерта ?

hot monitoring /cold monitoring в таблото - разгледай кое е спряно/пуснато


Ако не се лъжа, това е свързано с чека за изгоряла крушка, а не да показва кога работят мигачите.

Хот мониторинг следи крушката, когато тя е пусната, колд мониторинг я следи преди да я пуснеш.

:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Диагностика, кодиране и програмиране

Мнение от iNfoster` » 21 Мар 2017, 18:31

Колеги някой запознат ли е дали може да се кодира при отключване на колата да светват габаритите за определен период от време или до отваряне на вратата? Или това е само при по-новите?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.06.2014
Пол: Мъж

Re: Диагностика, кодиране и програмиране

Мнение от Z.Nikolov » 23 Мар 2017, 10:43

[quote="iNfoster`"]Колеги някой запознат ли е дали може да се кодира при отключване на колата да светват габаритите за определен период от време или до отваряне на вратата? Или това е само при по-новите?[/quote]
Само при по новите. Прави се диодна система и се взима захранване от GM модула за плафоните. Но е ефектно ако си с рингове. За габарити, заедно със стандартните крушки на плафоните, може да си докараш главоболие с акумулатора. Предлага се и модул някъде из форума, дет примигват фарове, халогени и габарито или опцията която ти искаш, без диодни истории.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 9.06.2016
Пол: Мъж

Re: Диагностика, кодиране и програмиране

Мнение от rako92 » 25 Мар 2017, 20:09

Колеги, има ли как с NCS да кодирам отключване на вратите при изключване на двигателя? Активирах си заключване на 12км/ч, но е досадно после при отключването.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 8.06.2014
Пол: Мъж

Re: Диагностика, кодиране и програмиране

Мнение от Z.Nikolov » 26 Мар 2017, 8:32

Поне на мен не ми е известно да има такава опция във фабричните модули, или поне тези, с които съм се сблъсквал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Диагностика, кодиране и програмиране

Мнение от fitter » 26 Мар 2017, 9:33

rako92 написа:Колеги, има ли как с NCS да кодирам отключване на вратите при изключване на двигателя? Активирах си заключване на 12км/ч, но е досадно после при отключването.


В CAS модула се активира:

ER_KEYOUT_AUTOVR


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook