смяна на батерия на неразглобяем ключ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 10.09.2009
Местоположение: Pleven (Bulgaria)
Кара: E46 330Ci M2 PACK CABRIO

Re: не отключват ключовете

Мнение от Rosendo » 29 Юли 2012, 12:44

nakoye написа:Здравейте колеги,
искам да купя една Е39 2002 година , ама нито единия от 2та ключа с които я продават не иска да я отключи.
С единия ключ двигателя работи около 10-15 мин. ама след това пак не поиска да отключи. Какво мислите, че може да е проблема и колко ще ми струва ремонта, за да знам как да се пазаря за колата. :help:


Щом и двата ключа не действат най вероятно трябва да се обучат. Потърси има доста писано как става. Другият вариянт ако и с обучаване не става да са заминали релетата, което е по сложният проблем. Пак има доста писано, и ако си споням добре някой се беше похвалил че в Пловдив са сменили въпросните релета за около 30-тина лв.
Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 19.08.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: e39

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от GTI driver » 13 Авг 2012, 22:17

При мен единия ключ не отключва и заключва изобщо, другия само отключва??? Какво става и аз не знам.

п.п

Как се самозареждат тея ключове, на контактния ключ ли трябва да са вкарани?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от tosh » 13 Авг 2012, 23:35

GTI driver написа:Как се самозареждат тея ключове, на контактния ключ ли трябва да са вкарани?


:yes:
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 19.08.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: e39

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от GTI driver » 14 Авг 2012, 21:28

Нищо не се зарежда. Днес цял ден се разкарвам с тоя ключ който не функционира и все тая. Одеве го отворих с макетно ножче, разпоих батерийката и я заредих на един акомулатор с една жичка. Сега си функционира безпроблемно. Затворих ключа като го залепих с ПОКСИПОЛ. Ако пак откаже след време направо ще сменя батерийката.

Другия ми ключ който работеше, само не заключваше го отворих и него и се оказа, че се е скапало микроключето/ бутончето. Утре ще отида до някой магазин за електроника да купя ново и ще го занеса на някой който оправя ГСМ-и да го запои на платчицата.

Това е от мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от tosh » 14 Авг 2012, 23:20

GTI driver написа:Нищо не се зарежда. Днес цял ден се разкарвам с тоя ключ който не функционира и все тая. Одеве го отворих с макетно ножче, разпоих батерийката и я заредих на един акомулатор с една жичка. Сега си функционира безпроблемно. Затворих ключа като го залепих с ПОКСИПОЛ. Ако пак откаже след време направо ще сменя батерийката.

Другия ми ключ който работеше, само не заключваше го отворих и него и се оказа, че се е скапало микроключето/ бутончето. Утре ще отида до някой магазин за електроника да купя ново и ще го занеса на някой който оправя ГСМ-и да го запои на платчицата.

Това е от мен.

Като го отвори прегледа ли за слаби връзки. При мен едната пластинка беше разпоена и с една нова спойка сега няма проблеми. Иначе батерията няма да я намериш в Балгария никъде! Можеш да сложиш обикновена обаче ще трябва да я сменяш постоянно а и от гледна точка на безопастостта аз не бих сложил обикновена батерия на мястото на презареждаща се такава - все пак не случайно на тех пише не презареждай!
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 19.08.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: e39

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от GTI driver » 15 Авг 2012, 13:57

tosh написа:
GTI driver написа:Нищо не се зарежда. Днес цял ден се разкарвам с тоя ключ който не функционира и все тая. Одеве го отворих с макетно ножче, разпоих батерийката и я заредих на един акомулатор с една жичка. Сега си функционира безпроблемно. Затворих ключа като го залепих с ПОКСИПОЛ. Ако пак откаже след време направо ще сменя батерийката.

Другия ми ключ който работеше, само не заключваше го отворих и него и се оказа, че се е скапало микроключето/ бутончето. Утре ще отида до някой магазин за електроника да купя ново и ще го занеса на някой който оправя ГСМ-и да го запои на платчицата.

Това е от мен.

Като го отвори прегледа ли за слаби връзки. При мен едната пластинка беше разпоена и с една нова спойка сега няма проблеми. Иначе батерията няма да я намериш в Балгария никъде! Можеш да сложиш обикновена обаче ще трябва да я сменяш постоянно а и от гледна точка на безопастостта аз не бих сложил обикновена батерия на мястото на презареждаща се такава - все пак не случайно на тех пише не презареждай!


Радостта ми трая една вечер. Няма ползаот презареждането. Днес отворих ключа и му смених батерията с нова. За сега работи безпроблем. Ще видим колко ще изкара новата/. Само да спомена, че не е презареждаща, а обикновенна.

На другия ключ му смених микроключето и сега си работи перфектно с оригиналната батерия.

Ключовете ги отворих с макетно ножче и после ги залепих с безцветен поксипол.

п.п.

Сега разгледах обстойно старата оригинална батерия/ Панасоник/ и никъде не пише по нея "НЕ ПРЕЗАРЕЖДАЙ"
:dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от Kris » 15 Авг 2012, 15:35

GTI driver написа:
....
п.п.

Сега разгледах обстойно старата оригинална батерия/ Панасоник/ и никъде не пише по нея "НЕ ПРЕЗАРЕЖДАЙ"
:dunno:


Оригиналните се презареждат, но другите не се презареждат. А аз поне не знам начин да не се зарежда, тъй като ключа се зарежда през ключалката.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 6.12.2009
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: E46 M47N

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от mustang1986 » 15 Авг 2012, 17:22

Изображение

Да пишеш на български с латински букви е като да пишеш на стена с лайна....чете се,но не е красиво!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 10.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d
Детайли за колата: BMW E46 320d 150HP (M47N) 2004г

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от Jimmy_ns » 15 Авг 2012, 19:19

Здравейте, колеги. Не ми работят бутоните на ромбовидния ключ. Прочетох голяма част от мненията във форума по този въпрос, направих всичко възможно да "обуча" ключа и не става. Понеже нямам много вяра на ръцете си ходих в Тояга да ми сменят батерията. Там успяха да разглобят ключа, смениха батерията и пак никаква връзка. Преди малко ходих на компютърна диагностика в сервиз, който уж работел със лицензирана програма, като в Дару кар. Гледаха, правиха, сукаха и казаха, че на колата нищо и няма, взеха ми 50лв. за услугата и ме изпратиха по живо по здраво да си ходя. Попитах ги дали има как да тестват и ключа, за да се види дали е в него проблема и те ми казаха, че нямало как. Та въпроса ми е дали някои знае как или къде може да се направи диагностика на ключа и евентуално на каква цена? Благодаря :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 10.09.2009
Местоположение: Pleven (Bulgaria)
Кара: E46 330Ci M2 PACK CABRIO

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от Rosendo » 15 Авг 2012, 21:41

Отиди при един ключар който има тестер с който да провери дали ключа “излъчва“. Не би трябвало да ти струва повече от един петак този тест. Ако не излъчва нека телевизионен техник (човек който разбира от електроника) ти прегледа спойките по платката.
Ако пък се окаже че ключа излъчва сигнал, то или не обучаваш ключа както трябва или имаш проблем със прословутите релета( за тях има много писано)
Поздрави

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 10.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d
Детайли за колата: BMW E46 320d 150HP (M47N) 2004г

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от Jimmy_ns » 16 Авг 2012, 9:07

Благодаря, стискам палци да е от ключа :)

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 12.11.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ е46 2.0i
Мечтае да кара: М6

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от Sasho90 » 20 Фев 2013, 13:51

Сега и на мен ми се налага смяна на тази батерия, обаче да разбирам ли няма я никъде в България и дори да я има ако я махна старата и сложа новата ключа губи памет и се налага обучение за разпознаване ? моля някой да ми обясни много се обърках, цялата работа е че искам да сменя една батерия,защо трябва да е толко сложно....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от oci » 20 Фев 2013, 21:46

Sasho90 написа:Сега и на мен ми се налага смяна на тази батерия, обаче да разбирам ли няма я никъде в България и дори да я има ако я махна старата и сложа новата ключа губи памет и се налага обучение за разпознаване ? моля някой да ми обясни много се обърках, цялата работа е че искам да сменя една батерия,защо трябва да е толко сложно....


Кое му е толкова сложното колега :?:
Взимаш си една батерия за 5 лв сменяш я след, което само инициализаш ключа и си готов за 10 минути, даже има колега във форума с платена обява който ги продава за да те улесня ето ти линк към обявата
viewtopic.php?f=63&t=306784
Сложно е ако не си отварял такъв ключ и го срежеш където или както не трябва тогава може и да не запалиш вече никога с този ключ, но ако не си сигурен има хора които ще ти го направят бързо и качествено.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 10.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d
Детайли за колата: BMW E46 320d 150HP (M47N) 2004г

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от Jimmy_ns » 20 Фев 2013, 21:47

Sasho90 написа:Сега и на мен ми се налага смяна на тази батерия, обаче да разбирам ли няма я никъде в България и дори да я има ако я махна старата и сложа новата ключа губи памет и се налага обучение за разпознаване ? моля някой да ми обясни много се обърках, цялата работа е че искам да сменя една батерия,защо трябва да е толко сложно....


Преди известно време се мъчих с този проблем. Бутоните на ключа не работеха, отидох при колегата xm_net, той го тества със специален инструмент и се оказа, че няма батерия. Попринцип тази батерия се самозарежда и не е предвидено да се сменя, но в моя случай ключът беше отварян от предишния собственик и беше лесно. Отворихме го, сложихме нова батерия(купих я от него за 5лв) Обучихме го по начин, обясен многократно във форума и всичко тръгна нормално :)

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от © » 16 Апр 2013, 16:28

И аз малко да разкажа относно батериите, пък който иска да вярва :D
Днес ключа ми отказа т.е. бутоните спряха да работят. Не може да заключиш колата цял ден - гадна работа (нямам ключалки). Прибрах се в къщи, намерих втория ключ с който съм купил колата. Този втори ключ е като нов, с всички надписи и релефи по него, защото не съм го използвал нито веднъж за 7 години откакто имам тази кола!. Очаквах да не работи, но ... отключи и заключи без дори да е докосвал стартера (да се зарежда) :shock:
След това с помоща на oci :bowdown: обучих стария и сега работят и двата. Обучението е по познатия начин, който аз до днес мислех ,че не работи на ромбовидния ключ:

Wolfen написа:Понеже се сблъсках с този проблем и не намерих информация във форума... ето, както открих по въпроса: ЦЪК

Надявам се, че ще е полезно за някой. За тези, които не са в час с английския език, ето превод на написаното в линка:

1. Вземате и двата ключа, работещия и неработещия.
2. Влизате в автомобила и затваряте вратите.
3. За кратко (макс 5-10 секунди т.е. преди да "щракне" EWS-а) вкарвате единия ключ и завъртате запалването до позиция 2 (без да е нужно палите колата)
4. Изваждате ключа, натискате и задържате "Unlock" бутона и същевременно натискате три пъти бутона "Lock" в рамките на 10 сек.
5. Пускате бутона "Unlock". Лампичката на ключа започва да мига за около 10 сек.
6. Централното заключване се активира и деактивира заключването на всички врати за да покаже, че процеса на инициализация е бил успешен.
7. Сега бързо вземате другия ключ. Натискате и задържате "Unlock" бутона и същевременно натискате 3 пъти бутона "Lock" в рамките на 10сек.
8. Пускате бутона "Unlock".
9. Централното заключване активира и деактивира заключването на всички врати, за да покаже, че инициализацията е успешна.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook