320д ЕГР

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 4.08.2010
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: '99 E46 320D
Мечтае да кара: Ford Mustang GT500 Shelby 1969

Re: 320д ЕГР

Мнение от Ivakis Solo » 28 Фев 2011, 13:31

inseCT написа:Сичко се оказа при мене от тръбата на турбото,сега вече си бачка и с егр нормално колата,грешката сама си изчезна от таблото след 1 ден каране,явно на компа му е трябвало малко време да разбере че сичко е закачено обратно :bchug:


Колега ако ти потрябва майстор нещо кажи да те ориентирам към батко ми. На мен само той ми прави колата и нямам никъкви проблеми. Не казвам, че е най-добрият във Видин, но поне като не знае нещо си казва "Това не мога да ти го направя", а не се прави на разбирач и да ти съсипе нещо. На мен досега всичко ми е решавал като проблеми който съм имал.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 24.02.2009
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 46/320d
Мечтае да кара: самолет

Re: 320д ЕГР

Мнение от AUDI-6EFFFFFFFA » 23 Окт 2011, 15:16

Здравейте колеги, след ходене в сервиз с проблем в ГНП -като беше заачена колата за грешки ми казаха че ми дава грешка в ЕГР-а.Аз необърнах внимание като им казахче съм запушил вакома.Та проблема е в това че след вкючване на вакома забелязах че ЕГР клапана не отваря,дръпнах вакомчето но ваком нямаше никакъв.Премерихх тока на ел.магнитния клапан дирекно на буксата с пробна крушка,ток има ама е едва 3-4 волта някаква оттечка само.Някой да знае къде е проблема? :help: :help: :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: 320д ЕГР

Мнение от makaveli316 » 16 Яну 2012, 21:43

Доколкото разбрах има вероятност да ми пуши колата заради тоя клапан и мисля да се пробвам и аз да го изолирам това животно, щото ми писна като натисна на втора да изпреваря някой и го оставям в черен пушек горкия.
Аз съм с фейска 10/2002 и някъде някой каза, че при фейса не можел да се изолира напълно и излизала грешка и се спирала колата, това вярно ли е?
Сори за тъпия въпрос, ама какво е това болтче което се слага, каква големина трябва да е, може ли някой да покаже на снимка, че да не осера нещата?
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 571
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: София-Сандански
Пол: Мъж
Кара: E61 530dA '04

Re: 320д ЕГР

Мнение от koleto_78 » 16 Яну 2012, 22:26

Идеята е да запушиш вакум маркуча който управлява ЕГР клапана.По тоя начин ще ти светне чека(което не влияе на работата на ДВГ-то) защото компа го усеща това.
Има начин да се изолира и софтуерно напълно.Има начин да се ограничи почти да не отваря.
При изолиран ЕГР може да усетиш повече динамика в колата.Поне аз това усетих при една 150-ка която пушеше доста добре както ти казваш.
№5 преди да влезе в клапана.http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=11&fg=45

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: 320д ЕГР

Мнение от dimodi » 16 Яну 2012, 22:32

Аз на моята (04/2003) го бях изолирал и покарах така 15-20 минути за проба и не ми даде никаква грешка - нито на таблото, нито на диагностика излезе нещо. Не усетих никаква разлика във вървежа или в пушенето (тя по принцип не пуши) и пак си го върнах в нормалното му състояние. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: 320д ЕГР

Мнение от makaveli316 » 16 Яну 2012, 22:39

koleto_78 написа:Идеята е да запушиш вакум маркуча който управлява ЕГР клапана.По тоя начин ще ти светне чека(което не влияе на работата на ДВГ-то) защото компа го усеща това.
Има начин да се изолира и софтуерно напълно.Има начин да се ограничи почти да не отваря.
При изолиран ЕГР може да усетиш повече динамика в колата.Поне аз това усетих при една 150-ка която пушеше доста добре както ти казваш.
№5 преди да влезе в клапана.http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=11&fg=45


Мен една лампичка да ми свети на таблото не е проблем за мен, важното е да не спира колата и да е само визуална грешката.
Иначе ми е ясно кой маркуч е и като цяло процедурата изглежда лесна, това което ме интересуваше е какво е точно болтчето което се слага. Сигурно трябва да го видя първо маркуча и ще разбера за какво става на въпрос.
На мен проблема ми е пушека. Значи като не я напъвам хич и след това като натисна педала малко повечко, отзад в огледалото виждам един пушек койте се дига нагоре като облак. Също така забелязвам, че като я изрязкам здравата, на следващото изрязкване пушека е забележително по-малко, но пак препушва.
Имам чувството, че като я карам нормално без да я натискам, се акумулира тоя пушек някъде вътре и само чака да я натисна за да излезне и да се засрамя :oops:
Общо взето само заради това искам да се пробвам да изолирам тва ЕГР и се надявам да намали пушека.
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 571
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: София-Сандански
Пол: Мъж
Кара: E61 530dA '04

Re: 320д ЕГР

Мнение от koleto_78 » 16 Яну 2012, 22:53

Еми симптом на егр е.Извади маркуча и ще се ориентираш за големина на съчма или болтче подходящо за отвора.

dimodi написа:Аз на моята (04/2003) го бях изолирал и покарах така 15-20 минути за проба и не ми даде никаква грешка - нито на таблото, нито на диагностика излезе нещо. Не усетих никаква разлика във вървежа или в пушенето (тя по принцип не пуши) и пак си го върнах в нормалното му състояние. :)
понякога и по късно светва чека.При теб със сигурност ще ти даде грешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: 320д ЕГР

Мнение от makaveli316 » 17 Яну 2012, 16:24

Значи ето това ли е маркучето? Днес слезнах да го видя, даже на снимката изглежда по-голямо, а в същност е по-малко.
Като намеря с какво да го запуша, после какво да го правя, освен да го вържа с мише опашка, друго не виждам, щото няма как после ако е запушено да го ръгна пак там където си седи?

Изображение
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 26.10.2011
Местоположение: Русе
Мечтае да кара: e46 330i

Re: 320д ЕГР

Мнение от minimalcoholic » 17 Яну 2012, 18:22

колега навии му едно болтче и ще стане запушването
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 13.03.2010
Местоположение: sloveniq
Пол: Мъж

Re: 320д ЕГР

Мнение от riki_ » 17 Яну 2012, 18:59

а нели е най добре за да е целосно изолирането на егр-то да се сложи една тьнка ламарина там од каде минават изгорелите газове между топлообменика и другата цев която отива кам егр-то?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: 320д ЕГР

Мнение от makaveli316 » 17 Яну 2012, 19:04

А да речем, че ми влезне колата в аварием режим или каквото е там, после като го сложа пак маркучето, грешката дали ще се изтрие и ще изчезне аварийния режим или трябва задължително софтуерна намеса?
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: 320д ЕГР

Мнение от Dimitroff » 17 Яну 2012, 22:07

makaveli316 написа:А да речем, че ми влезне колата в аварием режим или каквото е там, после като го сложа пак маркучето, грешката дали ще се изтрие и ще изчезне аварийния режим или трябва задължително софтуерна намеса?


2002...даже чека няма да ти светне като изолираш ЕГР-а :confused:
Друг е въпроса до колко е правилно...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: 320д ЕГР

Мнение от makaveli316 » 17 Яну 2012, 22:16

Днес слезнах да го запуша това маркуче и тъйкато болтчетата които имах бяха по-големи, намерих в къщи едно от тия ключета с формата на S дето ти дават от Икеа като сглобяваш мебели и пасна много добре. Малко стърчи, ама го вързах за сега с миша опашка, докато не намеря подходящо болтче.
Та я карах колата 15тина километра и не ми излезна никаква грешка и колата си вървеше добре.
Пушека намаля значително много. Изфорсирах я и първите 2 пъти изпуши повечко, но определено по-малко от преди, явно се е насъбрало и се е изчистила така, знам ли.
После на втора я натиснах супер много, направо и изцедих душата излизайки от едно голямо кръгово и хич не изпуши.
За вървежа немога да кажа кой знае какво. Уж се усеща по-добре колата на втора, но мисля, че това си е чисто въображение.
Но наистина имах чувството, че преди на втора като отпусках педала понякога хълцаше, а сега не усетих такова нещо, но пак казвам, може да си въобразявам, явно съм бил твърде надъхан заради не пушенето.
Друго което забелязах или чух, беше едно такова като леко тракане, ама не от мотора, ми имах чувството, че е някъде отпред под волана някакъв такъв звук като тракане от пластмаса, незнам, чуваше се повече на 4та и когато не даваш мн газ и мотора се мъчи.
Тъйкато съм извадил маркуча над кората и съм го вързал с миша опашка за един черен маркуч до капачката на маслото, си помислих, че е стърчащото ключе от запушения маркуч, което се допира върху кората и то трака, но ме съмнява да го чуя чак в купето. Както и да е, ще го видя пак дали ще го прави после.
Та засега ще я покарам така, искам да видя дали пак ще продължи да не пуши.

Аз малко роман написах, ще ме извинявате, ама ако знаете кво ми е вътре като настъпа педала и погледна отзад и черния облак го няма.... :oops:
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 10.03.2016
Пол: Мъж

Re: 320д ЕГР

Мнение от gabriel92 » 10 Мар 2016, 15:49

бих искал да попитам , карам е46 320д и е чипната мога ли да и направя ремап?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 7.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 330D
Мечтае да кара: S62B50

Re: 320д ЕГР

Мнение от Evkata » 11 Мар 2016, 16:17

gabriel92 написа:бих искал да попитам , карам е46 320д и е чипната мога ли да и направя ремап?


Абсурд :mhihi: :mhihi: :mhihi: :bowdown:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook