смяна на батерия на неразглобяем ключ

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 25.11.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330I
Детайли за колата: M-Tech II

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от Niky86 » 20 Апр 2014, 14:37

Колега, а самия бутон ли се сменява или всичките, как става точно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от oci » 21 Апр 2014, 20:53

Niky86 написа:Колега, а самия бутон ли се сменява или всичките, как става точно?


Сменя се само дефектиралия бутон, ако става въпрос за ромбоидния ключ, ако не тръгне тогава ще си за нова платка, но трябва да се погледне, и да се внимава при отварянето на ключа за да не отидеш директно за друга платка, или ключ.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 8.12.2012

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от unclecharlie » 27 Апр 2014, 14:11

Здравейте, колеги!

Ключът ми спря да работи и имам конкретен въпрос, на който не можах да намеря отговор във форума, но преди това малко предистория:

Купих колата (е46 318, 2003 година) с два ключа - единият (ще го наричам "Ключ 1" за по-лесно) е "ромбоидният" модел с копчета за отключване, заключване и за багажника, а другият е сив без копчета ("Ключ 2"). Предишният собственик беше отварял Ключ 1, но си работеше без проблеми, докато един ден просто престана да работи (заключих колата с него, след 5 минути се върнах и вече не можех да я отключа). Пробвах няколко пъти да обуча ключа наново, както е обяснено във форума, но не стана. Като натисна копчето за отключване не святкат плафоните. Карам постоянно с Ключ 1.

Тъй като Ключ 1 беше вече отварян, не беше трудно да пробвам с друга батерия, но отново без резултат. Копчето за отключване/заключване на вратите вътре в купето работи. Мисля си, че има нещо повредено в платката вътре в ключа. За съжаление (или не) не съм в България и ми се налага, а и имам желанието, да се боря и да разреша този проблем сам.

Имам същия модел ключ ("Ключ 3") като Ключ 1. Въпросът ми е мога ли да използвам платката от Ключ 3 на Ключ 1?

Пробвах да дам контакт с Ключ 1 и след това да направя обучение на Ключ 3, но не става, за това си мисля, че трябва да сменя платките и да дам контакт с Ключ 1, който вътре има платка от Ключ 3.

Благодаря за съдействието и приятна неделя на всички! :driving: :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 8.12.2012

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от unclecharlie » 27 Апр 2014, 14:13

Здравейте, колеги!

Ключът ми спря да работи и имам конкретен въпрос, на който не можах да намеря отговор във форума, но преди това малко предистория:

Купих колата (е46 318, 2003 година) с два ключа - единият (ще го наричам "Ключ 1" за по-лесно) е "ромбоидният" модел с копчета за отключване, заключване и за багажника, а другият е сив без копчета ("Ключ 2"). Предишният собственик беше отварял Ключ 1, но си работеше без проблеми, докато един ден просто престана да работи (заключих колата с него, след 5 минути се върнах и вече не можех да я отключа). Пробвах няколко пъти да обуча ключа наново, както е обяснено във форума, но не стана. Като натисна копчето за отключване не святкат плафоните. Карам постоянно с Ключ 1.

Тъй като Ключ 1 беше вече отварян, не беше трудно да пробвам с друга батерия, но отново без резултат. Копчето за отключване/заключване на вратите вътре в купето работи. Мисля си, че има нещо повредено в платката вътре в ключа. За съжаление (или не) не съм в България и ми се налага, а и имам желанието, да се боря и да разреша този проблем сам.

Имам същия модел ключ ("Ключ 3") като Ключ 1. Въпросът ми е мога ли да използвам платката от Ключ 3 на Ключ 1?

Пробвах да дам контакт с Ключ 1 и след това да направя обучение на Ключ 3, но не става, за това си мисля, че трябва да сменя платките и да дам контакт с Ключ 1, който вътре има платка от Ключ 3.

Благодаря за съдействието и приятна неделя на всички! :driving: :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от xm_net » 27 Апр 2014, 21:54

Колега, с кой (какъв) ключ даваш контакт няма абсолютно никакво значение! Завъртайки ключа (пак казвам, че няма значение какъв е ключът) в положение "контакт" и връщайки обратно в рамките на до 5 сек. ти въвеждаш системата в режим "инициализация" и тя е готова да "приеме" ключа т. е. това, което всички наричаме "обучаване". Нещо не ми стана много ясно как си пробвал с друга батерия на твоя "ключ 1", разпои ли старата и запои ли нова на нейно място? Ако да - сигурен ли си, че новата е с достатъчно напрежение, за да се извърши процеса по инициализация...?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 8.12.2012

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от unclecharlie » 27 Апр 2014, 22:58

Благодаря за бързия отговор!

Сложих чисто нова батерия Панасоник (но не такава, която се зарежда) и не стана работата. Но батерията не беше запоена, а само закрепена с пластинките. Задължително ли е да се запои батерията? :mrgreen:

На Ключ 3 батерията сигурно е изтощена, защото не е карано с него от много време, а и е неизвестно от коя кола е, за да го сложа да се зареди.

Благодаря още веднъж и приятна вечер!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от xm_net » 28 Апр 2014, 11:15

Батерията трябва да се запои, само с допиране на крачетата няма да стане! По принцип на твоя "ключ 3", батерията може и да е "жива" и просто да й трябва зареждане. Ако всичко с нея е ОК, половин час и е достатъчен, за да се "събуди". Щом "ключ 3" е от друга кола, опитай да го закрепиш някъде възможно най-близо до гривната на контактния патрон, докато караш с друг ключ - може и да се зареди батерията, ако вече безвъзвратно не е разредена.


Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 19.01.2014

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от flex_k » 25 Май 2014, 17:52

gocho_ написа:оправя - но може се наложи обучаване



Колега ето как се обучава ключа

https://www.youtube.com/watch?v=3YcFN3Ns0yI
BMW E39 FOREVER ( !!! )

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 8.12.2012

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от unclecharlie » 06 Юли 2014, 13:34

Здрвейте!

Бързам да пиша какъв е резултата при мен. С доста голямо закъснение - вчера, се заех с отварянето на ключа от друга кола, за да взема "машинката" от него и да я сложа на моя ключ. Надеждата ми, че батерията ще се "събуди" след използване на ключа беше огромна и ето какво стана: отворих излишния ключ, взех отвътре платката с батерията, поставих в моя оригинален ключ и залепих ключа. След това отидох в колата, вкарах оригиналния ключ, завъртях, но колата не иска да запали. Дава на контакт без проблем, но не пали. Извадих ключа, вкарах сивия ключ, който е без модул за дистанционно управление и запалих без проблем. Загасих веднага, сложих оригиналния ключ с дистанционното и запали. Покарах малко, спрях до магазин за 5 минути, върнах се и колата отново не искаше да запали с оригиналния ключ (пак казвам, давам на контакт без проблеми). Сложих отново сивия ключ, дадох на контакт без да паля, извадих го и сложих оригиналния - запали. Покарах 30-40 минути и реших да пробвам с обучението на ключа. За щастие дистанционното проработи - отключвам и заключвам с дистанционното без проблем, но колата не пали. По-късно ще пиша какво е станало и дали съм отстранил и този проблем.

Хубав ден!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от xm_net » 07 Юли 2014, 13:10

Колега, а как очакваш да запали колата ти с транспондер от ключ за друга кола!?! Странното би било ако запали, а не обратното... ;)! Поне от обяснението, което си дал, това е причината.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 30.09.2013
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от acho-bacho » 01 Сеп 2015, 15:30

колеги,

след като си изпуснах ключа на земята мога само да отключвам/заключвам с него, но колата не иска да пали. Този проблем как се разрешава? Имам и втори ключ, който пали, но батерията е паднала и не може да отключва от разстояние. :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от terorero » 01 Ное 2015, 20:36

Здравейте. Ще използвам темата в търсене на отговор и за своя проблем. Накратко, ромбоидният ключ, който ползвам изведнъж спря да отключва и заключва от копчетата. Пробвах многократно да го "обуча", но без резултат. Мисля си, че проблемът може да е в батерията, защото дистанционното "хващаще" само от доста близко разстояние затова ще съм ви благодарен ако ме насочите към читав ключар или диагностик в Пловдив, който да оправи проблема, дали със смяна на батерията или по друг начин? :help:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от oci » 01 Ное 2015, 22:53

acho-bacho написа:колеги,

след като си изпуснах ключа на земята мога само да отключвам/заключвам с него, но колата не иска да пали. Този проблем как се разрешава? Имам и втори ключ, който пали, но батерията е паднала и не може да отключва от разстояние. :(

С нов чип и програмиране.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1318
Регистриран на: 11.04.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 520i touring 2001/9

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от mihal » 03 Юни 2018, 17:10

Приятели , може ли и на мен малко помощ.
Въпросният ключ не го използвам често, първите няколко натискания след дълъг престой работи дистанционното , после отказва. Ключът е отворен, така взех колата. Напрежението което замервам е 3 волта, а при натискане на копче пада на 2.7. За смяна на батерия ли съм или нещо друго е прецакано?
:wave:
Изображение

///Мтусиаст
Аватар
Мнения: 1079
Регистриран на: 16.04.2010
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: ///М3 и още нещо

Re: смяна на батерия на неразглобяем ключ

Мнение от rve » 27 Окт 2019, 15:42

Да живее форумът! :bgflag:

С търсачката и тази тема си спестих разходи и правене на глупости. Накратко при всяка смяна на гуми пролет и есен редувам и двата ключа на колата. С единия карам зимата, с другия лятото. Днес обаче "зимният" ключ не поиска да отключи/заключи колата, но иначе я пали без проблем. Покарах малко с него, палих, гасих, всичко точно. Но така и не ще да заключва/отключва. Пробвах това с петте щраквания на първа позиция от видеото по-долу и ключът почна да заключва/отключва.
flex_k написа:
gocho_ написа:оправя - но може се наложи обучаване



Колега ето как се обучава ключа

https://www.youtube.com/watch?v=3YcFN3Ns0yI


Но ефектът от тази процедура беше, че другият "летният" ключ спря да отключва/заключва, като може да пали. Направих трика с даване на позиция 2 със "зимния" първо, при което щракна централното и плафона, вднага повторих схемата с бутоните и с другия ключ и с него щракна централното с плафона. Сега и двата ключа отключват/заключват и палят :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook