320д ЕГР

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: докато има!
Мечтае да кара: Steptronic
Детайли за колата: 320i (e36,95'',163PS,5 gang)',320d (e46,03'',183PS,6 gang)

Re: 320д ЕГР

Мнение от inseCT » 18 Юни 2010, 21:03

Егр клапана от ел.клапана на турбото ли се задвижва..?!Възможно ли е да не работи както трябва егр поради причината че ел.клапана на турбото не бачка и той както трябва?! :conf: :conf: :conf:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 22.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: 320д ЕГР

Мнение от kelemety » 18 Юни 2010, 22:32

На друг получавало ли се е така, с прочистване на ЕГР-а да изкочи нов проблем ? Или е просто съвпадение че при колегата ЕГР-а е изолирал вече съществуващ проблем ?
Изображение
Rear Wheel Driven

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: докато има!
Мечтае да кара: Steptronic
Детайли за колата: 320i (e36,95'',163PS,5 gang)',320d (e46,03'',183PS,6 gang)

Re: 320д ЕГР

Мнение от inseCT » 18 Юни 2010, 22:47

kelemety написа:На друг получавало ли се е така, с прочистване на ЕГР-а да изкочи нов проблем ? Или е просто съвпадение че при колегата ЕГР-а е изолирал вече съществуващ проблем ?


Се повече си мисля че човека който ми го изчисти го прецака защото аз исках само да го изчисти,той героя ми вика че му задавал някви стойности и такива неща и от тогава колата се ебава :paranoid:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 188
Регистриран на: 22.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: 320д ЕГР

Мнение от kelemety » 18 Юни 2010, 22:54

Охооо, сега без да претендирам за разбирач, ама от чистенето няма какво да го повредиш стига да не го блъскаш вътре и препарата да не е корозивен. А щом е пипал настройката, не съм наясно къде ги е задавал тези стойности (сигурно в БК), можеби там е станал фал-а ... аз по напред в темата не видях да казваш тази подробност че "майстора" го е "препрограмирал".
Изображение
Rear Wheel Driven

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: докато има!
Мечтае да кара: Steptronic
Детайли за колата: 320i (e36,95'',163PS,5 gang)',320d (e46,03'',183PS,6 gang)

Re: 320д ЕГР

Мнение от inseCT » 18 Юни 2010, 23:03

kelemety написа:Охооо, сега без да претендирам за разбирач, ама от чистенето няма какво да го повредиш стига да не го блъскаш вътре и препарата да не е корозивен. А щом е пипал настройката, не съм наясно къде ги е задавал тези стойности (сигурно в БК), можеби там е станал фал-а ... аз по напред в темата не видях да казваш тази подробност че "майстора" го е "препрограмирал".


Ми мисля че съм пропуснал да го спомена :oops: :oops: :oops: ...но пък сега като сложа обратно да си бачка егр преебан с тези стойности..се получи друго което съм описал в предишните страници....някво забиване седно е 90 коня колата...нещо от рода седно да се прецака ел клапана на турбото от това което четох по другите теми...
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: 320д ЕГР

Мнение от VRPerformance » 19 Юни 2010, 3:11

inseCT написа:
kelemety написа:Охооо, сега без да претендирам за разбирач, ама от чистенето няма какво да го повредиш стига да не го блъскаш вътре и препарата да не е корозивен. А щом е пипал настройката, не съм наясно къде ги е задавал тези стойности (сигурно в БК), можеби там е станал фал-а ... аз по напред в темата не видях да казваш тази подробност че "майстора" го е "препрограмирал".


Ми мисля че съм пропуснал да го спомена :oops: :oops: :oops: ...но пък сега като сложа обратно да си бачка егр преебан с тези стойности..се получи друго което съм описал в предишните страници....някво забиване седно е 90 коня колата...нещо от рода седно да се прецака ел клапана на турбото от това което четох по другите теми...
На някой 320д-та не може да се затапи ЕГР-а,това което става при тебе е че колата влиза в сервизен режим,спира ти турбото и ти лимитира горивото :idea:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: докато има!
Мечтае да кара: Steptronic
Детайли за колата: 320i (e36,95'',163PS,5 gang)',320d (e46,03'',183PS,6 gang)

Re: 320д ЕГР

Мнение от inseCT » 19 Юни 2010, 11:54

VRPerformance написа:
inseCT написа:
kelemety написа:Охооо, сега без да претендирам за разбирач, ама от чистенето няма какво да го повредиш стига да не го блъскаш вътре и препарата да не е корозивен. А щом е пипал настройката, не съм наясно къде ги е задавал тези стойности (сигурно в БК), можеби там е станал фал-а ... аз по напред в темата не видях да казваш тази подробност че "майстора" го е "препрограмирал".


Ми мисля че съм пропуснал да го спомена :oops: :oops: :oops: ...но пък сега като сложа обратно да си бачка егр преебан с тези стойности..се получи друго което съм описал в предишните страници....някво забиване седно е 90 коня колата...нещо от рода седно да се прецака ел клапана на турбото от това което четох по другите теми...
На някой 320д-та не може да се затапи ЕГР-а,това което става при тебе е че колата влиза в сервизен режим,спира ти турбото и ти лимитира горивото :idea:



Да колега точно на такова прилича сичко което става...само оства да намеря някой който да ми настрой егр да бачка както трябва преди да сменям,но тука в видин майче няма да го бъде...защото ми кааха че за да се настрой трябвало няква по специална диагностика ГТ1 :(
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: 320д ЕГР

Мнение от VRPerformance » 19 Юни 2010, 23:50

какво има да настройваш?какъв ти е проблема? или ел.клапана(соленойда) не е добре или ЕГР-а е блокирал от сажди,а и третия вариант проблеми с вакуумите ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: докато има!
Мечтае да кара: Steptronic
Детайли за колата: 320i (e36,95'',163PS,5 gang)',320d (e46,03'',183PS,6 gang)

Re: 320д ЕГР

Мнение от inseCT » 20 Юни 2010, 12:39

VRPerformance написа:какво има да настройваш?какъв ти е проблема? или ел.клапана(соленойда) не е добре или ЕГР-а е блокирал от сажди,а и третия вариант проблеми с вакуумите ;)


втория вариант да е блокирал от сажди отпада днеска го свалях и си е чист и се движи...свалих трабата първо да гледам кво става при подаване на гас..движи се добре но някой път не затваря веднага бави се или пък изобщо не затвавря абе прай си каквото си иска...
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: 320д ЕГР

Мнение от VRPerformance » 20 Юни 2010, 20:19

inseCT написа:.....но някой път не затваря веднага бави се или пък изобщо не затвавря абе прай си каквото си иска...
ами това трябва да го отстраниш :) и ще се оправи колата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: докато има!
Мечтае да кара: Steptronic
Детайли за колата: 320i (e36,95'',163PS,5 gang)',320d (e46,03'',183PS,6 gang)

Re: 320д ЕГР

Мнение от inseCT » 25 Юни 2010, 13:08

VRPerformance написа:
inseCT написа:.....но някой път не затваря веднага бави се или пък изобщо не затвавря абе прай си каквото си иска...
ами това трябва да го отстраниш :) и ще се оправи колата


Днеска гледахме и трабта която отива към кулера...беше яко омаслена но защото беше леко излезнала..вкарахме я на място,след което като запалих и вкарах маркуча на егр пак същата работа..начи и това отпада... :dunno:
Утре сигурно ще взема назаем един егр да пробам с друг че само това не пробах до сега..
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1106
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Ruse
Кара: Дизели

Re: 320д ЕГР

Мнение от VRPerformance » 25 Юни 2010, 16:07

пробвай и с друг ел.клапан,щом няма кой там да ти оправи колата почвай по-метода на елиминацията...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: докато има!
Мечтае да кара: Steptronic
Детайли за колата: 320i (e36,95'',163PS,5 gang)',320d (e46,03'',183PS,6 gang)

Re: 320д ЕГР

Мнение от inseCT » 25 Юни 2010, 18:21

VRPerformance написа:пробвай и с друг ел.клапан,щом няма кой там да ти оправи колата почвай по-метода на елиминацията...


Аз пробвах с друг ел.клапан..тоест размених им местата...ама ти викаш да зема друг от друго 320д,ок ше пробам и това.. :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 618
Регистриран на: 19.06.2007
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: докато има!
Мечтае да кара: Steptronic
Детайли за колата: 320i (e36,95'',163PS,5 gang)',320d (e46,03'',183PS,6 gang)

Re: 320д ЕГР

Мнение от inseCT » 08 Юли 2010, 9:11

Такаа,малко да ъп-дейтна темата :mhihi: ходих вчера в ДАРУ КАР понеже ми писна от секви майстори разбирачи...отивам посрешнахаме зеха ключа сичко точно,след 2 часа точно идва момчето и вика:Колата ви е наред,само беше излезнал маркуча на турбото който отива към ЕГР(сещата се)ааа егр,ами това си е ваше внушение че с него не бачка добре... :ranting: викам ОК..тръгнах и още като запалих и се качих в нея и тръгнах,същата история...пушек яко+придърпване в ниските?!викам си карай може и да се опраи,да ама не...на витиня вече и заби отново колата и спря да върви...тама ми писна и се обадих отвно напрайх ги на 5 стотинки и се върнах и скарах с тях 3-4 патъ в разстояние на 3-4 часа :mhihi: след което се хванаха на ново да гледат колата каде е пролема...и според тях е от тръбата на турбото която отива към ЕГР защото излезнала няколко пъти,тоест редовно излиза от интеркулера...питам ги защо...казват че не знаят..викат смени си я и ще се оправи...понеже аз отидох само на диагноза тама...
Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: 320д ЕГР

Мнение от Zagy » 08 Юли 2010, 10:41

Чакай сега, аз не разбрах - излиза тръбата, по която минава въздух от турбото към кулера ли? От налягането ли излиза? Ако от напора на въздуха сама изскача си купи една хубава скоба и я стегни яко. Ако не съм разбрал кажи - ще помислим за друго решение.
Si non confectus, non reficiat.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook